середа, 30 серпня 2017 р.

"День Франка" у Перегінській бібліотеці

     В останні дні серпня Україна відзначає роковини від дня народження Івана Франка.
   З метою вшанування пам'яті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Яковича Франка, популяризації його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, зважаючи на його вагомий внесок у становлення української нації, а також з нагоди відзначення 161 річниці від дня народження у Перегінській міській бібліотеці 29 серпня пройшов "День Франка". Протягом усього дня в бібліотеці відбулася низка заходів, присвячених цій даті:

  • влаштовано книжкову виставку «Сьогодні, мов зоря, він сяє Україні», 


  • проведено годину цікавих повідомлень «Вражаючі факти про Івана Франка», з якої присутні дізнались про цікаві факти із життя поета:

     Франко у цифрах: У практичному підсумку 40 років віддав активній творчій діяльності– це 6000 творів.
     Перший фаховий літератор: Іван Франко став першим українським письменником, який почав заробляти на життя пером
     Забув про весілля через вірш: Шлюб Ольги Хоружинської та Івана Франка. Коли вся весільна процесія вже була готова до церемонії - нареченого все не було. Кинулися шукати молодого. Франка знайшли в кабінеті батька нареченої. Іван забув про власне весілля, бо знайшов якусь стару книжку і переписував із неї рідкісного вірша
     Діти і тварини: Діти Франка, троє синів – Андрій, Петро і Тарас, а також дочка Ганна, були дуже збитошні. Часто, як згадує донька поета, їхня оселя нагадувала «звірячу клініку» з покаліченими тваринами, яких Франки підбирали на вулиці і лікували вдома.
     Рибалка-ас: найсправжнісінькою пристрастю Івана Франка була риболовля.
     Перший український політик: Сьогодні мало хто пам’ятає, що саме Франко був першим головою першої української політичної партії – Русько-української радикальної партії. І. Франко, очолюючи її, став першим справжнім українським політичним лідером
     Політичний провидець: Франко володів також даром політичного передбачення. Він був одним із перших у цілій Європі, хто передбачив крах ідеології марксизму
     «Я вірю в Бога, але не так, як ви усі»:Поширена думка, що Франко був атеїстом. У радянські часи цю тезу підтримували і навіть спеціально для цього фальсифікували твори Франка. Насправді Франко не був атеїстом, адже виріс у побожній родині. Наприкінці життя одній із своїх сучасниць Франко сказав: «Я вірю в Бога, але не так, як ви усі». Франко вірив у Бога, і багато творів свідчать про це, – стверджує Богдан Тихолоз, – але його віра була понадконфесійною. Як і Шевченко, він був глибоко віруючою людиною, проте пройшов свою тернисту дорогу до цієї віри. Як і митрополит Андрей Шептицький, з яким у письменника були приязні взаємини, Франко став Мойсеєм свого народу.
  • користувачі могли почитати та послухати вірші Великого Каменяра.


    Про те, хто такий Іван Франко, нагадувати не варто. Постать українського генія, який володів 14-ма мовами і займався десятком різних видів творчої діяльності, повинна бути прикладом щоденного наслідування для кожного. 

Немає коментарів:

Дописати коментар