середа, 4 жовтня 2017 р.

Перегінську - 725

   Урочисте відзначення цієї історичної дати перетворилось на маленьке диво. Такої масовості народу,як зібралось 1 жовтня на місцевому стадіоні - давно не було.
    Дійство розпочалося святковою ходою за участі  дитячого Зразкового духового оркестру Калуської музичної школи , керівник Іван Шалата та Ярослав Гулимчук, ансамбль мажореток "Сузір"я" керівник Ольга Квецько.
    Ведуча свята Світлана Дутка поетичними рядками запросила всіх на свято, щоб згадати минувшину, помріяти про прийдешні роки, насолодитись піснями, танцями, що підготували творчі колективи селища та гості свята.
   Божим  благословенням і молитвою  розпочали дійство отці всіх трьох церков на чолі з отцем деканом Романом Балагурою.
    З вітальним словом до присутніх звернулася  голова Перегінської селищної Ради Ольга Абрам. Вона відзначила, що день народження селища – це спільне свято всіх: і тих, хто вчить, і тих, хто лікує, і тих, хто будує, і тих, хто створює матеріальні і духовні блага, плекає таланти, вносячи свою частку праці у розбудову рідного селища.
   Із словами вдячності за їхню працю на благо рідного селища до земляків звернулася голова райдержадміністрації Ірина Люклян. Вона нагадала, що історія селища і його добробут починається з кожної хати. ЇЇ творять люди. І нині Перегінське – селище європейського типу.  У своєму виступі вона з гордістю говорила про захисників Вітчизни, які на сході України захищають  свою Вітчизну.
   З днем селища його громаду  вітали керівник  апарату обласної державної адміністрації Роман Григорович Маланій, голова районної Ради Василь Рибчак, начальник відділу культури Рожнятівської РДА Володимир Борович, депутат обласної Ради Тарас Теофілович Виноградник.
    Народна мудрість говорить: «Життя прожити - не поле перейти»- ,тому той, хто власною дорогою життя дістався похилих літ,- щаслива людина. Хоч і не обходиться без проблем, непокоїть здоров»я, та з роками водночас проходить життєва мудрість. Це час , коли  вже збудовано дім, посаджено не одне дерево, стали дорослими діти та радують онуки та правнуки. Серед перегін чан - це:
 Соломчак  а Михайло   Васильович,   якому цього року виповнилося    99років                         Король Дмитро     Дмитрович –якому на   Дмитрія  виповниться     98 років.
 Дякун  Анастасія  Прокопівн– яка відсвяткувала свою 96 весну.
   А також  вітання линули і  наймолодшому уродженцю селища – Горбоконь Степанчику та його батькам Горбоконь Івану  та Валентині.  
Для найстарших та наймолодших жителів звучали музичні вітання від чоловічого гурту «Братове» під керівництвом Ярослава Люльчака.
   Цей рік  на Івано- Франківщині проголошено роком  УПА, 75- у річницю яку ми відзначатимемо 14 жовтня.      Воїнам УПА , а також воїнам АТО, які сьогодні своєю вірою, своєю впевненістю боронять  нашу незалежність – це наші воїни АТО, серед них і наші односельчани,       гурт братства УПА  під керівництвом  Я. Люльчака подарували пісню     "Йшли селом партизани».
     Пісню «Мамина криниця»  - виконали   солісти  Христина Глушко та  Отець Богдан Русинкевич в супроводі інструментального ансамблю школи мистецтв керівник М. Романишин.
     Жителям селища та гостям дарували пісні:
дитячий "зразковий" фольклорно-етнографічний колектив "Маленькі бойки" під керівництвом Заслуженого працівника культури Наталі Шпак;
молодіжний хор церкви Пресвятої Богородиці регент о. Богдан;
                тріо дитячої школи  мистецтв  в складі: Аня  Глушко,   Ольга Кулик, Тетяна  Білик;
вокальний  ансамбль ЗОШ №2 керівник Світлана Дутка.
народний аматорський хоровий колектав «Бойківщина»   керівник о. Богдан Русинкевич;
танцювальні колективи ДШМ керівник Ірина  Семкович, Перегінської середньої спеціалізованої школи-інтернат керівник Руслана Хованець , танцювальний колектив ЗОШ №2 керівник Галина Мельникович та танцювальний колектив "Оксамит" с. Закерничне керівник І. Зозук;
місцевий бард Олег Люклян.
     Святковий концерт продовжували:
Віта  Олексій та Аня  Стрижак;
Івано-Франківський національний академічний  гуцульський ансамбль  пісні і танцю «Гуцулія» керівник народний артист України , професор  Петро Князевич;
Заслужена артиста  України  Світлана  Весна;
Учасниця Х- фактору Алла  Іванишина.
Гарний настрій у присутніх  зберігся до пізнього вечора.

Немає коментарів:

Дописати коментар