середа, 13 жовтня 2021 р.

Борцям за волю наш уклін


   14 жовтня 1942 року, з духу одвічної стихії і волі народу, під покровом Божої Матері, народилась Українська Повстанська Армія. Новітнім лицарям Вітчизни судилось відродити героїчну славу предків,  успадкувати козацьке прагнення до волі і  незалежності. Вони,мов орли, долаючи зневаги, лісові труднощі, боронили свій край та народ від наруги і знущань, аби година вільної та незалежної України прийшла на нашу землю.

    Українські козаки вважали що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю поважали як свою заступницю і покровительку

  14 жовтня – День захисника України. Свято відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці, водночас з Днем українського козацтва, а також Днем створення УПА.

   За часи незалежності України з’явилось багато матеріалів про бійців Армії Нескорених, але тема ця є невичерпною для української історичної науки. Для розширення та поглиблення знань  про славу героїв УПА,  Перегінська центральна міська бібліотека презентувала історичний екскурс «Борцям за волю наш уклін» .

 

    На бібліотечній  виставці представлені монографії, книги, наукові статті з наукових видань, ілюстрований матеріал, що висвітлює історію створення та боротьби ОУН – УПА; спростовує твердження про їх співробітництво з німецькими окупантами та боротьби проти власного народу.

 

   На зламі епох, коли відбуваються переоцінювання цінностей, змінюються світоглядні орієнтири, інтереси всіх соціальних груп, патріотизм стає стрижнем, навколо якого об’єднуються кращі сили суспільства. Патріотизм поєднує в собі любов до України, до свого народу, гордість за її минуле і сьогодення, готовність до її захисту, утвердження в свідомості об’єктивної оцінки ролі українського війська в українській історії, спадкоємності розвитку Збройних Сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України, її громадян ,від княжої доби Гетьманського козацького війська, військ УНР, Січових стрільців, воїнів УПА, Майдану, героїв Небесної Сотні та героїв бойових дій на Сході України

  Будуючи плани  на  майбутнє, ми повинні вдивлятись в минуле, черпати з нього  той  без цінний скарб, який не дасть загубити головне,розчинитися серед дрібних проблем. Кожен з нас повинен поставити себе  на  місце тих людей,які ціною свого  життя    захистили і захищають Батьківщину  і дати собі відповідь на  питання:  чи зміг  би я???


Немає коментарів:

Дописати коментар