середа, 13 грудня 2017 р.

Відкриймо серце для добра

     12  грудня 2017 року у читальному залі Перегінської міської  бібліотеки пройшла година милосердя «Відкриймо серця для добра» до Міжнародного Дня людей з обмеженими можливостями, який відзначається 3 грудня. Цей день для людей цієї категорії виявився життєрадісним, наповненим теплом і добром, з усвідомленням того, що про них пам’ятають.
   Свято, яке влаштували для цих людей працівники відділення Територіального центру та працівники бібліотеки розпочалося молитвою, адже всі свої починання ми маємо робити з Богом, з молитвою на устах, з непохитною вірою.
    Ведучі Галина Василів та Люба Абрам відмітили, що жити і радіти кожному дню, ми повинні вчитися саме у людей з  обмеженими можливостями, адже їх витримка, мужність, сила духу, бажання творити і тверда віра гідні наслідування. Вони відмітили, що є багато людей з обмеженими можливостями, які не втратили віри і надії на краще, на зло всім життєвим негараздам переборюють хвороби і немочі і стають відомими людьми.
     Заступник голови Рожнятівської РДА Богдан Яковина, побажав присутнім здоров'я і витримки, захищеності від держави, доброти, теплоти і чуйності від людей. Також відмітив, що сьогодні ми всі опинилися перед лицем реальної неоголошеної війни і багато учасників АТО повертаються з цієї війни інвалідами. І щоб вони  не були  забутими,  треба пам'ятати та дбати про них.
      Директор територіального центру соціального захисту населення Мар’ян Бардяк  наголосив, що Міжнародний день інвалідів нагадує нам, що поруч живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти… І хто допомагає. А саме такими є працівники територіального центру.
    Колишній директор Перегінської школи №2  Богдан Манів подякував місцевій владі і всім, хто допомагає людям з обмеженими можливостями.
   «Я не відчуваю себе одинокою, бо у моїй душі і серці живе Господь» –  сказала колишній працівник бібліотеки Мирослава Йосипівна Андршак. Вона подякувала працівникам територіального центру соціального захисту населення, а особливо своїй опікунці Петриній Оксані  за їх доброту, постійну підтримку і таку бажану для людей з обмеженими можливостями допомогу.
     Ніхто так не може передати проблеми та почуття людей з обмеженими можливостями, як ті люди, які це переживають – відмітила вчитель–пенсіонер Зозук Надія Петрівна.
   Про тих, хто допомагає людям з обмеженими можливостями , відгукується на їхні потреби, говорила соціальний працівник Мирослава Пилипів. Вона також подарувала всім присутнім церковні календарі на 2018 рік та подякувала  депутату  районної Ради, підприємцю Роману Мошурі та керівництву магазину «Наш край» за спонсорську допомогу у проведення цього дійства.
      Задушевні пісні для присутніх  дарували лауреат пісенних конкурсів і фестивалів Віталія Олексій та Ярослав Люльчак.

   Зустріч до Міжнародного Дня людей з обмеженими можливостями – це не лише можливість нагадати всім про святий людський обов’язок бути турботливими і милосердними до важливої частини суспільства. Але й можливість зустрітися, поспілкуватися одне з одним, поділитися своїми думками.

субота, 25 листопада 2017 р.

Зроніть сльозу. Нехай не згасне свічка!

  
     Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
     Головне у діяльності бібліотеки  по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам'яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію.
     Тому до цієї дати працівники Перегінської міської  бібліотеки організували книжкову виставку-факт «Допоки пам'ять в серці не згасає…», на якій представлені документальні книги та статті та спогади свідків тих жахливих подій.
      В центрі селища 25 листопада біля каплички св. Юрія  проведено вечір пам'яті «Зроніть сльозу.Нехай не згасне свічка!».
    Священнослужителі церков відправили панахиду за жертвами голодомору. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять невинно убієнних, замордованих страшним голодом. 
     Під звуки тужливої мелодії скрипки  Світлана Дутка прочитала вірш Ніни Виноградської «Зроніть сльозу. Бо ми немали сліз»  та згадала про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор».
    Молодіжний хор церкви Пресвятої Богородиці - регент о. Богдан Русинкевич, супроводжував захід духовними піснями «Ідеш за Христом», «Коли на волю проситься сльоза»
   Завершився захід закликом до всіх українців із настанням темряви запалити свічку  пам'яті  і поставити її просто неба перед очима Господа – на знак скорботи і пам'яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників  та прослуховуваням пісні «Голодомор» у виконанні автора музики і слів Анатолія Салогуба.

