пʼятниця, 11 березня 2016 р.

Шляхами великої долі

     Початок весни для українців завжди знаменується з «Шевченківськими днями». 9 та 10 березня – дати дня народження та смерті видатного українця, поета, художника Тараса Григоровича Шевченка.
    В добру пам’ять про Великого митця 10 березня в Перегінську біля пам’ятника Кобзареві зібралося чимало односельчан. Священники храмів Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Духа  відправили панахиду.


     Отець Михайло Бойчук у своєму виступі віддав шану Великому Генію і Пророку, відзначив значущість його творчості в наш час, він виголосив молитву за мир в Україні і побажав, щоб наступні роковини поета відзначались вже в спокійний і мирний час.


      Розпочалося свято піснею «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні хору Народного Дому смт. Перегінськ (керівник – о. Богдана Русинкевич).


     Ведуча Світлана Дудка ще раз нагадала присутнім історію життя Тараса Шевченка.
     До присутніх звернулась вчитель української мови та літератури Перегінської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Тодорів Наталія Яківна  і прочитала свій вірш «Дарунок на роковини».


      «СПІВАНУ ПОЕЗІЮ» виконали учасники фольклорного колективу «Маленькі бойки».


      Твори Тараса Шевченка є надзвичайно актуальними та доречними, зважаючи на події в Україні. Неймовірна людина, неймовірний талант, неймовірний українець! Нехай голос Кобзаря звучить над Україною – як  заклик до волі,  до високого національного почуття, до патріотизму. Учімося в поета бути гордими і мудрими. Нам не обійтись  сьогодні без  слова і голосу Тараса!
       Виконанням  «Зоре моя, вечірняя» та  «Заповіт»  завершився захід.
      В рамках відзначення Шевченківських днів для користувачів Перегінської міської бібліотеки була влаштована книжкова виставка «Шляхами великої долі»


Немає коментарів:

Дописати коментар