четвер, 30 листопада 2023 р.

Кібербулінг - прояви та протидія

 Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

30 листопада в рамках акції працівники Перегінської центральної міської бібліотеки організували і провели для учнів 10-Б класу Перегінського ліцею №2 зустріч-обговорення «Кібербулінг - прояви та протидія». .Ведуча  заходу бібліотекар Лідія Мельник ознайомила присутніх з історією започаткування в Україні акції «16 днів проти насильства» й про важливі дати, які охоплює її шістнадцятиденний період та ознайомила старшокласників з освітнім серіалом для підлітків про кібербулінг. Під час зустрічі учні дізналися про види насильства та кримінальну відповідальність за вчинення булінгу й кібербуліну по відношенню до іншої людини й про те, як захиститися від цькування в Інтернет-мережі. 


Учні мали змогу переглянути матеріали вистьавки-застереження "Молодь проти насильства"



Уасть у круглому столі «Діяльність бібліотек Івано-Франківщини в умовах воєнного часу»

      29 листопада 2023 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбувся круглий стіл «Діяльність бібліотек Івано-Франківщини в умовах воєнного часу», в якому взяла участь бібліотекар Перегінської центральної міської бібліотеки Галина Василів. Модератором заходу була директорка обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка, заслужена працівниця культури України Людмила Бабій, яка привітала учасників круглого столу, подякувала колегам за плідну багаторічну співпрацю, наголосивши при цьому на важливість діяльності бібліотек у воєнний час, коли поряд з бібліотечною роботою одним із пріоритетних напрямків бібліотек Івано-Франківщини стало волонтерство.

    Змісовний та інформативний методичний дайжест «ІХ Всеукраїнська  школа методиста: виклики, можливості, досягнення» підготувала для колег Віра Хімейчук, завідувачка науково-методичного відділу ІФОУНБ ім. І .Франка. Вона озвучила цілу низку важливих питань, які розглядалися впродовж тижня на школі методиста, організованій Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого.

     Фахові доповіді про роботу бібліотечних закладів своїх територіальних громад озвучили: Ірина Мельник, директор центральної міської бібліотеки Тисменицької міської ради; Світлана Паневник, завідувачка Солотвинської центральної публічної бібліотеки Солотвинської селищної ради; Оксана Озаришин, директор КЗ «Публічна бібліотека з філіями» Рожнятівської селищної ради.

    Про роботу обмінно-резервного відділу обласної книгозбірні розказала завідувачка відділу Стефанія Черепаха.

   Дуже цікаво та професійно про роль УБА у підвищенні фахового рівня бібліотечних працівників розповіла Галина Горбань, голова Івано-Франківського обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація, заступниця директора з наукової роботи ІФОУНБ ім. І.Франка.

        Щиро дякуємо за змістовні професійні доповіді працівників ОУНБ ім. І. Франка та керівників центральних бібліотек територіальних громад Івано-Франківщини, за можливість обмінятися досвідом роботи і поділитися цікавими ідеями з колегами, за живе спілкування, тепло, емоції та приємні враження!




вівторок, 28 листопада 2023 р.

Домашнє насильство

 28 листопада в читальному залі Перегінської центральної міської бібліотеки в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», працівники Перегінського бюро безоплатної правової допомоги провели годину спілкування   "Чи є будь-який конфлікт домашнім насильством?" 


   Працівники ББП Ольга Люклян та Ольга Матіїв дали оцінку, які є конфлікти і куди потрібно звертатись постраждалій людині  від домашнього насильства

Ні. Між цими поняттями є суттєва різниця. 

 Конфлікт — це спосіб розв’язати спірне питання. Йому притаманні такі ознаки, як:

- відбувається випадково та нерегулярно;

- сторони діють без злого умислу;

-сторони однаково впливають на процес;

- є спільне прагнення вирішити конфлікт.

 Домашнє насильство — це злочин, у якому порушуються права постраждалого, а кривдника все влаштовує. Йому притаманні такі риси, як:

- періодичність, регулярність;

- дії кривдника умисні — для контролю, завдання болю тощо;

- перевага у кривдника (фізична, психологічна, економічна);

- позиція, думки, бажання потерпілого не враховуються.

Якщо ви постраждали від домашнього насильства — звертайтесь до системи безоплатної правничої допомоги.

 Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть приватне повідомлення цій сторінці.


четвер, 23 листопада 2023 р.

Чорна сповідь моєї Вітчизни



 

25 листопада в Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. З нагоди цієї скорботної дати в Перегінській центральній міській бібліотеці організовано розгорнуту книжкову виставку-спомин «Не знищені 1933-го непереможні сьогодні», на виставці представлено документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом.


А також бібліотека презентує відео-реквієм «Чорна сповідь моєї Вітчизни».





вівторок, 21 листопада 2023 р.

Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі

 


21 листопада – День Гідності та Свободи. Сьогодні це не просто чергова дата в нашому календарі, вона є пошаною і увічненням пам’яті самовідданих українців, Героїв Небесної Сотні, які поклали свої душу й тіло у боротьбі за наші права, героїв-воїнів АТО, котрі загинули, захищаючи кордони та суверенітет нашої держави, всіх тих, хто віддав свої життя, захищаючи інтереси громадян України. Ми не маємо жодного морального права забути про це і повинні робити все можливе, щоб їхній подвиг і смерть не були марними.

В їхніх серцях жила Україна!

Увазі користувачів – патріотичний відео-спомин «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі».



пʼятниця, 17 листопада 2023 р.