пʼятниця, 17 листопада 2017 р.

Презентація книги "Курінь УПА "Промінь"

  17 листопада 2017 року в Перегінській  ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася презентація  книги краєзнавців-дослідників Степана Лесіва та вихідця з Перегінського Петра Ганцюка «Курінь УПА «Промінь»., за участі представників братства УПА смт. Перегінська - керівник
Роман Король, педагогів, бібліотекарів, жителів селища.
    Відкрив зустріч директор школи Іван Депутович. 
   Автор, завідувач Історико-меморіального музею Степана Бандери (с. Старий Угринів Калуського р-ну)  Степан Лесів розповів про історію формування куреня «Промінь» Групи «Маґура» ВО4 «Говерля» УПА-Захід, про бойовий шлях і командний склад його відділів та коротко зупинилися на постатях вояків УПА з Рожнятівського району, особливо вихідців з смт. Перегінське:про Володимира Депутата – «Довбуш», Юліана Стурко –«Грізний», Петра Трембіцького.
  З подячним словом звернувся до присутніх о. Богдан Русинкевич, який наголосив, що боротьба за свободу триває і зараз, тому спільними силами ми маємо зробити все для того, щоби кров українських героїв не зрошувала рідну землю, щоби ми, пам’ятаючи минуле, будували світле майбутнє нашої держави та подякував автору за зібраний матеріал, адже  завдячуючи зібраному у книзі матеріалу молодь і всі читачі зможуть дізнатися про історію нашого краю. А для молоді  є цінним, щоб такі книги були і, щоб молодь змогла по-новому подивитись на визвольну боротьбу та порівняти із боротьбою в сучасній Україні. 

   Закінчилось дійство піснями «Гімн українських націоналістів» та  "За Україну"у виконанні гурту «Братство УПА» Перегінського Народного Дому, керівник Ярослав Люльчак

пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

Творча зустріч з Ярославом Ткачівським

За матір Україну взяв собі, 
                                                        себто вона мене взяла за сина»
     Під такою назвою 9 листопада 2017 року в Перегінському народному домі відбулася творча зустріч з поетом, прозаїком, піснярем, журналістом Ярославом Ткачівським, який є автором понад 50 поетичних та прозових книг.
    Ярослав Васильович Ткачівський – український поет, письменник, пісняр і гуморист, сатирик і журналіст, громадський діяч, член Національної спілки письменників України ; член Ради, відповідальний секретар Івано-Франківської обласної письменницької організації НСПУ; головний редактор всеукраїнського  літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал»,громадсько-культурний і політичний діяч, лауреат багатьох літературних премій, удостоєний медалі Національної спілки письменників України «Почесна відзнака НСПУ» та багатьох інших творчих нагород.
     Розпочав літературну зустріч молитвою о. Богдан Русинкевич і звернувся до гостя словами-побажаннями Божої ласки й опіки, міцного здоров’я і подальшого розвитку даних Богом талантів.   Працівники Перегінської міської бібліотеки та бібліотеки для дітей розповіли про життєвий і творчий шлях письменника, привітали пана Ярослава з ювілеєм, який він нещодавно відсвяткував , і побажали здоров’я,   наснаги, оптимізму, бадьорості, нових творчих вершин і подальшої плідної праці на благо України. В дарунок для ювіляра прозвучала пісня на його слова «Волошки», яка вже давно стала народною.  
     А потім всі присутні насолоджувались поезією Ярослава Ткачівського, яка звучала із уст автора та яка зворушує всіх до глибини душі.
    Креативний пародист і кращий жартівник Бойківського краю Ярослав Люльчак неперевершено виконав гуморески Ярослава Ткачівського, а також розказав свою гумореску «У Перегінському».
   Щиро вітали поета з ювілеєм та  бажали нових творчих успіхів заступник голови Рожнятівської РДА Богдан Михайлович Яковина; заступник селищного голови Перегінської селищної ради Мар’ян Васильович Глинка; письменник, краєзнавець, журналіст, голова літературного об’єднання «Горгани», член Національної спілки письменників України Любомир Михайлів; поетеса, член Національної спілки письменників України Наталія Василівна Данилюк разом з учасниками літературного об’єднання «Горгани»; письменниця, краєзнавець, педагог Оксана Лесюк; начальник відділу культури РДА Володимир Феліксович Борович та директор Рожнятівської ЦБС, заслужений працівник культури України Марія Василівна Рибчак, завідувачка Перегінською міською бібліотекою Галина Василів.
      В дарунок звучали пісні  у виконанні  народного аматорського чоловічого гурту «Братове» Перегінського НД (кер. Ярослав Люльчак), жіночої вокальної групи Перегінського НД (кер. Дарія Король) та лауреата пісенних конкурсів і фестивалів Віталії Олексій.
       
