середа, 26 липня 2023 р.

Українська державність: етапи становлення


   28 липня, у День Хрещення Київської – України. ми вдруге відзначаємо День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення. Яке коріння сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

   Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну моно релігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної  писемності.

   Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. ЇЇ державотворчі традиції подовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна. Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі – України – 28 липня – встановлено День Української Державності. Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України. 

   З нагоди Дня Української Державності працівниками Перегінської центральної бібліотеки організовано книжково-ілюстративну виставку-подію «Українська  державність: етапи становлення», на якій представлені книги та статті про доленосні етапи державотворення, які пройдені Україною, здобуваючи незалежність. що дозволяють користувачам відчути подих історії.


   День Української Державності утверджує зв’язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Понад тисячу років державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру.

Тож з нетерпінням чекаємо на зустріч з вами, дорогі наші читачі. 


вівторок, 25 липня 2023 р.

30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ


   Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році. З метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему.

   ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну.

  Від початку 1990-х років Україна була і залишається транзитною країною та країною призначення для торгівлі людьми. Жертвами цих злочинів стають як чоловіки, так і жінки та діти, яких використовують для примусової праці, сексуальної експлуатації, змушують до жебрацтва та експлуатують у інших формах. З моменту вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року ця проблема набула значно складнішого характеру.

   Факт відзначення Європейського  дня боротьби з торгівлею людьми є нагадуванням про актуальність  проблеми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, ведення превентивної роботи.

   25 липня в Перегінській центральній міській бібліотеці було оформлено виставку-факт «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства» та проведено круглий стіл з працівниками бібліотеки, відділу культури, служби у справах дітей та сім´ї де було обговорено ризики торгівлі людьми в умовах сьогодення. Країна агресор, яка порушила суверенітет та цілісність нашої держави, також використовує наших громадян у трудовому рабстві. 



                                                                                   



   Як  людина потрапляє в ситуацію «торгівлі людьми»? Що потрібно знати, виїжджаючи за кордон? Як можна розпізнати тривожні сигнали, що можуть свідчити про злочинний намір потенційного роботодавця? Більше інформації про явище «торгівлі людьми» – у матеріалах тематичної викладки «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства»   розміщеної в бібліотеці.

Бережіть себе і своїх рідних!


четвер, 6 липня 2023 р.

Сила України в єдності родини


    З родини починається життя людини. Родина – це безпечний і затишний дім, а родинне тепло й уроки життя – це те, що людина бере із собою в усі дорослі шляхи. Саме у родинному середовищі формуються такі якості як  віра, любов, повага милосердя, доброта.

   Український День родини відносно молоде свято і відзначається з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" був підписаний 30 грудня 2011 року. Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня. Адже українці споконвіків славилися міцними сімейними устроями, та духовною єдністю поколінь, а ще вірою в національні символи-обереги – безцінну спадщину минулих часів. 

   Родина – це найголовніше в життя для кожного з нас. Щаслива родина – це коли всі разом збираються вечорами і розповідають одне одному, як вони провели день. Мати міцну, дружну родину у всі часи було і є почесним. Повага до батьків, любов до дітей – ці родинні традиції передаються українцями із покоління в покоління.

   До найродиннішого свята в Україні пропонуємо перегляд книжкової виставки-інсталяції «Сила України в єдності родини», яка організована в Перегінській центральній міській бібліотеці.

   Шановні користувачі! У нинішньому динамічному світі родина не лише не втратила сакрального значення, а і набула ще більшої цінності. Родинне тепло дає нам всім відчуття безпеки, любові та розуміння. 

   Бібліотекарі Перегінської центральної міської бібліотеки вітають всіх зі святом та бажають своїм користувачам міцної дружної родини та сімейного затишку.