середа, 27 березня 2024 р.

Духовна скарбниця наших сердець

  

  Час посту, час покаяння, очищення і навернення, час покути, час примирення з Богом і ближнім. Це Божий заклик відчути біль інших, несправедливо скривджених війною.
     Людське життя…Неповторне і звичне, радісне і сумне, сповнене глибоких переживань…
    Люди, їх мільйони… Всі вони зовсім різні і чимось неповторні. Вони мов ті зорі на небі, що горять своєрідним світлом. Люди є дітьми Божими, а Бог є світло. Ми як Творіння Бога, повинні нести Світло по всій Землі і донести Його до найтемніших куточків, щоб освітити їх, допомогти іншим пізнати Бога.
 27 березня 2024 року у Перегінській центральній міській бібліотеці спільно із Перегінськими пластунами проведено годину духовності «Духовна скарбниця наших сердець»   . Саме любов Божа, життя у Бозі, християнські цінності та чесноти, час Великого посту і страждання Ісуса Христа…Це все було висвітлено у виховному заході, особливо зараз в часі Великого посту.

   До уваги присутніх бібліотекарі в читальному залі презентували бібліотечну виставку «Великий піст  - спасіння душі».  

     Бог – це любов, Бог – милосердя, Бог – єдність, Бог – молитва за нас, за мир, за Україну. Віримо, що Господь не покине нас, вислухає всі наші молитви і благословить на щасливе майбутнє. Тільки духовність людей, їх беззастережний патріотизм – саме ці чинники можуть бути надійною та головною запорукою міцності Української держави.


четвер, 21 березня 2024 р.

Родом землі Перегінської


 Національний тиждень читання поезії проходить з 16 по 24 березня 2024 року. Цей тиждень-особлива подія, яка охоплює Всесвітній День поезії 21 березня та відзначає роль поетів у нашій культурі, особливо під час війни. Темою тижня поезії 2024 став «Дім», а гаслом – «Ріки незмінно течуть додому». Ця тема стала символом міцних зв’язків з Батьківщиною, навіть коли доля роз’єднує людей на великі відстані. А ще це шана тим, хто за дім віддав найцінніше… Дім-це Україна і ми разом будемо чекати повернення тих, хто позбавлений її сьогодні.

   Перегінська центральна міська бібліотека долучилася до Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». У стінах бібліотечного закладу пройшла година авторської поезії «Поети рідного краю». Їхня нинішня поезія присвячена військовій тематиці, та безпосередньо пов’язана з жорстокими подіями нашого сьогодення.

                                               Наталя Данилюк "Весно моя розхристана..."

                                            
                                              Богдана Пілецька     "Цього міста уже немає" 


                                                     Ярослав Люльчак "Московський кат"

                                
                                             Мар"яна Король"Зігріло душу сонце золоте"

                                                       
                                              Наталя Данилюк "Ця чорна рать..."

   Творчість поетів рідного краю-безцінна. Читаючи їхні твори, ми ще більше розуміємо і відчуємо красу й неповторність рідноїь землі, навчаємось розуміти найголовніше – добро наших сердець, чесна праця й благородні діяння ніколи не пропадуть марно. Читайте та пишайтеся нашими талановитими земляками!

    До Національного тижня читання долучилася також наша постійна учасниця заходів Анастасія Юрчишин, яка на даний час тимчасово змушена перебувати за межами України .

                                                 Вікторія Сова «Рідний дім»




середа, 20 березня 2024 р.

Іван Мазепа. На терезах вічності

 

      20 березня виповнюється 385 років від дня народження гетьмана Івана Мазепи. До цієї дати працівники Перегінської  центральної міської бібліотеки провели для учнів старших класів історичну візитку «Іван Мазепа: погляд крізь століття».Старшокласники дізнались про життя і діяльність гетьмана Івана Мазепи.

    


      Далекоглядний дипломат, мудрий полководець, політолог та людина закохана в мистецтво, музикант та поет, ловелас та вірний сімянин, Символ прагнення до свободи – все це про відомого гетьмана України.

     Учні отримали цікаву інформацію про меценатську діяльність Івана Степановича. Гетьман щедро фінансував розвиток вітчизняної науки, освіти, мистецтва, книгодрукування. Пожертви гетьмана змінили архітектурні обриси багатьох міст, зокрема, Києва, Батурина, Чернігова, Переяслава, Глухова, Лубен та ін. Зявився навіть термін «мазепинське барокко». За гетьманування Івана Мазепи збудовано та відреставровано понад десятки храмів.

      Імя Івана Мазепи для багатьох поколінь українства було і є символом та взірцем жертовного служіння українському народові. Політика, який за часів протистояння зміг обєднати Лівобережну та Правобережну Україну. Отже, якщо запорізьке козацтво сформувало душу українського народу, а Хмельниччина надихнула його на державність, то Мазепа підняв на високий рівень інтелект, духовність і національну самосвідомість України, поставивши її поряд з високо розвинутими європейськими країнами.

    В  читальному залі оформлено книжкову виставку-персоналію  «Іван Мазепа. На терезах вічності», на якій представлено документи з фондів бібліотеки.

     Тож запрошуємо завітати до бібліотеки та долучитися до перегляду книжкової виставки.

Чекаємо на зустріч з вами.


четвер, 14 березня 2024 р.

Мужність та героїзм захисників незалежності (до Дня добровольця)

 


   День українського добровольця — це подія, що відзначається в Україні щороку 14 березня.

   Цього дня 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування добровольчого батальйону. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону. Люди свідомо, за покликом серця, у важкий для своєї країни час стали на захист суверенітету і територіальної цілісності України. З перших днів початку гібридної війни добровольці спільно з силовими структурами зупинили проросійських найманців. 