ПРОСВІТНИЦЬКИЙ СЕМІНАР УКРАЇНСЬКОГО ІНСТИТУТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ’ЯТІ


   14 листопада 2023 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка фахівці Українського інституту національної пам’яті за сприяння Івано-Франківської ОВА провели просвітницький семінар «Історія – (не) пропаганда. Війна за минуле», в якому взяла участь бібліотекар Перегінської центральної міської бібліотеки Лідія Мельник.


     З вітальним словом виступила в. о начальника управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Тетяна Лапка,  яка зазначила, що є дуже важливим в теперішній нелегкий час проводити такі пізнавальні просвітницькі заходи.  Директорка обласної книгозбірні ім. І. Франка, заслужена працівниця культури України Людмила Бабій представила гостей з Києва - представників Українського інституту національної пам'яті: Олену Охрімчук - кандидатку філософських наук, начальницю Управління забезпечення реалізації політики національної пам'яті в регіонах, Ганну Байкєніч - кандидатку правознавчих наук, завідувачку сектору методичної роботи, координаторку освітніх проєктів УІНП, Олексія Серветніка - представника Центрального міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам'яті у регіонах УІНП.
   Мета семінару - висвітлення героїчної боротьби Українського народу за утвердження суверенітету власної держави, ідеалів свободи, соборності; подолання російської імперської та комуністичної історичної спадщини; популяризація та переосмислення історії України; музеєфікація сучасної російсько-української війни; вшанування борців за незалежність України.
   Присутні мали можливість почути цікаві лекції, які були присвячені питанням нашої історії України від найдавніших часів до нинішнього складного і трагічного сьогодення.

четвер, 16 листопада 2023 р.

Година толерантності «Всі ми різні – всі ми рівні»

   «Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості»
                                                            Г. Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст


    16 листопада жителі багатьох країн світу відзначають Міжнародний день толерантності, що урочисто був проголошений «Декларацією принципів толерантності», затвердженою  у 1995 р. на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО. Толерантність… Кожен по-своєму розуміє значення цих слів. Для когось ― це любов до оточуючих, для інших―терпіння, а для деяких ці риси взагалі не відіграють особливої ролі у житті.
    Чому питання толерантності  стало настільки важливе саме в сучасному світі? Бо ми всі маємо зараз можливість і бажання жити у світі різних людей та ідей, бачити та оцінювати різноманітні культури та способи життя країн та народів нашої планети, а також, при необхідності, самим жити в різних куточках світу куди заносить нас доля. А толерантність - саме та якість наших стосунків з зовнішнім світом, яка дозволяє виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу.  Водночас  толерантність – це не якісь вчинки, поблажливість чи потурання, це – здатність сприймати без агресії інший спосіб життя, поведінку, інші погляди шляхом встановлення довірливих взаємовідносин, співпраці та компромісу.
   Працівники Перегінської центральної міської  бібліотеки провели  годину толерантності «Всі ми різні – всі ми рівні». В заході прийняли участь учні I0- Б класу Перегінського ліцею № 2.
 

 Метою заходу було звернути увагу учнів не лише на толерантне ставлення до різних категорій суспільства а й на таке поняття як терпимість, яка означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву. 
 До уваги  старшокласників була представлена книжкова виставка – заклик «Будьмо толерантні!». Учні, прочитавши книги з виставки, зможуть прийти до висновку, що толерантність – це саме те, що уможливлює досягнення миру, сприяє визнанню основних прав людини.
 

   Нехай цей день залишить глибокий слід в душі кожного, допоможе зрозуміти, що тільки повага один до одного, взаєморозуміння, терпимість, дотримання рівноправності врятує світ. Ми не зможемо відразу зробити толерантними всіх. Але важливий навіть один маленький крок у цьому напрямку. Нехай кожен з нас, наше місто, наша Україна завжди будуть островами толерантності для всіх жителів планети Земля!
   Тому будьмо добрішими! Будьмо терпимими! Будьмо толерантними  один до одного! І читаймо хороші книги!

четвер, 9 листопада 2023 р.

Золоте суцвіття української нації

 

9 листопада - всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва почали відзначати в Україні 23 березня 2000 року. Дату встановили Указом Президента України № 484/2000. Від 2013 року, згідно з Указом Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят», цей день почали відзначати 9 листопада, і він отримав назву «Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва».

Метою святкування є відродження української культури і сприяння розвитку народної творчості. Без перебільшення можна стверджувати, що збереження національних традицій - запорука успішних перетворень сучасного суспільства. Адже культура консолідує націю на розвиток держави, розкриває нашу сутність та вчить нас бути українцями.

Українська культура займає гідну нішу у світовому мистецтві, оскільки має давні коріння. Нам є чим пишатися. Саме завдяки відданим своїй справі митцям українська культура змогла зберегти свою самобутність, попри потужні натиски багатьох агресорів, і посісти гідне місце серед світових культур неповторними цінностями.

Вагомий внесок у відродження національної культури вносять творчі колективи, майстри народного мистецтва та аматори сцени, чия самовіддана творча праця вражає своєю неповторністю,  яскравим колоритом, цікавими творчими проєктами та невичерпною енергією.

З нагоди свята у Перегінській центральній міській бібліотеці розгорнуто книжкову виставку-огляд «Золоте суцвіття української нації»,  яка знайомить із культурно-мистецькою Україною, з людьми, які творять наше сьогодення. Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду виставки.


     Працівників культури щиро вітаємо з професійним святом, а також всіх тих, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу!Нехай не вичерпується у ваших душах творча наснага та бажання дарувати людям свій талант. Зичимо Вам нових мистецьких перемог, успішної реалізації творчих ініціатив і нових культурних проектів.