вівторок, 15 квітня 2025 р.

«Великдень іде свято в душу несе»



 

Вся Україна в урочистому передчутті Великодня – величного Воскресіння Ісуса Христа.

Воскресіння Христове – це свято, яке споконвіку символізувало перемогу над силами темряви і зла, уособлювало примирення і прощення. Воно нагадує нам про любов і милосердя, страждання і біль, одвічні людські цінності. Це великий дарунок Господньої любові.

Великдень – одне з найсвітліших свят українського народу, що обєднує нас навколо давніх традицій, родинного тепла та духовного піднесення. Напередодні цього величного свята Перегінська центральна міська бібліотека представляє виставку інсталяцію «Великдень іде свято в душу несе».

                 
                                               

                                                  
          На виставці представлені видання, що розкривають багато великодніх обрядів, звичаїв та символіки: від розпису писанок і приготування святкових страв до історії формування християнських традицій на українських землях. Ця виставка – чудова нагода пригадати, наскільки глибоко великодня традиція вкорінена в українській культурі, а також віднайти натхнення для власного святкування.

              Запрошуємо всіх охочих відвідати виставку, доторкнутися до сторінок нашої духовної спадщини та відчути неповторну атмосферу. 





вівторок, 8 квітня 2025 р.

«Будьте творцем свого здоров’я»

 

 


Всесвітній день здоровя відзначається щорічно 7 квітня в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоровя.

Сучасний світ відкриває перед нами великі можливості, ми поспішаємо жити, не замислюючись над тим, що здоровя – одна з основних умов щастя людини.

Здоров’я – це безцінне багатство людини, від якого залежить вся її життєдіяльність. Ніякі досягнуті цілі в житті не приносять повного щастя, якщо немає здоров’я. Тому дуже важливо вести здоровий спосіб життя, не дивлячись на вік. Здоровий спосіб життя – це система поведінки людей, яка направлена на постійне фізичне вдосконалення, культуру харчування і взаємних стосунків, повноцінного сімейного життя, високу творчу активність, високоморальне відношення до навколишнього середовища, людей і самих себе.

До Всесвітнього дня здоров’я в Перегінській центральній міській бібліотеці пройшла  година  здоров’я,  яка була присвячена ментальному здоров’ю.     


                                                      Ще до недавнього часу ми мало замислювалися над своїм ментальним здоров’ям – станом своєї психіки, відчуттям щастя, стабільності, впевненості, добробуту. Але пандемія і пов’язані з нею зміни, обмеження, війна підштовхують нас зайнятися не лише своїм фізичним станом, імунітетом, а й емоціями. Що означає термін «ментальне здоров’я», які його складові та як його зберегти у цей нелегкий для нас час, яка вона, ментально здорова людина, як піклуватись про своє ментальне здоров’я та як опанувати себе при стресі, тривозі, паніці тощо. Про все це говорили під час години здоров’я.

В бібліотеці підготовлено виставку – пораду «Будьте творцем свого здоров’я» мета якої дати читачам загальні відомості про здоровий спосіб життя та сформувати відповідальне ставлення до власного  здоров’я. Всі представлені матеріали надають читачам найкорисніші поради щодо здорового способу життя. Правильне харчування, загартування, фізичні вправи допоможуть почувати себе добре


 

Бажаємо всім здоров’я!

Бережіть себе!

вівторок, 1 квітня 2025 р.

«Я там, де є благословення…»




1 квітня, похмурого весняного дня у Перегінській центральній міській бібліотеці в рамках проекту «Крок до Милосердя» відбулося світле духовне дійство – пройшла година духовної зустрічі із Оксаною Чепелюк «Я там, де є благословення"

 


   Любити Бога, молитися, вірити… Мріяти і втрачати…І просто насолоджуватись життям, покладати надію на Господа і жити в ньому та для нього , такий девіз у своєму житті поставила наша гостя.
                                                 

    Оксана Чепелюк – це  надзвичайна людина: вчителька й мати, поетеса й співачка, патріотка України й слугиня Господа Бога в одній особі. Це людина, в душі якої народжується Віра і Любов до Бога, до Вітчизни, до родини і до цілого світу. 

