четвер, 25 лютого 2016 р.

Шляхами долі Лесі Українки

     25 лютого вся Україна відзначає 145-річницю від дня народження нашої землячки, доньки українського народу Лесі Українки.
     В читальному залі Перегінської міської бібліотеки зібралися шанувальники таланту видатної поетеси, жінки-легенди – Лесі Українки. Літературну подорож «Шляхами долі Лесі Українки» було проведено з учнями школи. На першому етапі цієї подорожі завідуюча бібліотекою Галина Василів «пройшлася» її життєвим шляхом, розповіла про маловідомі факти з життя Лесі Українки, які відкрили по-новому її духовний світ та дали змогу зрозуміти силу її нескореного духу.
      Мабуть, немає жодного письменника в українській літературі, якого доля водила по всьому світу, як Лесю Українку. Географія її мандрів, часто вимушених, просто вражає: Київ (Україна) і Варшава (Польща), Берлін (Німеччина) і Петербург (Росія), Софія (Болгарія ) і Рига (Латвія), Відень (Австрія) і Мінськ (Білорусь), Земмерінг (Швейцарія) і Каїр (Єгипет), Сан-Ремо (Італія) і Сурамі (Грузія)... 
      На наступному етапі подорожі, Галина Василів запросила присутніх поринути у чудовий світ поезії геніальної українки, яка знала 9 мов, багато подорожувала та, незважаючи на страшну хворобу, жила, творила та любила.  Працівники бібліотеки та учні декламували поезію Лесі Українки.


      Про вшанування пам’яті Лесі Українки – присутні мали змогу переглянути уривок з відеофільму «Обличчя української історії. Леся Українка»


     Відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з багатим доробком письменниці представленим на книжковій виставці «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…»
      Леся Українка прожила життя, сповнене невимовних страждань і гіркоти.  Але її творчість звучить оптимістично, в ній на повний голос пролунали життєрадісні мотиви сповнені віри в невичерпні сили народні. Поетеса живе серед нас, вона не вмерла, а тільки зробила крок у безсмертя

пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Небесній Сотні шана й молитви

Герої не вмирають! Стихає біль, а пам'ять буде вічно!

      Минуло два роки з часу трагічних подій на Майдані Незалежності у Києві, що привели до непоправної втрати – загибелі понад сотні людей.
      У ці дні в Україні і світі запалюють свічки та моляться, згадуючи і прощаючись з усіма загиблими. В Перегінську біля пам’ятника героям Нероям Небесної Сотні пом’янути Героїв Майдану прийшли духовенство і громада селища, де о. Михайло Бойчук, о. Ярослав та о. Іван Іванейко відслужили панахиду.
       Прозвучав Державний Гімн України у виконанні гурту «Братове» та всіх присутніх. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх героїв
      Розпочала поминальний захід, присвячений пам’яті героїв Небесної сотні, що безвинно полягли, захищаючи справедливість та долю Батьківщини, голова селищної Ради Ольга Василівна Абрам, яка зазначила, що все, що можемо сьогодні, це схилити голови перед їхнім подвигом, та жертвою. Все, що маємо зробити – це продовжити справу за яку вони боролись. Їхні імена повинні звучати знову і знову, щоб Україна не забула тих, хто мав стільки відваги, сміливості, жертовності, щоб не схилились перед загрозою смерті. Вона згадала всіх односельчан, які першими відгукнулись на події  Майдану, подякувала всім небайдужим за волонтерську допомогу, а також всім односельчанам- воїнам АТО, які брали і ще беруть участь у війні на сході України, а  це – Мельник Богдан, Семко Василь, Онуфрійчук Микола, Гадзецький Богдан, Семкович Любомир, Максимець Любомир, Пронь Петро, Бойко Петро. Їхні історії це приклад того, якою повинна бути віддана боротьба, коли знаєш «що» і «для чого» ти робиш і знаєш, що не відступиш, нізащо.

       На мітингу виступили також активний волонтер Перегінська Михайло Федірко, який від перших днів і до сьогодні  докладає всіх зусиль, щоб якнайбільше допомогти і тоді на Майдані, і на даний час воїнам АТО.

