Ти нам залишив прагнення високі,
Шляхи священні, по яких ітиТвого сумління й мужності уроки
Ми бережем і будем берегти.
Микола Палієнко
Перші березневі дні на нашій землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.
Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.
Т.Г.Шевченко – це слава і гордість українського народу. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею. Він росте і й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка.
Щирість автора, його любов до народу, до рідної землі, а також мова, співуча, як пісня і багата, як історія народу, викликали захоплення.
Світла постать Тараса Григоровича з його беззавітною любов’ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Його ім'я органічно вплелося в історію та культуру не тільки українського народу. Воно знане далеко за межами рідного краю.
Тарас Шевченко - поет, драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, фольклорист, який залишив велику образотворчу спадщину-понад тисячу творів.
Вшанування генія Тараса Григоровича Шевченка стало вже традицією і в нашій бібліотеці. До 210-ої річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка працівники бібліотеки розгорнули книжково–ілюстративну виставку-вшанування «Зламана доля, та нескорена воля»
Та проведено флешмоб «Шануймо слово Кобзаря»
"Розрита Могила" Марія Марко
Перед нами постає питання об`єднання суспільства у патріотичних рухах за незалежність і цілісність української держави, виховання у молоді любові до рідної землі,бажання знати більше про історію нашої держави, її видатних постатей, національних героїв. У цьому аспекті вивчення і популяризація творчої спадщини великого українського поета, прозаїка, драматурга, художника, етнографа, пророка Т.Г. Шевченка – одне із завдань бібліотеки.
Тож, нехай «Заповіт» Великого Кобзаря стане Заповітом для всіх нас: берегти мову, народні звичаї, пісні, з основною метою – пронести все це через віки. А вогонь його душі нехай запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі свого народу.
Немає коментарів:
Дописати коментар