пʼятниця, 27 червня 2025 р.

Конституція – фундамент нашого суверенітету

 


28 червня Україна відзначатиме 29 річницю з часу прийняття Конституції України. Це одне з найбільш значущих свят нашої країни з точки зору процесу державотворення. Забезпечення верховенства права, захист прав і свобод людини – це болюча і гостра проблема сьогодення.

Прийнята 28 червня 1996 року, Конституція відобразила волю українського народу до свободи, справедливості та гідного життя. Вона гарантує права і свободи кожному громадянину, визначає обов'зки державних органів та правила суспільного співіснування.

Конституція України –  головний нормативно-правовий акт держави,  яким закріплено основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, регулює відносини між державою та суспільством, гарантує права і свободи людини.

Конституція України – наш моральний орієнтир.

До Дня Конституції України в Перегінській центральній міській бібліотеці оформлена тематична книжкова виставка «Конституція – фундамент нашого суверенітету», яка знайомить з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, дає можливість простежити шлях, пройдений державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, розповідає про конституційний процес та конституційне право в незалежній Україні.



   


 Нехай демократичні засади, що закріплені в Конституції стануть реаліями нашого сьогодення, а дух законності прийде до серця кожного громадянина нашої країни. Миру всім нам, розквіту та скорішої перемоги над ворогом!

Честь і слава тим, хто береже нашу незалежність.

пʼятниця, 20 червня 2025 р.

«Пам’ять крізь роки» (до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні)

 



Друга світова війна, яка почалася 1 вересня 1939 року, стала однією з найважливіших катастроф в історії людства. Ворог пройшовся нашою землею від заходу до сходу, знищуючи усе на своєму шляху. Тисячі міст і сіл були зруйновані, мільйони людей загинули, відправились у заслання або вимушені були жити в окупації. Війна торкнулася кожної родини, залишивши глибокий слід в історії українського народу.

Про цю трагедію сказано безліч слів, написано тисячі книг, знято сотні фільмів, і все ж, досі важко знайти слова, які б повною мірою передали весь жах і біль, завдані цією війною. «Війна – це не те, що ви переживаєте. Це те, що з вами залишається на все життя» - писав Ернест Гемінгвей.

Щороку 22 червня, український народ вшановує світлу память про полеглих у Другій світовій війні. Памятна дата була встановлена Указом Президента України від 17 листопада 2000 року №1245 /2000 «Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні»,

Вшанування пам’яті про жертви війни є надзвичайно важливим для людства, адже воно дає можливість зберегти пам’ять про загиблих та пережиті ними події, висловити співчуття родинам та близьким загиблих, проаналізувати причини трагедії та зробити висновки, які допоможуть уникнути подібних жахіть у майбутньому. Вони ніколи не помруть, поки ми памятаємо про них…

Друга світова знайшла своє відображення у творчості багатьох письменників. Будучи її очевидцями й учасниками, переживши та переосмисливши події, митці  відтворили злочинну й антигуманну сутність війни, яка позначилася на долях і свідомості поколінь.

З нагоди вшанування пам’яті жертв війни в Перегінській центральній міській бібліотеці підготовлена книжкова виставка «Пам’ять крізь роки». На виставці представлені книги з фонду бібліотеки, які можуть допомогти нам зрозуміти цю складну та трагічну епоху в історії України та пам’ятати про мільйони людей, які загинули в боях за нашу свободу, за наше майбутнє.

           
                                                                

         Схилімо голови перед памяттю мільйонів полеглих воїнів та жертв цивільного населення.  Памятаємо кожного, чиє життя забрала війна…

середа, 4 червня 2025 р.

«Дитинство обірване війною» (до Дня пам'яті дітей, які загинули внаслідок російсько -української війни)



 


4 червня вшановуємо  пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської  Федерації проти України. 



Метою цього Дня є спроба відчути біль і страждання дітей усього світу,які піддаються фізичному насильству, морально-психічній і духовній обробці.

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19 серпня 1982 року щороку 4 червня у світі відзначається Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії.

Згідно з постановою Верховної Ради України від 1 червня 2021 року  в Україні — День вшанування памʼяті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Це день, коли Україна та світ згадують маленьких українців,чиї життя були обірвані війною. Велика кількість українських дітей примусово депортовані до Росії чи тимчасово окупованих територій. Цей день є нагадуванням про трагедії, які спричинила війна, про необхідність боротьби за мир.

Діти приходять в цей світ для щасливого і благополучного життя, в якому немає місця насильству та агресії. Для кожного з них призначений свій шлях, з власними успіхами, відкриттями і перемогами, Проте, трапляється часом і так, що дорослі розвязують найжорстокіші війни, в першу чергу в яких гинуть діти. Тому що вони не здатні себе захистити.

До цієї скорботної дати в Перегінській центральній міській бібліотеці розгорнута фото - виставка маленьких фотоісторій «Дитинство обірване війною». Герої на виставці – діти. У їхніх очах то невимовний досвід та тяжкість обставин, яких зазнали ці діти. Цими фотоісторіями виставки хочемо спонукати  наших користувачів до роздумів про те, що переживає українська дитина сьогодні.



Сьогодні працівниками бібліотеки та спільно з працівниками служби в справах дітей, а також з дітьми проведено акцію пам'яті "Голуб миру".  Вирізані фігурки голубів, що стали символом обірваного дитячого життя було розвішано на деревах біля «Алеї Слави». В такий спосіб ми долучилися до вшанування памяті невинно вбитих українських діточок.

                                                            


         

Ми вшановуємо пам’ять дітей України, які загинули від рук, куль, розірваних ракет і бомб ворога. Сльози, відчай, біль, злість і ненависть! Це те, що відчуває кожен з нас. Знищується народ. Знищується основна цінність – наше майбутнє. Відібрані, скалічені життя наших дітей – це незагоєні довічні рани України. День пам’яті – це протест проти насильства та війни! Діти мають жити в мирі!                              Пам’ятаймо про маленькі серця загиблих українців!

Вшануйте кожну загиблу дитину хвилиною мовчання. Запаліть свічку пам’яті!