       Депутат районної Ради Володимир Семко віддав шану всім Героям Майдану, а особливо  побратимам по партії, які загинули в ті страшні дні 220-21 лютого, а саме Ігорю Дмитріву з Калуського району та Сергію Дідичу   з Городенки.

      Світлій пам'яті Небесної сотні приурочили  в поєднанні проникливу поезію та задушевну пісню гурт «Братове» та учні Перегінської ЗОШ №1І-ІІІ ступенів. А також свій вірш зачитав майданівець Олег  Люклян.


середа, 17 лютого 2016 р.

Виставка-вернісаж «Голос душі»

      «Творчі здібності молодого покоління – основне національне багатство» - такими словами охарактеризувала своїх учнів і випускників викладач Перегінської школи мистецтв Оксана Матішак. Адже вона вже не один рік тісно співпрацює з Перегінською міською бібліотекою, де влаштовуються виставки робіт її  молодих талантів. От і нещодавно вона запропонувала відкрити виставку випускниці школи, а нині третьокурсниці Вижницького художнього коледжу Богдани Приймак, яка є  переможницею ІІ Всеукраїнського  конкурсу «Вижницька палітра» – ІІІ місце у номінації «Шевченкіана», учасниця Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаймося ж, брати мої», учасниця обласної виставки в Нижньому Вербіжі «Обереги рідної землі» .


      Богдана - творча особистість зі своєю власною художньою думкою, неповторним своєрідним мисленням, що допомагає їй  розкрити себе, як митця.
      «Створюючи зображення, – каже молода художниця, – через малюнок виражається свій внутрішній, духовний світ, емоції, переживання, думки. Через творчу діяльність людина здатна краще пізнавати себе справжню, свої бажання і прагнення, а також передавати це нове знання іншим людям». 


      Основу експозиції складають 20 робіт, виконаних у різних техніках: витинанка, монотипія, панно із соломи, панно із тканини, графіка, пейзажні картини, фелтінг-іграшки із вовни. Роботи у різних жанрах зачаровують своєю безмежною фантазією, особливим баченням світу.
Вітаючи юну художницю з виставкою, завідуюча Перегінською міською бібліотекою Галина Василів сказала, що  представлені роботи приємно дивують професійними якостями та відмітила, що  плідна співпраця бібліотеки та школи мистецтв  зайняла гідне місце у культурному просторі. Про це свідчать і захоплені відгуки відвідувачів виставок. Художні твори молодих талантів несуть заряд оптимізму, порив, радість, надію на краще…



      Це так просто – робити світ прекрасним. Переконатися у цьому можуть перегінчани, завітавши до  бібліотеки.

середа, 10 лютого 2016 р.

Різдвяні посиденьки клубу "Надвечір'я"

      Сьогодні, у такий нелегкий час, важливо не розгубити традиції наших дідів-прадідів, батьків: вечорниці на Катерини, Андрія, Миколая, коляда, щедрівка, свято Василія, Водохреща, Стрітення Господнє.
        Одне з найзнаменніших та найвеличніших свят першого місяця року є Різдво Христове. У давнину це була Коляда – свято народження Сонця. На Різдво по українських селах дзвенять пісні, колядки та щедрівки.
      9 лютого 2016 року члени клубу «Надвечір’я» , що діє при Перегінській міській бібліотеці зібралися на народознавчі зимово-різдвяні посиденьки «Зима щедра святами».  Ведучі заходу Галина Василів та Люба Абрам ще раз згадали про звичаї та обряди свят зимового циклу.


      Захід проходив в теплій та веселій атмосфері.  Присутніх у залі прийшли привітати гурт «Маленькі Бойки», які своїми колядками прославляють народженого Ісуса по всій Україні.


    На захід прибули радник Голови районної адміністрації Федоренко Наталія Петрівна та голова громадської Ради Абрам Богдан Федорович, які нагороджували учасників гурту «Маленькі бойки» грамотами та подяками Мелітопольської обласної Ради.  


     Учасниці гурту Соломія Чічак та Віра Стефура поділилися враженнями від поїздок.
      Відрадно, що  у своїх віршах наші поети-земляки оспівують традиції і обряди нашого краю. Поетеса з Перегінского Наталія Богданівна Данилюк прочитала свої вірші «Щедрий вечір» та «Те саме Різдво».


     Разом з ансамблем «Маленькі бойки» присутні виконували колядки.