Видатні люди селища

     БЕРЕГОВИЙ ВІКТОР ГРИГОРОВИЧ – Член Національної спілки журналістів України.
      Народився 9 жовтня 1947 року в селі Великі Кринки Глобинського району Полтавської області. Навчався у Перегінській середній школі №1 Рожнятівського району Івано-Франківської області, де робив перші кроки у журналістиці, дописуючи до районної, обласної, республіканських газет.
     Закінчив історичний факультет Чернігівського державного педагогічного інституту. Працював у газетах «Наш край», «Чернігівські відомості», «Чернігівський вісник». Співробітничав з редакціями всеукраїнських газет, зокрема, був громадським кореспондентом республіканської газети «Спортивна газета» по Чернігівській області.
      Член Національної спілки журналістів України. Нагороджений золотою медаллю української журналістики (2009). Співавтор шести книжок з військово-патріотичної, краєзнавчої тематики.
      Лауреат    республіканських    премій    по    висвітленню проблем спорту (1984), правоохоронної діяльності (1993). Переможець    всеукраїнських    конкурсів    у   номінації «Найкращі спортивні журналісти року» (2008 - 2012). За внесок у розвиток олімпійського руху України має Подяку Президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки (2010). Неодноразово визнавався кращим спортивним журналістом Чернігівщини.

      ГАНЦЮК ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ – кандидат технічних наук.
     Народився 9 квітня 1949 року в Перегінську. В 1966 році закінчив школу. З 1967 по 1972 рр. навчався у Львівському лісотехнічному інституті за спеціальністю інженер технолог. Після навчання працював майстром, головним інженером Надвірнянського лісокомбінату, директором лісокомбінату  «Осмолода». З 1995 по 1997 р. – генеральний директор об’єднання «Прикарпатліс». З 1997 по 2004 р. – директор Надвірнянського лісокомбінату, а з 2005 по 2007 р. – Костопольського підприємства швейцарської групи «Свісшпан», з 2007 р. – директор розвитку фірми «Сорбес» м. Київ.
      Кандидат технічних наук (1996 р.), нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2002 р.).

      ДАНИЛЮК НАТАЛІЯ – поетеса.
      Народилася 4 березня 1981 року в селищі Перегінське Рожнятівського району. За освітою – філолог. Закінчила Прикарпатський державний університет ім. В. Стефаника. Працює педагогом-організатором у школі рідного селища.
      Поетеса – учасниця багатьох творчих зустрічей, імпрез, презентацій. Вона – член Міжрегіонального поетичного клубу «Об’єднані словом». Наталя Данилюк - лауреат літературно-мистецької премії ім. А. Малишка, «Поет року» (2014 р.) за версією літературно-художнього журналу «Дніпро», Лауреат ІІ Всеукраїнського конкурсу ім. Леся Мартовича, призер різних поетичних конкурсів. Наталія Данилюк авторка поетичних збірок: «Та жінка, що навпроти у вікні» (2012 р.), «Кульбабова віхола» (2013 р.), «Океан, що навиворіт» (2015 р.) та ряду колективних збірок.

       ДЕПУТАТ БОГДАН ІВАНОВИЧ – краєзнавець, поет, активний громадський діяч. 
     Народився Богдан Іванович 11 грудня 1937 року в селищі Перегінське Рожнятівського району. В 1955 році закінчив Перегінську середню школу. Працював, а згодом навчався в Прикарпатському педінституті. Загальний педагогічний стаж становить 44 роки. Богдан Іванович цікавиться історичними фактами, збирає матеріал про знаменитих людей селища та історичні пам’ятки.
      Любов до історії рідного краю, наполегливість і кропітка дослідницька праця багатьох років спонукали до написання книги про селище Перегінське. Нариси і новели ґрунтуються на архівних свідченнях, спогадах і розповідях односельчан.