    Сьогодні більшість добровольців вже у формі української армії продовжують захищати рідний край від загарбників. Своєю самовідданою службою і героїчними вчинками вони доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Батьківщину віддати своє життя.

  З нагоди  Дня українського добровольця Перегінська центральна міська бібліотека підготувала відео реквієм «Мужність та героїзм захисників незалежності».








четвер, 7 березня 2024 р.

«Зламана доля, та нескорена воля» (до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка)

 Ти нам залишив прагнення високі,

                          Шляхи священні, по яких іти

Твого сумління й мужності уроки

Ми бережем і будем берегти.

                                             Микола Палієнко

      Перші березневі дні на нашій землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.

      Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення. 

      Т.Г.Шевченко – це слава і гордість українського народу. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею. Він росте і й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка.

      Щирість автора, його любов до народу, до рідної землі, а також мова, співуча, як пісня і багата, як історія народу, викликали захоплення.

      Світла постать Тараса Григоровича з його беззавітною любов’ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Його ім'я органічно вплелося в історію та культуру не тільки українського народу. Воно знане далеко за межами рідного краю.

     Тарас Шевченко - поет, драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, фольклорист, який залишив велику образотворчу спадщину-понад тисячу творів.

     Вшанування генія Тараса Григоровича Шевченка стало вже традицією  і в нашій бібліотеці. До 210-ої річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка працівники бібліотеки розгорнули книжково–ілюстративну виставку-вшанування «Зламана доля, та нескорена воля»

  Та проведено  флешмоб «Шануймо слово Кобзаря»

                                               "Розрита Могила" Марія Марко


"Мені однаково, чи буду..." Надія Бойко


Лисюк Анастасія "Незавидуй багатому":

Виграло Соломія "Не так тії вороги"

    Перед нами постає питання об`єднання суспільства у патріотичних рухах за незалежність і  цілісність української держави, виховання у молоді любові до рідної землі,бажання знати більше про історію нашої держави, її видатних постатей, національних героїв. У цьому аспекті вивчення і популяризація творчої спадщини великого українського поета, прозаїка, драматурга, художника, етнографа, пророка Т.Г. Шевченка – одне із завдань бібліотеки.

    Тож, нехай «Заповіт» Великого Кобзаря стане Заповітом для всіх нас: берегти мову, народні звичаї, пісні, з основною метою – пронести все це через віки. А вогонь його душі нехай запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі свого народу.


пʼятниця, 1 березня 2024 р.

Письменники, які відкривають світу Україну

   Щорічно 3 березня відзначається Всесвітній день письменника. Це свято відзначається не лише письменниками, в урочистостях беруть літературні асоціації і об’єднання, редактори, коректори, критики, культурологи, журналісти, викладачі, студенти та випускники філологічних навчальних закладів, любителі читання. Крім того, часто до цього дня приурочені церемонії вручення різних літературних премій і вшанування  літературних діячів, які найбільш відзначилися.
  З нагоди дня письменника в Перегінській центральній міській бібліотеці  організовано виставку-знайомство «Письменники, які відкривають світу Україну». Виставка представляє твори відомих українських письменників, які перекладаються та видаються за кордоном.

Юрій Андрухович – чи не найвідоміший за кордоном український письменник, поет, есеїст, перекладач. Його твори перекладені польською, англійською, німецькою, французькою, угорською, фінською, шведською, іспанською, чеською, словацькою. хорватською, сербською мовами та есперанто.




Юрій Винничук – визнаний український письменник, поет, драматург, журналіст. Його твори видавалися в Англії, Аргентині, Білорусі, Канаді, Німеччині, Польщі, Сербії, США, Франції, Хорватії, Чехії. Зокрема, одним з найпопулярніших романів став «Танго смерті».





Сергій Жадан – поет, прозаїк, перекладач, а також співак та музикант. Його найуспішніші романи «Ворошиловград», «Депеш Мод» та інші видавалися, окрім України, в Німеччині, Угорщині, Польщі, Франції, Італії та США.


Оксана Забужко – її творчість різнопланова:  вона ї знавець української історії, і майстер феміністичної прози. Не дивно, що її книжки цікаві і зарубіжним читачам. Твори письменниці перекладені понад 20 мовами. Вони виходили окремими книжками в Австрії, Болгарії, Італії, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Румунії, Сербії, США, Угорщині, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції. Театральні режисери Європи та США за творами Забужко ставлять вистави.



Андрій Любка – уродженець Латвії, один з молодих і успішних українських романістів та поетів. Його роман «Карбід», переможець конкурсу «Книга року ВВС» (2015), перекладений польською, сербською та англійською мовами.



Марія Матіос – письменниця та політична діячка. Неодноразова переможниця конкурсу «Книга року ВВС», лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка  (2005) та інших літературних премій. Її твори перекладені багатьма мовами світу.





Ірен Роздобудько – одна з найпопулярніших сучасних письменниць, журналістка та сценаристка є автором майже 30-ти художніх творів. Вона входить до топ-10 письменників, які найбільше видаються в Україні. Тричі перемагала у престижному літературному конкурсі «Коронація слова», а її романи часто екранізують. Нідерландсько-англійське видавництво Glagoslav у 2012-му році видало англійською роман Ірен Роздобудько «Ґудзик».


Василь Шкляр – «батько українського бестселера», один із найбільш читаних сучасних українських письменників, лауреат Національної премії ім.. Т. Шевченка (2011), Роман «Залишенець. Чорний ворон» перекладено англійською, словацькою, португальською, а роман «Ключ» також шведською та вірменською мовами.


   Перегінська центральна міська бібліотека щиро вітає всіх творців літературного слова, творців книги, тих хто дарує читачу найсолодші та найгіркіші хвилини причетності до неймовірної кількості Ваших всесвітів.