пʼятниця, 15 березня 2019 р.

Екскурсія до бібліотеки

    13 березня учасники гуртка «Історичне краєзнавство» ОДЦТКУМ Рожнятівської філії, що діє при Перегінській ЗОШ №2 І-ІІІ ст., разом із керівником Ольгою Приймак здійснили екскурсію до Перегінської міської бібліотеки . Темою заняття було –«Дослідження історії селища Перегінське».
   Юні гуртківці   дізналися про історію виникнення селища, про його пам’ятні місця,  легенди про селище та річку Радову, вміщені в збірнику «Легенди Рожнятівщини», про визначних людей селища . Цікаво було їм дізнатись і про книги, в яких вміщено матеріали про Перегінськ. Познайомилися із краєзнавчим фондом, який розміщений на краєзнавчому кутку «Пізнай свій рідний край» та книжковою виставкою «Бойківщина: окраса краю».

   А також, так як це дні, коли вся Україна перебуває в аурі шевченківських днів, присутні долучились до цього і в бібліотеці було проведено флеш-моб «Читаємо Кобзаря».

   Учні мали змогу почути розповідь про життєвий шлях Тараса Шевченка, а також про вшанування його величі. Зав. бібліотекою Галина Василів познайомила учнів із посібником «Як правда- вічний наш Тарас: пам’яники Тарасу Шевченку на Рожнятівщині», випущений сектором краєзнавства Рожнятівської ЦРБ, в якому вміщені фотографії пам’ятників, які додала керівник Їхнього гуртка Ольга Приймак.

   Гості бібліотеки з цікавістю ознайомилися з  виставкою малюнків «Шевченкіана – 2019», учнів Перегінської ДШМ.

субота, 9 березня 2019 р.

«Любити вчімося Україну так, як любив її Тарас»

Гордий,величний, палкий і нескорений 
Наш незабутній славетний Кобзар, 
Лине в безсмертя над нивами й горами
 Помислів, дум і сердець володар.

          Генію, Великому Кобзарю з нагоди 205 річниці від дня народження було присвячено літературно-мистецьке свято «Любити вчімося Україну так, як любив її Тарас» у смт. Перегінське, яке відбулося  9 березня біля пам'ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.
   Священики  церкви Святого Духа о. Михайло Бойчук та церкви Пресвятої Богородиці о. Богдан Русинкевич відслужили поминальну панахиду. О. Михайло Бойчук у своєму виступі коротко зупинився на віхах життєвого шляху Тараса Григоровича та відмітив, що «актуальністьШевченка не в тому, що він порушив великі й вічні питання або дав нам відповідь на них. Кожне покоління має самостійно шукати відповіді на питання, поставлені часом. Сьогодні ми повертаємось обличчям до загальнолюдських цінностей, а отже, й до Шевченка. І сьогодні, в день його народження нехай подарунком йому будуть наші молитви , а пам'ять про нього і дух Шевченка, нехай будуть поміж всіма українцями».
       Учні Перегінської ЗОШ №2 поставили квіти до пам'ятника.
     Піснею «Реве та стогне Дніпр широкий» розпочав свято народний аматорський хоровий колектив Народного Дому (керівник о. Богдан Русинкевич).
    Ведуча Світлана Дутка розповіла, що у Шевченка ми вчимося любити свою рідну землю, вчимося шанувати свою історію, своє минуле. Ми вчимося бути справжніми українцями, адже Шевченко – це совість кожного, хто живе на  українській землі.
   Звучали пісні «Відкриваю  Кобзар» та «У піснях Кобзаря прославляємо» у виконанні учнів Перегінської ЗОШ №2  під керівництвом Світлани Дутки  та Наталії Шляхтич та пісні на слова Т. Г. Шевченка «І мертвим і живим», «Бандуристе, орле сизий» у виконанні народного аматорського чоловічого гурту «Братове» (кер. Я. Люльчак).
   
     На завершення свята прозвучав «Заповіт» у виконанні хору.
    Ми звертаємось до поета, який став для України заповітною думою, її безсмертною піснею. Тож нехай вогонь його душі запалить у ваших серцях іскру віри, надії, любові, до рідної землі, свого народу.

середа, 6 березня 2019 р.

Шевченкіана - 2019

     Кожного року в березні місяці українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Тараса Григоровича Шевченка. Рік 2019-й особливий, бо цими днями минає 205 років від дня народження славетного поета та художника. 
      Поетична спадщина Кобзаря налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Навіть якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомий світові як великий український художник. 
     Вже традиційно в Перегінській міській бібліотеці напередодні святкування шевченківських днів влаштовується виставка дитячих малюнків до творів Тараса Григоровича Шевченка.
   Серед учнівських робіт привертає увагу глядачів ілюстрація до поеми «Безталанна», яку виконала Стрижак  Наталії та «Садок вишневий коло хати…» Витвицької Софії.
   Викладач образотворчого мистецтва Перегінської ДШМ Оксана Петрівна Матішак розповіла про різні техніки учнівських робіт: графіку, декоративну графіку, живопис, аплікацію соломкою, ліпку, а також про те, як втілювала зі своїми учнями цю тему. І з великим задоволенням розповіла про своїх учениць, зазначивши: «Стрижак Наталія та Софія Витвицька – учні Перегінської ДШМ класу образотворчого мистецтва. В цьому році вони закінчують школу. Це глибокі творчі натури, що уміють себе відкрити по особливому у своїх мистецьких творах, заворожити глядача. За роки навчання вони удосконалились, виросли як митці. У кожної з них своє творче бачення. Наталя утвердилась як хороший портретист, що глибоко може передати відчуття образу жінки, в цілому  - людини, добре володіє графічними прийомами. Софія – чудовий творець нових форм, образів, глибока філософська натура, яка по-своєму сприймає світ, передає його у своїх роботах. Дівчата неодноразово брали участь у всеукраїнських та обласних конкурсах, здобуваючи перемогу. Це і конкурс  «Об’єднаймося ж брати мої», «Вижницька палітра» та обласні виставки. І хочеться вірити, що вони впевнено будуть крокувати творчою Стежиною, шукаючи себе як майбутні творці прекрасного»
   Не поступаються ідейним задумом роботи «На панщині пшеницю жала» Атаманчука Руслана, «Тополя» Соломчак Юлі та Пайш Віри, «Безталанна» Лямінської Тетяни, «Катерина» Сорочак Наталі, «Реве та стогне Дніпр широкий» Альбрех Ані, «Світе тихий…» Стрижака Андрія.
   Завідувачка міською бібліотекою Галина Василів подякувала юним талантам за їхню працелюбність і наполегливість, за їхні роботи, які час від часу мають можливість переглянути користувачі бібліотеки.
   У бібліотеці твори Тараса Шевченка школярі беруть досить часто і ця любов до Кобзаря передається від покоління до покоління. А для них влаштовано викладку «На струнах кобзаревої душі».