      ДЕПУТАТ БОГДАН ЮЛІАНОВИЧ – кандидат технічних наук, заслужений працівник промисловості України.
      Народився 18 серпня 1962 року в селищі Перегінськ Рожнятівського району в сім’ї робітника. З 1969 по 1979 рр. навчався в Перегінській середній школі №1. Після закінчення школи в 1979 році вступив в Івано-Франківський інститут нафти і газу на механічний факультет. Здобув кваліфікацію інженера-механіка, в 1984 році був направлений на роботу в державне виробниче об’єднання «Карпатнафтомаш» м. Калуш. У 2007 році закінчив аспірантуру при Івано-Франківському державному технічному університеті і захистив дисертацію на тему: «Екологічна безпека та технологія  використання нетрадиційних джерел енергії в межах адміністративних районів Карпатського регіону». Кандидат технічних наук. З 2002 року – голова Долинської райдержадміністрації Івано-Франківської області, а в 2005 році призначений директором Долинського газопереробного заводу. В 2007 році закінчив навчання на факультеті керівних кадрів Національної Академії державного управління при Президентові України. Меценат новозбудованої каплички в смт. Перегінське.
      За трудові досягнення нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України в листопаді 2003 року, а у вересні 2004 року – удостоєний звання «Заслужений працівник промисловості України».

      ДЕМ’ЯНІЙ ВАСИЛЬ ДМИТРОВИЧ – майстер спорту міжнародного класу.
     1946 року народження, житель селища Перегінське Рожнятівського району.
    Чотирнадцятиразовий чемпіон України. Багаторазовий призер Радянського Союзу. Член збірної команди СРСР. Майстер спорту міжнародного класу з класичної боротьби.

      О. КОВАЛЬ ВАСИЛЬ-ІВАН – ігумен, проповідник.
     Народився 18 липня 1954 року в смт. Перегінське Рожнятівського району. Закінчив Перегінську середню школу №1, служив в лавах армії, закінчив Полтавський  енергетичний технікум.
     Любов до Бога покликала змінити професію. Закінчив підпільну семінарію святого Духа у Львові, згодом – Івано-Франківський духовний катехетично-теологічний інститут, є магістром Варшавського католицького університету кардинала Вишенського, переслуговує у Святопокровському храмі с. Закреничне.
      У 1994 році Владика Софрон Дмитерко дав благословення на отця-екзорциста і по даний час отець-ігумен Василь-Іван зцілює хворих від всяких недуг молитвою та копієм.
     Завдяки активній духовній праці отця-ігумена Василя Коваля, громадою відбудовано Святопокровський монастир в с. Закреничному на горі Чуриків, який вже 330 років як перестав існувати. Під опікунством отця Василя ведеться робота зі створення духовно-поломницького комплексу «Дем’янів Лаз», що в Івано-Франківську.

      КОВАЛЬЧУК ВОЛОДИМИР ДМИТРОВИЧ – заслужений юрист України.
      Народився 13 серпня 1963 в смт. Перегінське Рожнятівського району. Після школи закінчив Львівський політехнічний інститут та Львівський державний університет імені Івана Франка. В органах юстиції з 1998 року. Обіймав посаду першого заступника начальника Головного управління юстиції в Івано-Франківській області. Від 3 лютого 2010 року – по 6 травня 2010 року – начальник цього управління.
      Тричі був обраний депутатом обласної ради народних депутатів.
     Як депутат обласної ради В. Ковальчук брав участь у розробці обласних програм «Підвищення правової та політичної культури населення Івано-Франківської області», «Комплексна профілактика злочинності на 2001-2010 роки». 2003-2004 рр. – навчання в Українському вільному університеті (м. Мюнхен, Німеччина). Співпрацює з юридичним інститутом Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, Івано-Франківським університетом права імені Короля Данила Галицького, кафедрою державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини по Івано-Франківській області.
      У червні 2009 року одержав почесне звання «Заслужений юрист України», а 2010 року призначений начальником головного управління юстиції в Івано-Франківській області.

