Читальня «Просвіта» в Перегінську була побудована ще до другої світової війни – двоповерхова цегляна споруда в центрі села. Вже в недобудованому будинку організовувалися заходи товариства «Просвіта», на які охоче йшла молодь.
«ЇЇ будова розпочалася перед війною (1914). Лісова еквівалентна спілка дала дерево, толокою вирубано, звезено матеріали. Душею цілої читальняної армії був кооператор Антін Вірста. За два роки мав стояти в Перегінську найбільший на всю околицю читальний будинок. Прийшла світова війна і справа читальні припинилась. В 1916-1917 рр. в читальні мешкали мадяри, пізніше тримали військові своїх коней. З 1918 до 1923 р. будинок стояв пусткою. Аж у 1923 р. на Великдень за ініціативою о. пароха Патрила Петра скликано збори, відновлено статут, зібрано дещо грошей, на які засновано бібліотеку і зроблено ремонт – вставлено підлогу, вікна, двері.
Перед Коляди 1928 р. свідома молодь і кілька молодих господарів зачали правдивий рух. Вибрано новий виділ, вимурувано грубу. Бібліотекар Яків Шляхтич подарував 300 книжок і тим зачав обмін. Аж тепер всі кинулися до книжок, читали їх в лісі і під колибами. Тепер щонеділі в читальні був рух. Зичили книжки, газети, тут же читали і обговорювали.
Число читачів зростало щотижня. Росла свідомість селян. На Різдво вся молодь Перегінського ходила по всіх 12 дворищах колядувати на читальню і заколядувала щось поверх 500 злотих. Майже всі гроші повернено на закуп книжок до бібліотеки. У 1930 році до читальні крім книжок приходили журнали «Життя і знання» «Літопис Червоної Калини», «Вікна», часопис «Новий час, «Неділя», «Свобода», «Нова Зоря», «Правда», «Народна справа», «Сила» - так згадував Осип Мошура.
Як самостійна установа бібліотека почала функціонувати 1 серпня 1949 року. Завідує бібліотекою Гулюка Антоніна. В 60-х роках завідування перейняв Падалка Іван Кузьмич.
З 1975 по 1980 завідує бібліотекою Зозук Ольга Пилипівна.
З 1980 по 1985 рік – Андрішак Мирослава Йосипівна.
З 25 листопада 1985 року і по даний час завідує бібліотекою Василів Галина Ярославівна.
На даний час Перегінська міська бібліотека – це сучасна модельна бібліотека, яка надає різноманітні формати інформаційного обслуговування та соціокультурної роботи з населенням.
Завдяки вільному доступу до Інтернету бібліотека має можливість надавати користувачам інноваційні послуги:
- проводити різноманітні заходи в приміщенні бібліотеки;
- навчати комп’ютерній грамотності;
- отримувати правову консультацію, поради фахівців із питань пенсій, соціального захисту;
- телефонувати рідним і друзям за допомогою Skype;
- ділитися фотографіями, музикою, відео з друзями в соціальних мережах;
- виконувати домашні завдання й творчі проекти;
- перекладати тексти за допомогою онлайнових словників і перекладачів;
- читати новини з усього світу й висловлювати свою думку;
- ознайомлюватись з інформацією органів влади;
- знаходити інформацію про різноманітні вузи, реєструватися на тести, подавати документи.
Немає коментарів:
Дописати коментар