середа, 17 жовтня 2018 р.

УПА – слава і гордість українського народу

     Героям збройної боротьби, всім ,  хто протягом тисячоліть проніс прапор боротьби за Україну! Усім, хто не скорився ворогові , не впав духом, не зрадив, вистояв, залишився безсмертним! Усім , хто  сьогодні кладе на вівтар власне життя за право жити у мирній , вільній державі. Усім, хто гордо несе звання захисника України - в святковий день Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня за участі Голови Рожнятівської РДА Ірини Богданівної Люклян , селищного голови Ольги Василівної Абрам та воїнів УПА в селищі Перегінське біля могили Січовим Cтрільцям відбулася година історичної правди “УПА – слава і гордість українського народу”, присвячена 76 річниці утворення УПА та дню захисника Вітчизни.
       Священнослужителі трьох церков відправили панахиду за померлими воїнами. Отець декан Роман Балагура звернувся до присутніх, заглибившись в  історію створення УПА та її боротьбу  за незалежність України, а також висловив слова подяки, побажання для воїнів , які перебувають на передовій сьогоднішньої війни, повернутись цілими і неушкодженими. Адже наші сьогоднішні герої – це дійсно справжні нащадки запорожців, це наша віра і приклад для нас, приклад мужності, хоробрості, величі духу, совісті, патріотизму.
  Учнівська молодь   поклала квіти до символічної могили Січовим Стрільцям та пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та воїнам АТО.

    Історію створення УПА, її роль у Другій світовій війні і опісля, методи боротьби та довготривалу історію спротиву німецькому й радянському тоталітарному режимам та багато інших питань даної теми висвітлила ведуча Світлана Дутка. Компактна, але пізнавальна і захоплююча розповідь викликала неабияке зацікавлення у  слухачів, залишивши глибокий слід у їхніх серцях і головах.
    З привітальним  словом та словами подяки ветеранам УПА звернулась до присутніх селищний голова Ольга Абрам. Вона зазначила, що у цих святах закладена наша героїчна історія, наш непереборний волелюбний дух, любов до Батьківщини, готовність пожертвувати собою заради її процвітання і її незалежності. І сьогодні, коли агресор переступив наш кордон, цей волелюбний дух виривається і стає на боротьбу з тероризмом і перемагає під могутнім Покровом Богородиці.
   Емоційно згадував події тих років голова районного братства УПА Роман Корінь, та поіменно згадав наших односельчан , тих, що були організаторами визвольної боротьби та віддали своє  життя за державну незалежність і тим самим залишилися у памяті народу, а це: 
« Довбуш»- Депутат Володимир; « Грізний» - Стурко  Юліан; « Ханенко «- Римик Богдан; «Ревай» - Семкович Володимир; «Грабенко» -Трембіцький Петро.
    Невимовним болем пронизали серце слова очевидеці розправ ворога над нашими воїнами земляками, уродженки хутора Ловаги, яка зараз проживає в Перегінську Ярослоави Іванівни Лисяк, які вилились у її поезії.
   Супроводжувався захід патріотичними піснями у виконанні народного аматорського чоловічого гурту «Братове», керівник Я. Люльчак, жіночого вокального ансамблю НД та вокальної групи учнів ЗОШ №2, керівник Світлана Дутка.
   Про людей, які очолювали народну боротьбу на Прикарпатті, – провідників ОУН і командирів УПА, а також простих повстанців, – справжніх героїв України розповідають книги, які представили працівники бібліотеки на книжковій виставці “УПА: сторінки історії”. Особливу цікавість користувачі виявили до книг Михайла Андрусяка «Брати грому». «Брати вогню», «Брати просторів», «Залізо у вогні», Романа Іваничука «Вогненні стовпи», Олени Яворської »На чужих вітрах: роман про УПА» та  інших.

1 коментар:

  1. Христос народився! Чи відома дата народження сотенного "Грабенко" (Трембіцького Петра)? Може є викарбувана на пам"ятнику? Дякую!

    ВідповістиВидалити