субота, 26 листопада 2016 р.

"Не знає пам’ять забуття»

Пом’янімо мільйонії жертви,
Які голодом винищив кат.
В тридцять третьому році, що вмерли
І лишились лежать коло хат.

      До Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні, який щорічно відзначається в нашій державі в четверту суботу листопада в Перегінській міській бібліотеці приурочено книжкову виставку-реквієм «Допоки пам’ять в серці не згасає».
     Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини - 1 тисяча, щохвилини - 17. Голод забрав протягом 1932-33 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів, з них – 3 млн. – діти.
   Їм – неоплаканим і невідспіваним... Їм – похованим без труни й молитви... позбавлених могили й шани –в Перегінську було  присвячено  вечір-реквієм «Не знає пам’ять забуття».
   Священники відправили панахиду за упокій невинно померлих  душ, присутні засвітили свічки пам’яті.
   Ведуча Світлана Дутка згадала страшні сторінки історії  України 1932-1933 років, закликала всіх  пом’янути хоч сьогодні, із запізненням у кілька довгих десятиліть, великомучеників нашої історії. Пом’янути і знайти в собі сили пройти за ними дорогою їхнього хресного путі.
    Пісня «Свіча» прозвучала у виконанні Соломії Чічак, а фольклорний ансамбль «Маленькі бойки» виконали пісню «Свічка пам’яті».
        Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією. Адже й нині живе у пам'яті народу прокляття тим, хто збиткувався над його долею і життям. Ще й досі у сни селян приходять ці похмурі тіні, ще й досі кровоточать роз'ятрені серця, болить душа, що звідала горя до краю.
   До присутніх із словами скорботи звернулась селищний голова Ольга Василівна Абрам. Вона відмітила, що у нас, українців,  є традиція: коли людина помирає, запалюють свічку, щоб душа летіла при світлі і знайшла свій прихисток у потойбіччі. А, оскільки, у 1933-му померлим ніхто не світив свічки, то душі їхні досі неприкаяні і не можуть опікуватися нами.    Запалимо Свічку Пам’яті!                                                                            

пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

Право на безоплатну правову допомогу

     Безоплатна вторинна  правова допомога – соціальна програма уряду України, що гарантує простим людям ефективний захист їхніх прав в суді за рахунок коштів Державного бюджету України.
     16 листопада 2016 року працівники Рожнятівського та Перегінського бюро правової допомоги Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – заступник начальника Рожнятівського бюро правової допомоги Віталія Ткачук, головні спеціалісти Перегінського бюро правової допомоги Мар’яна Пилипів та Ольга Люклян  провели зустріч з працівниками Прегінських бібліотек та Народного дому. Вони розповіли що таке безоплатна правова допомога, що потрібно для звернення до центру правової допомоги?


   Присутніх поінформовано про їх права та пільги, а для користувачів бібліотеки роздано інформаційні буклети з інформацією про бюро правової допомоги.

 Інформація про роботу Перегінського бюро правової допомоги:
Калуський місцевий центр з надання безоплатної    вторинної правової допомоги
Перегінське бюро правової  допомоги

Право на безоплатну правову допомогу  
Що потрібно для звернення до центру правової допомоги?
1. Зателефонувати до найближчого центру правової допомоги
2. Проконсультуватися з центром правової допомоги щодо права на правову допомогу за рахунок держави, часу візиту та необхідних документів, які треба взяти із собою для попередньої консультації
3. Скласти письмове звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги, завітавши до центру правової допомоги. За потреби звернення допоможе скласти співробітник центру
4. Подати документи разом зі зверненням для підтвердження приналежності до однієї з визначених законом категорій осіб, яка має право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.
  Розташування та контакти центрів правової допомоги можна дізнатись на сайті:www.legalaid.gov.ua або в операторів гарячої лінії 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів)
     Що таке безоплатна правова допомога? Бюро правової допомоги забезпечує надання таких правових послуг:
  • надання правової інформації,консультацій і роз′яснень з правових питань; 
  • забезпечення надання доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України;
  • представництво інтересів окремих категорій громадян у разі,якщо справа потребує розгляду в суді чи вже розглядається судом;
  • складання заяв,скарг,та інших документів правового характеру;
  • відвідування осіб з обмеженими фізичними можливостями,за місцем їх перебування з метою надання їм безоплатної правової допомоги. 
     Ці послуги надаються адвокатами за дорученням центрів правової допомоги або штатними юристами центрів.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ:
Адреса щонайближчого бюро правової допомоги
Індекс 77662
смт.Перегінське
вул. Сагайдачного,26
Графік роботи:Пн.-Пт. з 0 9.00-18.00
Електронна адреса

e-mail:perehinske@legalaid.if.ua