      КОРОЛЬ ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ – науковець, доцент, кандидат юридичних наук.
      Народився в 1973 році в смт Перегінське Рожнятівського району. У 1990-1995 рр. навчався на юридичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка. Як молодий спеціаліст був направлений на викладацьку роботу в Івано-Франківський держаний технічний університет нафти і газу, у 1998 році перейшов на основну роботу в Прикарпатський університет ім. Василя Стефаника на юридичний факультет. З 1999 р. по 2002 рік – заступник декана даного вузу. У даний час працює доцентом кафедри кримінального права та процесу і виконує обов’язки заступника директора Юридичного інституту по заочній формі навчання. У жовтні 2002 року захистив дисертацію на тему «Засада гласності та її обмеження в кримінальному судочинстві України». Володимир Король – стипендіат стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених. У 2007 році нагороджений почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, автор 40 наукових праць, монографії. Бере активну участь у роботі Юридичної клініки Прикарпатського національного університету, є одним із засновників Асоціації юридичних клінік України.

      ЛЕСЮК ОКСАНА ЛЕОНІВНА – поетеса, краєзнавець, Відмінник народної освіти.
     Народилася 10 лютого 1956 року в селищі Перегінське Рожнятівського району. За фахом вчитель історії. О. Л. Лесюк – заступник голови районної організації ВУТ «Просвіта», учасниця Всесвітніх бойківських фестивалів у м. Турка Львівської області, фольклорних фестивалів «Бойківська ватра» в Рожнятові.
       Краєзнавець Оксана Лесюк – лауреат премії ім. Мирона Утриска, лауреат премії ім. Івана Вагилевича Івано-Франківської обласної ради Українського товариства охорони пам'яток історії та культури (2011 р.).
     О. Л. Лесюк досліджує історію рідного краю, веде пошукову роботу. Більше 20 років працює в методичному кабінеті відділу освіти, Відмінник освіти України.

      МАЛІМАНОВА НАТАЛІЯ ЛЕОНІДІВНА – співачка, заслужена артистка України.
     Народилася 14 квітня 1955 року в смт. Перегінську Рожнятівського району Івано-Франківської області.У дитячі роки брала активну участь у шкільній самодіяльності, часто виступала на сцені селищного клубу, добре співала. Після закінчення Перегінської ЗОШ в 1972 році деякий час працювала бібліотекарем Небилівської бібліотеки. Згодом вступила до Львівської консерваторії ім. М. Лисенка, яку закінчила в 1979 році. Наставниками і вчителями у юної співачки були визнані корифеї української сцени, майстри оперної сцени: Марія Байко, Людмила Жилкіна, Павло Кармелюк.
      Наталія Маліманова стала провідною актрисою Тернопільського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка, де працювала до 2007 року. Зіграла головні ролі у п’єсах Панаса Мирного «Лимерівна», Наталку у «Наталці-Полтавці» Котляревського, Сільву в однойменній опереті Імре Кальмана, Галю з «Назара Стодолі» Т. Шевченка, Марисю у виставі «Мартин Боруля» Карпенка-Карого та багато інших.
Зараз проживає в Америці.