   Попри сумлінну працю  й обов’язки в родині п. Оксана належить до Апостольства Молитви, співає у церковному хорі, організовує піші Прощі на Ясну Гору. І ще це все виливається у вірші, вона творить поезію, якою прагне змінити світ Любов’ю і Добром, проповідуючи одвічні людські цінності: віру в Бога, мир серця, благородство, сім’ю, як родинне вогнище,  де формується духовний світ            

                                           

   П. Оксана не лише читала свої нові  поезії, а й щиро ділилася тими почуттями, які вона переживала протягом свого життя, що спонукало її до такої глибокої ВІРИ у Бога та Пресвяту Марію. Розповіла історію виходу у світ її першої поетичної збірки «Тобі, Господи» і , що вона готує до друку вже другу збірку

                                         .


  Свої вірші  поетеса ставить на музику . До душі вразило присутніх виконання п. Оксаною своїх пісень. 


  Багато своїх піших прощ організовує  Оксана Чепелюк в жертву за перемогу в Україні. В одному інтерв’ю вона каже: «Ми знали, що потрібно чимось жертвувати, адже Ісус Христос віддав своє життя за нас. Ми благали Отця Небесного, щоб відвернув  та зупинив війну. Адже, який важливий мир для людей і як він нам потрібен. Коли немає миру Божого в душі, людина занепадає духом. Де ж його взяти  цей мир? Господь нам каже: «Прийдіть до мене всі втомлені та обтяжені і я заспокою Вас» .

   Поетичні кроки авторки    хоч і молоді,     але душа її щира, відкрита до людей і до світу, сповнена глибоких і виважених думок, переосмислень та любові до життя і до Всевишнього.

   На завершення гостя заходу поблагословила та помазала всіх присутніх миром, привезеним із чергової паломницької поїздки до Меджугор'ї.

     Присутні щиро дякували п. Оксані, за ті хвилини, проведені із людиною, яка вміє розмовляти з Богом, з навколишнім світом, про який вона  пише у своїх віршах із захопленням, щиро і так відверто.





четвер, 20 березня 2025 р.

«Поезія-слово! Поезія – сила! Поезія –вільна душа!»

 


  З 17 по 23 березня вже вдруге проходить Національний тиждень читання поезії 2025, організований Українським інститутом книги.Цьогорічна тема – «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся». Він покликаний привернути увагу до поезії як голосу епохи, що об’єднує різні досвіди та спільноти.

    Поезія – це спосіб почути одне одного. Це можливість зафіксувати досвід і знайти відгук. Тиждень поезії покликаний підкреслити, що література дозволяє нам сприймати суспільство цілісно, не стираючи унікальність кожного досвіду. Вірші стають способом знайти слова для пережитого, відчути підтримку і взаєморозуміння. Цей тиждень – нагода вслухатися у багатоголосся української поезії, де кожен знайде слова, що відгукнуться в його серці.

   Поезія здатна об’єднувати нас у спільному відчутті краси,вразити   глибини душі та допомогти знайти відповіді на складні питання. Нехай цей день стане привідом для вшанування поетів минулого та сучасності, чиї твори назавжди залишаються джерелом натхнення. Давайте сьогодні зануримося у світ поезії, де кожне слово – це крилатий політ думок і почуттів. І нехай вірші завжди супроводжують нас у нашому житті, надаючи сенсу та глибини нашим переживанням.

 До Національного тижня читання поезії  в Перегінській центральній міській бібліотеці проходять поетичні читання «Поезія-слово! Поезія – сила! Поезія –вільна душа!».





              В бібліотеці функціонує книжкова виставка-натхнення «Віршована весна», на якій представлено книги Сергія Жадана –як поетичні збірки, так і прозу, та творчі доробки місцевих поетів. 

     Бажаємо шанувальникам поетичного слова знайти свого поета на нашій книжковій виставці. Запрошуємо долучитись до читання поезії, яка завжди була камертоном наших почуттів, особливо під час тяжких випробувань.


середа, 19 березня 2025 р.

«Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом» (до 95- річчя від дня народження Ліни Костенко)

 


Сьогодні 19 березня, свій ювілей відзначає видатна українська поетеса, письменниця та громадська діячка Ліна Костенко. Одній із найвпливовіших постатей сучасної української культури виповнюється 95 років. Ліна Костенко була однією з ключових постатей шістдесятницького руху та відкрито підтримувала дисидентів. За підтримку дисидентського руху твори поетеси не друкували аж 16 років. Попри це вона продовжувала писати, хоч і «в шухляду».

Вона відмовилася від деяких нагород, бо «не носить політичної біжутерії». Не терпить мовчання, фальші,завжди говорить лише правду, безкомпромісна та віддана своїм ідеям.

Перегінська центральна міська бібліотека презентує читачам книжкову виставку-портрет «Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом», на якій представлені видання, що розповідають про життєвий і творчий шлях Ліни Костенко та найвідоміші  книжкові видання поетеси «Триста поезій», «Берестечко», «Маруся Чурай», «Мадонна», «Записки українського самашедшего», збірки поезій.


                  

Твори поетеси володіють могутньою силою  почуттів, витонченістю та аристократизмом, завжди влучають у ціль, нікого не залишаючи  байдужим, вміють достукатися до глибини серця кожної людини, спонукають замислитись над сенсом свого існування.

Поезія Ліни Костенко – незвичайна,прекрасна,художньо довершена. «Це – як висловився Володимир Базилевський, - більше ніж поезія – тут наша історія і філософія, наш спосіб думання, героїка. Тут минуле й сучасне, просвічене рентгеном мислі…».

«Мене не можуть люди не почути…» - слушно сказала поетеса. Чистота її поезії і чистота її духу вражає. Це поет на всі часи. «Народ шукає в геніях себе»,,,

Запрошуємо вас до бібліотеки, де ви зможете поринути в чарівний світ літератури Ліни Костенко.

пʼятниця, 14 березня 2025 р.

«Вони для нас виборюють життя» (До Дня українського добровольця)

 



14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького.

Внесок добровольців важко переоцінити, адже під час першого етапу війни проти Росії не всі військові були готові захищати Україну. Натомість добровольці дали змогу провести мобілізацію та підготувати заміну добровольчим формуванням.

У військо масово йшли найкращі. Люди, які мали досягнення та перспективи у цивільному житті, залишали бізнес і родини, наукові досягнення, успішну карʼєру в різних сферах і навіть своє життя в інших країнах та добровільно йшли на поле бою, щоб захистити Україну. Вони ризикували та ризикують життям заради нас. Чимало з них уже віддали свої життя.

Шана і пам’ять – це найменше, чим можемо їм віддячити!

День українського добровольця встановлено Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822-VII на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Україна нині переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність.

Наші мужні оборонці, які сьогодні гідно дають відсіч ворогові, стоять в одному ряду з цілими поколіннями борців за волю і державну самостійність. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західно-Української Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю. Серед добровольчих формувань, котрі гідно долучалися до відсічі ворогу в XX столітті, слід згадати загони Вільного козацтва та Гайдамацький кіш Слобідської України в часи Української революції 1917–1921 років, січовиків Карпатської Січі в 1938–1939 роках, воїнів УПА та партизан у часи Другої світової війни. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини.

В Перегінській центральній міській бібліотеці діє виставка «Вони для нас виборюють життя», яка присвячена українським добровольцям. Видання, представлені на ній, про те, які надзвичайні сили має український народ, якою мірою він був "спроектований" як народ свободи.

                                        

Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра.

Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги. Українські добровольці – це символ звитяги, самопожертви та героїзму.

14 березня – особлива дата для всіх нас.

Запрошуємо всіх до  перегляду.

четвер, 6 березня 2025 р.

«Завжди у творчому неспокої» (до 65-річчя від дня народження Світлани Талан)

 



7 березня 2025 р.  святкує свій ювілей сучасна українська письменниця Світлана Талан – одна з найпопулярніших українських письменниць сьогодення, авторка багатьох творів, відомих в Україні та за її межами.

Пише романи в жанрі «реальних історій», які їй підказує саме життя. Всі її твори на гостросоціальну тематику. Незмінним залишається одне: головна героїня її книг – жінка-українка, сильна духом, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою любов: до чоловіка, до дітей, до батьківщини..

Принципова, відкрита до людей, авторка займає активну громадянську позицію, постійно проводить зустрічі з читачами, молоддю та учнями, займається просвітницькою діяльністю.