  
     Свято поезії, живе спілкування з цікавою творчою особистістю принесло  хвилини естетичної насолоди всім присутнім.
     Переглядом книжкової виставки «І слово це у мене від Всевишнього», подарунками від Ярослава Ткачівського його книг з автографами завершилося це літературне дійство.
      Яскрава і незбагненна творча палітра Ярослава Ткачівського. Кожен, хто прийшов на зустріч із цим чудовим поетом, поніс із собою вогник радості і світла від його високодуховної творчості, «цілющої сили Слова».

середа, 18 жовтня 2017 р.

Мобільний пункт консультування

      На Рожнятівщині продовжують свою роботу мобільні пункти консультування 18 жовтня на базі Перегінського бюро правової допомоги начальник відділу даного бюро О.В. Люклян  спільно з першим заступником начальника ГТУЮ в Івано-Франківській області Н. Д. Рожковецькою організували  роботу мобільного пункту консультування для мешканців сіл, які входять до складу Перегінської селищної ради.
     Серед питань, з якими зверталися жителі селища: поновлення строків і прийняття спадщини, як вирішувати земельні спори, як зареєструвати право власності на земельну ділянку, що варто передбачити при укладанні договору оренди земельної ділянки, як запобігти чи реагувати на порушення окремих пунктів договору дарування, з питань отримання житла, стягнення аліментів.
     Цікавилися перегінчани також питаннями щодо призначення та нарахування субсидій, соціального забезпечення.
      Окрім цього, селян проінформовано про національний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО», основним завданням якого є підвищення рівня знань українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права.

Чергове консультування громадян

   На початку  жовтня  місяця2017 року працівниками Перегінського бюро правової допомоги Калуського МЦ БВПД проведено чергове консультування громадян з правових питань в дистанційному пункті доступу до безоплатної правової допомоги в приміщенні Перегінської міської бібліотеки. Питання стосувались приватизації земельної ділянки (паю), отримання житлової субсидії інвалідами III групи та укладання заповіту. 
              

середа, 4 жовтня 2017 р.