     МОШУРА ОСИП ПЕТРОВИЧ – поет, перекладач, культурно-просвітницький подвижник, дослідник Бойківщини.
      Народився 31 липня 1909 року в с. Перегінське Долинського повіту (зараз Рожнятівський район) в родині лісоруба. Перші уроки освіти і виховання майбутній поет здобув у батьківській хаті. Не маючи змоги відвідувати школу, хлопчик запам’ятовував історичні події краю, а потім описував у віршах. Уже в дитячі та юнацькі роки був свідком пам’ятних історичних подій початку ХХ століття: Першої світової війни, проголошення Західноукраїнської Народної республіки. Тому багато образів та епізодів у творчості поета висвітлюють сторінки тогочасної історії. Для поета другою домівкою став Народний дім. Тут він читав для односельчан свої вірші, брав участь у дискусіях на літературні та суспільно-політичні теми. Вірші поширюються у рукописах.
      З 13 років працював разом з батьком на лісорозробках у фірмі «Глезінгер», а також згодом – продавцем кооперативу «Єдність». Вперше свої вірші надрукував у Львівській газеті «Народна справа» в 1936 році. Також друкувався на сторінках львівських часописів «Народна справа», «Неділя», «Українське юнацтво», «Христос – наша сила», «Лицарство пресвятої Богородиці», «Літопис Червоної калини», в календарях «Надія України» і «Золотий колос».
     У 1937 році працював у львівській газеті «Народна справа», пізніше став редактором журналу «Відродження».
     У 1938 році зробив переспіви окремих розділів «Слово о полку Ігоревім».
     У 1939 році Осип Мошура повертається до рідного Перегінська. Працює у сільському відділенні зв’язку. Та мирне життя виявилось недовгим – почалася війна. Окупанти почали розправи над активістами Перегінська. Зброєю Осипа Мошури стали войовничі, антифашистські поетичні твори. 20 січня 1942 року його заарештували, вивезли до Станіслава, допити тривали багато днів. Знеможене тіло поета більше не протестувало проти насильницької смерті. Рідні і нині не знають місця спочинку замордованого поета.

      ПИСАР НАДІЯ БОГДАНІВНА – кандидат економічних наук.
      Закінчила Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника в 2006 р. за спеціальністю «Облік і аудит» та аспірантуру (2009 р.). Працює в Прикарпатському національному університеті з 2007 року. У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Управління логістичним потоком на газотранспортних підприємствах». Науковий доробок складає 20 наукових праць.
      Навчально-методичні розробки: навчально-методичний посібник «Економіка та зовнішньоекономічні зв’язки України» та методичні рекомендації до вивчення економічних дисциплін.
      Наукові інтереси: зовнішньоекономічні зв’язки України; міжнародна економіка; моделювання логістичних систем; прогнозування і макроекономічне планування.

ПОЛЯК (ДЕПУТАТ) ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛІВНА
директор Чернівецької філії ПрАТ «ВНЗ «МАУП» від 23 березня 2007 року.
Кандидат наук з державного управління.

НАГОРОДЖЕНА: Почесна грамота управління освіти і науки Чернівецької ОДА, Почесна грамота Міністерства освіти і науки України), Почесна грамота Чернівецької обласної державної адміністрації Почесна грамота Чернівецької обласної ради Почесна грамота Чернівецької обласної ради, Почесна грамота ПрАТ «ВНЗ «МАУП»

Народилася 3-ого лютого 1959 року в Перегінську на Бойківщині що на Івано-Франківщині

НАВЧАННЯ
У 1977 році закінчила Чернівецьке педагогічне училище; у 1984-ому році - філологічний факультет Чернівецького державного університету. Впродовж 1997-1999 років за міждержавною угодою: Україна-Австрія-Швейцарія брала участь у пілотному проекті – сертифікований навчальний курс “Навчання дорослих” (андрагогіка); 2000-2003 роки – магістратура (з відзнакою), а впродовж 2003-2005 років – аспірантура Національної академії державного управління при Президентові України - спеціальність – «Механізми державного управління». У 2006 році захистила кандидатську дисертацію з державного управління на тему «Механізми надання управлінських послуг органами влади».

ДОСВІД РОБОТИ
У закладах освіти Чернівецької області, в тому числі – інституті післядипломної педагогічної освіти управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації. Впродовж 1996-2002 років перебувала на адміністративній посаді - заступник директора Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації державних службовців, керівників державних підприємств, установ та організацій. Після закінчення аспірантури від листопада 2005 року повернулася на державну службу і працювала помічником заступника голови Чернівецької ОДА, а з 23 березня 2007 року – директор Чернівецької філії Міжрегіональної Академії управління персоналом.