Світлана Талан входить в трійку найпопулярніших авторок за версією журналу «Фокус» та має звання «Золотого письменника України». Лауреатом конкурсу "Краща книга року - 2019» в номінації "Сучасна література" стали її книги "Матусин оберіг" та "Букет улюблених квітів". Відзначена Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України - міжнародною патріотичною медаллю Івана Мазепи за 2020 рік за багаторічну просвітницьку та волонтерську діяльність, популяризацію української літератури, формування спільних національних інтересів, незалежності та соборності України.

В Перегінській центральній міській бібліотеці розгорнуто ювілейну книжкову виставку «Завжди у творчому неспокої», присвячену 65-річчю української письменниці.

                                            

Читачі бібліотеки слідкують за публікаціями кожного нового роману письменниці. Романи Світлани Талан користуються великим попитом і популярністю.

Бажаємо авторці творчого натхнення, цікавих сюжетів, прекрасного здоровя, нескінченну кількість шанувальників та мирного неба.

Запрошуємо ознайомитися з творчим доробком талановитої письменниці.

«Провісник долі України»

 



І знову – березень… І знову линуть до нас думки геніального українського поета… Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Григоровича Шевченка,яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.

9 березня 2025 року виповнюється 211 років з дня народження Тараса Григорович Шевченка (1814-1861 рр.), великого українського поета,художника,громадського діяча, філософа, історика, етнографа, фольклориста, педагога. Він всі свої сили та життя віддав служінню українському народу, Тарас Шевченко – національний символ українського народу. Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. Його живе і мудре слово залишається актуальним та пророчим і сьогодні.

 Крізь століття геніальний поет справді був і залишається народним з усіх великих українських митців пера. А його поезія стала єдиною і неповторною для всього українства, для всіх поколінь.

До дня народження Тараса Григоровича Шевченка в  Перегінській центральній міській бібліотеці організовано розгорнуту виставку  «Провісник долі України», яка знайомить шанувальників творчості Кобзаря з його творами, зокрема і перекладеними на різні мови та книгами про життєвий та творчий шлях Тараса Шевченка. 



Поет – борець, український пророк, віщий голос української нації живе у невмирущому слові, яке залишив своїм нащадкам. Яскравим свідченням цьому є читання поезії Т. Шевченка, які розпочалися в бібліотеці під гаслом «Борітеся – поборете!», розуміння пророчої місії Кобзаря у важкому для українського народу сьогодення, здатність знайти у Шевченковім слові опору, силу та віру в завтрашній день України. Згадати його вірші – невичерпне джерело мудрості. Користувачі нашої бібліотеки знову і знову із задоволенням перечитують рядки поезії Тараса Григоровича Шевченка.









Наразі, в умовах війни, коли російська імперія вкотре намагається знищити все українське, Шевченко актуальний як ніколи. Його поезія є потужним чинником формування українців як нації. Сьогодні   Тарасове слово надихає мільйони українців на боротьбу за вільну Україну, підтримує їхню міць та прагнення до мирного і кращого майбутнього.

Книжкова виставка стане в нагоді всім тим, хто шанує, знає й по-справжньому пропагує творчість геніального українського поета.

вівторок, 25 лютого 2025 р.

«Окупований Крим: роки опору та спротиву»

 

Україна не може існувати, не володіючи Кримом,
 це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців.

Павло Скоропадський

    26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Саме в цей день, 26 лютого 2014 року, в Сімферополі відбувся масовий мітинг. Він був організований Меджлісом кримськотатарського народу. Кримські татари, українці, представники інших національностей відважно вийшли під будівлю Кримського парламенту на підтримку територіальної цілісності України, на захист своєї свободи та демократії. Ця подія стала символом опору окупації, що триває вже одинадцять років.

   Цей день нагадує нам про глибокі страждання кримськотатарського народу та всіх мешканців півострова під російською окупацією. Ми продовжуємо підтримувати тих, хто веде боротьбу за повернення Криму в склад України. Ця дата визначає необхідність міжнародної єдності та підтримки в усуненні агресії та відновленні територіальної цілісності.

   Наша мета залишається незмінною – повернути Крим на шлях свободи, демократії та принципів міжнародного права.