Перегінську - 725

   Урочисте відзначення цієї історичної дати перетворилось на маленьке диво. Такої масовості народу,як зібралось 1 жовтня на місцевому стадіоні - давно не було.
    Дійство розпочалося святковою ходою за участі  дитячого Зразкового духового оркестру Калуської музичної школи , керівник Іван Шалата та Ярослав Гулимчук, ансамбль мажореток "Сузір"я" керівник Ольга Квецько.
    Ведуча свята Світлана Дутка поетичними рядками запросила всіх на свято, щоб згадати минувшину, помріяти про прийдешні роки, насолодитись піснями, танцями, що підготували творчі колективи селища та гості свята.
   Божим  благословенням і молитвою  розпочали дійство отці всіх трьох церков на чолі з отцем деканом Романом Балагурою.
    З вітальним словом до присутніх звернулася  голова Перегінської селищної Ради Ольга Абрам. Вона відзначила, що день народження селища – це спільне свято всіх: і тих, хто вчить, і тих, хто лікує, і тих, хто будує, і тих, хто створює матеріальні і духовні блага, плекає таланти, вносячи свою частку праці у розбудову рідного селища.
   Із словами вдячності за їхню працю на благо рідного селища до земляків звернулася голова райдержадміністрації Ірина Люклян. Вона нагадала, що історія селища і його добробут починається з кожної хати. ЇЇ творять люди. І нині Перегінське – селище європейського типу.  У своєму виступі вона з гордістю говорила про захисників Вітчизни, які на сході України захищають  свою Вітчизну.
   З днем селища його громаду  вітали керівник  апарату обласної державної адміністрації Роман Григорович Маланій, голова районної Ради Василь Рибчак, начальник відділу культури Рожнятівської РДА Володимир Борович, депутат обласної Ради Тарас Теофілович Виноградник.
    Народна мудрість говорить: «Життя прожити - не поле перейти»- ,тому той, хто власною дорогою життя дістався похилих літ,- щаслива людина. Хоч і не обходиться без проблем, непокоїть здоров»я, та з роками водночас проходить життєва мудрість. Це час , коли  вже збудовано дім, посаджено не одне дерево, стали дорослими діти та радують онуки та правнуки. Серед перегін чан - це:
 Соломчак  а Михайло   Васильович,   якому цього року виповнилося    99років                         Король Дмитро     Дмитрович –якому на   Дмитрія  виповниться     98 років.
 Дякун  Анастасія  Прокопівн– яка відсвяткувала свою 96 весну.
   А також  вітання линули і  наймолодшому уродженцю селища – Горбоконь Степанчику та його батькам Горбоконь Івану  та Валентині.  
Для найстарших та наймолодших жителів звучали музичні вітання від чоловічого гурту «Братове» під керівництвом Ярослава Люльчака.
   Цей рік  на Івано- Франківщині проголошено роком  УПА, 75- у річницю яку ми відзначатимемо 14 жовтня.      Воїнам УПА , а також воїнам АТО, які сьогодні своєю вірою, своєю впевненістю боронять  нашу незалежність – це наші воїни АТО, серед них і наші односельчани,       гурт братства УПА  під керівництвом  Я. Люльчака подарували пісню     "Йшли селом партизани».
     Пісню «Мамина криниця»  - виконали   солісти  Христина Глушко та  Отець Богдан Русинкевич в супроводі інструментального ансамблю школи мистецтв керівник М. Романишин.
     Жителям селища та гостям дарували пісні:
дитячий "зразковий" фольклорно-етнографічний колектив "Маленькі бойки" під керівництвом Заслуженого працівника культури Наталі Шпак;
молодіжний хор церкви Пресвятої Богородиці регент о. Богдан;
                тріо дитячої школи  мистецтв  в складі: Аня  Глушко,   Ольга Кулик, Тетяна  Білик;
вокальний  ансамбль ЗОШ №2 керівник Світлана Дутка.
народний аматорський хоровий колектав «Бойківщина»   керівник о. Богдан Русинкевич;
танцювальні колективи ДШМ керівник Ірина  Семкович, Перегінської середньої спеціалізованої школи-інтернат керівник Руслана Хованець , танцювальний колектив ЗОШ №2 керівник Галина Мельникович та танцювальний колектив "Оксамит" с. Закерничне керівник І. Зозук;
місцевий бард Олег Люклян.
     Святковий концерт продовжували:
Віта  Олексій та Аня  Стрижак;
Івано-Франківський національний академічний  гуцульський ансамбль  пісні і танцю «Гуцулія» керівник народний артист України , професор  Петро Князевич;
Заслужена артиста  України  Світлана  Весна;
Учасниця Х- фактору Алла  Іванишина.
Гарний настрій у присутніх  зберігся до пізнього вечора.