НАУКОВА ТА ВИДАВИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
Тема кандидатської дисертації “Механізми надання управлінських послуг органами влади”. 14.12.2006 року ВАК України присвоїла науковий ступінь кандидата наук з державного управління.
  Співавтор монографії (2004); з 2000 року у фахових та інших наукових виданнях опублікувала тридцять п’ять наукових праць з питань державного управління, місцевого самоврядування та оцінювання діяльності органів влади.
   У 2008 році - науковий редактор збірника матеріалів науково-практичної конференції ЧФ МАУП 18-19.04.2008 року “Управлінські, правові соціально-економічні чинники розвитку Української держави у ХХІ сторіччі”, упорядник “Методичних рекомендацій до написання дипломної роботи” (2008 р.).
    У 2010 році – науковий редактор збірника матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції ЧФ МАУП, яка відбулася 10.11 грудня 2009 року - «Регіональний вимір сензитивності механізмів управління: правовий, фінансово-економічний, психологічний аспекти»: Матеріали VІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції, 10-11 грудня 2009 р., Чернівецька філія МАУП/ Упорядн. Поляк О.В., Килипенко Н.Є. –Чернівці: Букрек, 2010. – 352 с.
   У 2011 році – науковий редактор збірника матеріалів конференції: Громадянське суспільство: емерджентність взаємозв’язків його підсистем: Матеріали VIII Міжнародної науково-практичної конференції, 27-28 січня 2011 р. (За загальною редакцією Поляк О.В., Килипенко Н.Є.). Чернівецька філія МАУП. – Чернівці: Букрек, 2011. – 392 с., з диском.


СВИСТОВИЧ РОМАН КОРНИЛОВИЧ – краєзнавець, фотограф, педагог.      Народився 12 червня 1933 року в с. Міжгір’я Богородчанського району Івано-Франківської обл. в сім’ї вчителів. Закінчив Івано-Франківський педагогічний інститут в 1955 році за спеціальністю «Історія». Працював вчителем географії Перегінської ЗОШ №1. Стаж роботи – більше 50 років. Вчитель вищої категорії.
     Захоплення – пейзажна географія (має колекцію із 9 тис. пейзажних слайдів гірських районів колишнього СРСР. Особливу увагу приділяє вивченню географії Карпат.
      Кандидат в майстри спорту з туризму та інструктор-методист з пішохідного туризму. У 70-80 роках співпрацював з Центром дитячого туризму в Москві: був автором програм і методичних розробок з туризму. Роман Корнилович – консультант туристичної карти «Горгани». Р. К. Свистович є автором путівника «Мандрівки по центральних Горганах».
Помер в 2008 році.

      СОЛОМЧАК ЛЮБОВ МИКОЛАЇВНА – поетеса
     Народилася 24 жовтня 1974 року в смт. Перегінське Рожнятівського району Івано-Франківської області. За фахом бухгалтер-економіст.
     Перші напрацювання поетеси з’явилися ще у шкільні роки і відтоді творчість постійно збагачувалась новими сторінками. У 2012 році вийшла перша збірка поезії «Господь так стукає у двері», частина з яких сьогодні стала піснями, котрі звучать у різних регіонах України. Друга збірка «Душа поета» вийшла у 2015 році у Київському  видавництві «Білий тигр».

       СОРОКА ЯРОСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ – майстер спорту
     Народився   23 грудня 1943 року в смт. Перегінське Рожнятівського району Івано-Франківської області. Проживає в м. Харків.
       Чемпіон Світу з біатлону.
       1965 року вперше став чемпіоном УРСР
      1971 рік – чемпіон СРСР в особистій гонці, естафета з біатлону 1973 рік. Чемпіон СРСР з біатлону. У головній двадцятикілометровій гонці зі  стрільбою він пропустив вперед лише олімпійського чемпіона Олександра Тихонова. А в естафеті  4х7,5 км, де обидва виступали в динамівській команді, золоті медалі отримали разом.
     1975 рік у Славську на І зимовій спартакіаді соціалістичних країн – виконав норматив майстра спорту міжнародного класу.