    З нагоди відзначення Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя працівники Перегінської центральної міської бібліотеки підготували книжкову виставку-дату «Окупований Крим: роки опору та спротиву», основною метою якої є розкрити невідомі сторінки історії Криму. Тут представлені видання які ознайомлять з історією та культурним надбанням кримських татар; документи та фото, які є доказами злочинного характеру окупації півострова; справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року.

                       
  

 Крим - частина України і вона буде звільнена від окупанта. У питанні приналежності Криму весь цивілізований світ на боці України. Наша країна має абсолютну міжнародну підтримку. Повернення Криму до України неодмінно відбудеться.

СТОЇМО!... БОРЕМОСЯ!... ВІРИМО!...

Тож запрошуємо вас до цікавого та змістовного перегляду виставки.

 

«Велична і сильна духом»

 



25 лютого виповнюється 154 роки від дня народження Лесі Українки – української письменниці, поетеси, фольклористки, громадської та культурної діячки, скарбу нашої нації. Це постать світового масштабу, чий образ відповідає іконам стилю 19-го століття. Лариса Косач – геній української літератури.

Леся Українка входить до переліку найвідоміших жінок  давньої та сучасної України. Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, працювала в жанрі фольклористики, брала активну участь в українському національному русі. Вона завжди була в авангарді творчих сил, що виводили українську літературу на широку арену світової літератури.

Якби Леся жила в наш час її б назвали дитиною індіго: навчилась читати ще в 4 роки,  шестилітньою вона вже майстерно вишивала, а у 9 – написала свій перший вірш; Леся Українка вміла грати на фортепіано, у 19 років письменниця написала перший підручник про історію східних народів українською мовою.

Леся Українка перекладала твори Байрона, Шекспіра, Міцкевича, Гюго, Гейне, Гомера, генійка добре малювала, але, на жаль, збереглася лише одна її картина – «Мати й дитина.

До дня народження Лесі Українки в Перегінській центральній міській бібліотеці організована книжкова виставка «Велична і сильна духом», на якій представлені книги про життя та творчість видатної української письменниці.

Заходьте до бібліотеки, ознайомтесь з книжковою виставкою, присвяченій Лесі Українці, доторкніться  частинкою своєї душі до нелегкої долі та незрівнянного таланту справжньої Українки – мужньої жінки та істинної доньки свого народу.   

Спадщина Лесі Українки – це цілюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім нинішнім і прийдешнім поколінням, брати наснагу для життя і праці.

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

«Ти чарівна, рідна мова»

 

Міжнародний День рідної мови - подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.

Наша рідна мова - найкраща і найбагатша в світі! Вона є однією з наймелодійніших і наймилозвучніших мов у світі. Українська мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

Мова – це не просто сукупність слів, що зберігаються в словниках, і не довільний набір значень.

Мова – це спосіб мислення й відображення дійсності,це картина світу, яку почали малювати наші далекі пращури й продовжують довершувати наші далекі нащадки.

 До Міжнародного дня рідної мови в Перегінській центральній міській бібліотеці оформлено книжкову виставку «Ти чарівна, рідна мова», яка допоможе здійснити подорож у дивовижний світ української мови. На виставці представлено словники,посібники, монографії з української мови, аналітичні статті та дослідження мовознавців, а також зразки української художньої літератури.

Тож запрошуємо вас до цікавого та змістовного перегляду і пам'ятаймо, що українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Тож шануймо і любім рідну мову, піклуймося про неї, захищаймо, розкриваймо для себе її велич й могутню силу. Збережімо її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Мова – це міцний щит проти ворога.

Вивчаймо українську!

Чекаємо на зустріч!

 

 

 

 

четвер, 20 лютого 2025 р.

"Улас Самчук – літописець України"

 



20 лютого 2025 року виповнюється 120 років від дня народження Уласа Самчука (1905-1987) – українського письменника, публіциста, журналіста, одного із представників літератури XX століття, відомою своєю тематикою та глибоким відображенням історичних подій, відкривши світові ще зовсім невідому Україну. Самчук був літописцем долі українського народу, особливо трагічних подій Голодомор, воєнних років та боротьбу за національну    ідентичність.

