вівторок, 21 лютого 2017 р.

У нашій пам'яті вони назавжди залишились


Їх б’ють, а вони стоять…
Їх отруюють газом, а вони не здаються…
Їх лякають,a вони стають ще сильнішими,
тисячоголосо співаючи «Гімн».
 Їх мільйони і вони мають гідність.
Це -  наша нація, це – українці!...


      20 лютого в селищі Перегінське відбулася година скорботи   «У нашій пам'яті вони назавжди залишились», приурочена  Героям Небесної Сотні.  Біля пам’ятного знаку священники церков св. Духа та Пресвятої Богородиці відправили панахиду за вічний упокій душ Героїв Небесної Сотні  та воїнів  АТО. 
     О. Богдан Русинкевич звернувся до присутніх зі словом Божим, з настановами і повчаннями бути милосердними, чинити добро, молитися за мир і завжди пам’ятати тих, хто приніс себе у жертву заради кращого життя нації.
     Ведуча заходу  викладач Перегінської  ДШМ Світлана Дутка нагадала, про ті тривожні дні і ночі, де впали від снайперів беззбройні перші мітингувальники,  згадала героїв, які померли за світле майбутнє України.
     До громади звернулася селищний голова Ольга Абрам, яка закликала пам'ятати про  тих, хто ціною свого  життя поклав початок боротьби за гідність, свободу і волю.
     З гіркотою говорив про ті  трагічні дні очевидець подій на Майдані  Михайло Федірко, який і далі залишається у вирі подій, доставляючи , як волонтер, допомогу воїнам АТО на передову .
    Зі щемом у серці слухали присутні пісні «Біда», «Свіча», «Молитва» у виконанні  дитячого фольклорно-етнографічного ансамблю «Маленькі бойки», керівник -   заслужений працівник культури України Наталія Шпак,  пісня «Над землею тумани» прозвучала у виконанні вокального ансамблю  Перегінської  ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, керівник Анна Чічак.
     Не залишили осторонь на заході і наших земляків, воїнів АТО, які на даний час перебувають на передовій.   Як подяка, як дарунок, як підтримка  від учителів середньої школи №1  для них  прозвучала  пісня Січових стрільців на слова Левка Лепкого «Маєва нічка».
     Про Героїв Небесної Сотні знято багато документальних фільмів, написано чимало поетичних творів, книг, спогадів, пісень. Чимало літератури є вже і у Перегінських бібліотеках, тому працівники бібліотеки підготували тематичну викладку «Їм у віках судилося безсмертя».   


четвер, 16 лютого 2017 р.

Українська пісня - злет душі людської

    14 лютого в Перегінській міській бібліотеці на  черговому засіданні клубу «Надвечір’я», яким керує Мирослава Пилипів, пройшов вечір української пісні  «Українська пісня – злет душі людської».

   Свято пісні проходило в переддень великого церковного свята Стрітення Господнього, тому й розпочалося колядками «Бог предвічний"  та «Ой встань, господарю», які прозвучали із уст народного аматорського родинного вокального ансамблю «Русинка» під керівництвом Лесі Милів .

         У всі часи люди співали пісень, у які вкладали свої почуття, думки, надії та хвилювання. Та пісня не лише береже те, що важливо для людини, а ще веселить її та лікує душевний біль. А народні пісні – це ніби велика загальна душа цілого народу, бо в них співається про те, чим він живе в певний історичний період.
   На особливу увагу та пошану в народі заслуговують  пісні про Батьківщину, про Україну,  без якої не може щасливо жити жодна людина. У виконанні ансамблю мелодійно прозвучали  пісні  « Україні» та «Мати наша сивая горлиця». У їх неперевершеному виконанні прозвучала також стародавна повстанська пісня «Ой на Україні». Не обійшлося також і без коломийок, які є своєрідною піснею для бойківського краю.
   Духовна пісня відрізняється від інших мистецьких жанрів тим, що веде людину до вирішення головної проблеми життя — пошуку Бога. Вона сприяє розмірковуванням над сенсом життя, пробуджує в людині високі чисті почуття.
  Свято доповнилось духовними піснями, які разом з іванівськими аматорами  виконували всі гості світлиці.

   Неперевершеним  був виступ запрошеної на захід місцевої поетеси, краєзнавця, музиканта, користувача  бібліотеки  і просто доброї і чуйної  людини Галини Гринечко-Свистович.  Вона згадала про свої роки перебування у Торонто,  про шанування української пісні в Канаді. Також, так як вона великий любитель книги,  то і, перебуваючи за межами України, без книги вона не обходиться. Тож у Торонто у бібліотеці вона віднайшла старі книги , а особливо її закікавила «Антологія сучасної української поезії» видана в 1936 році.  Весь трьохтомник  вона перечитала , деякі переписала і зачитала присутнім,  а деякі поставила на музику, які під супровід гітари виконала для присутніх.

            Ще довго присутні колядували та співали пісень, згадували найстаріші пісні, які співалися в Перегінську.

      На завершення завідуюча бібліотекою Галина Василів зазначила, що якщо пісні навіяли всім приємні спогади, торкнулися хоч однією струною сердець, принесли задоволення, то працівники бібліотеки  мети своєї досягли , тому що сьогодні необхідно усім нам, українцям, берегти перлину народної творчості, збагачуючи й примножуючи славу найпісеннішої нації світу. Бо тільки з піснею можна сміливо дивитися в загадкові очі майбутнього.

вівторок, 7 лютого 2017 р.

Лірика душі

      В наших дітях живе колосальний творчий потенціал, який потрібно розвивати і показувати світу. Перегінська школа мистецтв розширює творчу аудиторію, щоб знайти здібних і талановитих дітей і допомогти їм в їх творчому розвитку. Для цього вже не один рік в Перегінській міській бібліотеці організовуються виставки дитячих малюнків.
   7 лютого  на абонементі бібліотеки знову зайняли місце нові картини під назвою  «Лірика душі». Автором малюнків серії «Графічні роботи» є учениця 4 класу школи мистецтв – Витвицька Софія (учениця 7 класу Перегінської ЗОШ І-ІІІ ст.). Епіграфами до кожного малюнка стали куплети віршів місцевих поетів Наталії Данилюк та Любові Соломчак.
  Вчитель Оксана Петрівна  Матішак відмітила, що постійно розвиваючи інтерес гуртківців до творчих занять, керівник гуртка намагається вибрати таку форму їх проведення, при якій надається можливість самостійного творчого підходу до завдання. Слід заохочувати сміливість у пошуках нових форм та засобів вираження художнього образу, виявлення дитячої фантазії та винахідливості та повинен корегувати творчу діяльність вихованців, тактично допомагаючи їм у виконанні поставленого завдання, розвиваючи у них здібність вибирати тему.
  Привітала юну художницю із відкриття виставки  завідуюча бібліотекою Галина Василів. Вона відзначила, що всі ми вболіваємо сьогодні за наших дітей, а  виставки образотворчого мистецтва яскраво демонструють своєрідність дитячої творчості, любов дітей до мистецтва, їх вміння бачити прекрасне в житті та передавати його в своїх творчих роботах.
    Організатори вірять, що виставка дитячих робіт  подарує юним учасникам віру в себе і в щасливе майбутнє нашої країни.