       о. ХАЛУС ДМИТРО ДМИТРОВИЧ – священик, поет, художник.
     Народився 25 листопада 1961 року в смт. Перегінське Рожнятівського району. З 1969 по 1979 рр. навчався в Перегінській середній школі № 1.
     У 1983 році закінчив Івано-Франківський державний педагогічний інститут ім. В. Стефаника (філологічний факультет). Служив в армії. Після того викладав мову і літературу, малювання і трудове навчання в Петранківській восьмирічній та Перегінській середній школах. Богословські студії проходив при Івано-Франківській духовній семінарії.
      З 1990 року – священик української греко-католицької церкви.

      ХАЛУС ОМЕЛЯН ФЕДОРОВИЧ – журналіст, театрознавець, поет, член Національної спілки журналістів України.
        Народився в смт. Перегінське Рожнятівського району. Освіта вища: закінчив Чернівецький державний університет та Київський інститут театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого. Вчителював на Прикарпатті, був на журналістській роботі: кореспондент, редактор Рожнятівського районного радіомовлення.
        Ставши безробітним у своїй країні, працював на будовах Португалії. Друкується з 1986 року. Його віршовані та прозові твори побачили світ на сторінках районних, обласних та центральних видань, зокрема, газет «Галичина», «Нова зоря», «Сільські вісті», «Час/Тіме», «Шлях Перемоги».
      2005 р. – літературний редактор Київського видавництва імені Олени Теліги та кореспондент тижневика «Українське слово».
       Переможець літературного конкурсу «Дніпро» (2008 р.).

      ШАРІЙ-ШЛЯХТИЧ НАТАЛІЯ МЕТОДІЇВНА - майстер спорту міжнародного класу.
     Народилася 1962 року в смт. Перегінське Рожнятівського району. Закінчила місцеву школу, згодом Івано-Франківський коледж фізичного виховання. Майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики. Багаторазова чемпіонка та призерка першості України. Чемпіонка літніх сільських ігор (штовхання ядра - 19.05 м.). Чемпіонка першості ВДСТ «Урожай». Чемпіонка Кубка СРСР (1985 р.). Чемпіонка 5-их сільських ігор (м. Баку). Заслужений тренер України, підготувала учасників Олімпійських шгор.

      ШПАК МАРТА – співачка, заслужена артистка України.
      Народилася Марта Шпак в смт. Перегінськ. На сцені з 4 років, лауреат багатьох районних та обласних пісенних конурсів, фестивалів.
      З 1999 року по 2003 рік – студентка Чернівецького училища мистецтв ім. Воробкевича. Марта – дипломант багатьох фестивалів, нагороджена медаллю європейського класу українського шоубізнесу. В 2003 році вступає до Київської державної Академії керівних кадрів культури і мистецтв України.
      Марта Шпак веде активну гастрольну діяльність, авторка багатьох пісень, лауреат всеукраїнських та міжнародних фестивалів: Польща, Німеччина, Угорщина, Румунія, лауреат міжнародного фестивалю «Співає планета-2005»; краща співачка національного радіо України-2002 р.; 2004 року – в радіофестивалі «Пісня року» та «Прем’єра пісні».
У 2009 році одержала звання заслужена артистка України.

1 коментар:

  1. Чому немає в списку Семка Романа Богдановича? Кандидат економічних наук. Доцент кафедри фінансів Національного університету «Києво-Могилянська академія».

    http://finance.ukma.edu.ua/vikladachi/2011-05-07-23-00-03/vikladachi/semko-roman

    ВідповістиВидалити