 

Перу автора належить 16 романів, низка повістей, оповідань і статей. Світову славу письменникові приніс роман-трилогія «Волинь». Це історичний твір, одним з основних мотивів якого є роздуми про патріотизм, жертву та національну самосвідомість.  У 80-х роках йшли розмови про висунення Уласа Самчука на Нобелівську премію за «Волинь»,але, на жаль, до кінця справа не була доведена. Він одним з перших розповів світові про трагедію Голодомору 1932-1933 років.  Улас Самчук активно працював в еміграції в Канаді, де був одним з основних пропагандистів української культури і мови.

До цієї дати в Перегінській центральній міській бібліотеці організовано тематичну викладку літератури "Улас Самчук – літописець України", на якій представлені найвизначніші твори автора та публіцистика, статті, що висвітлюють його політичні погляди, боротьбу за незалежність України та роль української еміграції.

                                    
                                               

          
       Запрошуємо всіх ознайомитися з творчістю Уласа Самчука – письменника,який своїм словом залишив неоціненний спадок української культури. Його книги допомагають нам краще зрозуміти власну історію, національну пам’ять та українську ідентичність.

Чекаємо вас у бібліотеці!

«Герої Небесної Сотні – воїни світла, люди –титани…»

 

Герої не вмирають! Саме цими словами Україна  проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Ті, для кого «справедливість», «гідність», «свобода», «Україна» були не просто словами, а сенсом життя.

На майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси, їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні. Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелося вимагати права жити. І хоч кулі снайперів – це вагомий  аргумент, але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавалися.

Їх називали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули  за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши іншими Ангелами-Охоронцями на небі.

Указом Президента України від 11 лютого 2015 р. № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в Україні встановлено День Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого.

Сьогодні в Перегінській територіальній громаді відбулася панахида пам'яті Героїв Небесної Сотні, до якої долучилися працівники відділу культури, Перегінської центральної міської бібліотеки, Перегінської дитячої бібліотеки, Народного дому селища Перегінське.

                                                                                                                                                                                                                                              


                       
    

      До Дня Героїв Небесної Сотні Перегінська центральна  міська бібліотека підготувала тематичну викладку літератури «Герої Небесної Сотні – воїни світла, люди –титани…». На виставці представлені документальні та художні видання, що висвітлюють буремні події на Майдані, а також розповідають про мужність і героїзм учасників, що поклали своє життя, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

                                                           

    Тож запрошуємо Вас до перегляду виставки.

     Слава Україні! Героям слава!


         

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

«Сила України – в єдності її народу»

 




16 лютого Україна відзначає нове державне свято – День єднання, яке було впроваджено у 2022 році Президентом України Володимиром Зеленським.

Саме в єднанні  - наша сила.  Коли ми об’єднані одною спільною метою, ми нездоланні! Тож, нехай ця дата нам вкотре нагадає, що ми маємо й надалі підтримувати один одного й лише разом йти до перемоги. В українських містах і селищах підіймають державний прапор і виконують гімн. Приєднатися до святкування можна, одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку або ж підтримати донатом тих, хто зараз бореться за нашу свободу та мир на фронті.

В Перегінській центральній міській бібліотеці пройшла година єднання «Сила України – в єдності її народу», до відзначення цієї дати долучилися Перегінські пластуни гурток «Лунь»

                                       

    Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх Героїв, які віддали своє життя, захищаючи цілісність та незалежність нашої держави. Про історичний шлях українського народу до незалежної держави та про те, як у різні періоди Україна виборювала своє майбутнє, розповіла присутнім бібліотекар Лідія Мельник.

Увазі присутніх була представлена книжкова виставка «Україно, твоя сила в єднанні!»,  книги якої детально висвітлюють історію Української держави.

В кінці заходу юні пластуни об’єдналися синьо-жовтою стрічкою, вшановуючи героїзм всіх воїнів, які, об’єднавшись. борються за наше мирне майбутнє.

                                   

Нехай єдність стане запорукою процвітання України, а серце кожного сповнюється гордістю за рідну землю та вдячністю до тих, хто своєю кров’ю виборює наше майбутнє.

Ми українці – один народ! Ми всі – одна країна!

Єднаймося! Разом ми непереможні!