вівторок, 17 січня 2017 р.

З любов'ю до України!

    Людина народжується і отримує в спадщину саме дороге – Батьківщину. Її не обирають, вона, як і мати – твоя доля. Україна! Країна хвилюючої краси, радості і печалі. Це бентежна історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за єдність, за своє щастя. Українському народові довелося пройти тернистий шлях невизнання, принижень, катувань до розквіту, самовизначеності, самоствердження, нарешті, незалежності. …Здається було недавно, а насправді, з тих пір вже минуло понад 25 років…
  14 січня 2017 року в Перегінській міській бібліотеці відбулося засідання за круглим столом, яке було приурочено річниці першого мітингу  за незалежність України,  який відбувся саме 14 січня 1990 року в Рожнятові  та до Дня соборності України.
    Працівники бібліотеки провели невеликий екскурс в історію нашої держави, згадали про  події, які відбувались в ті перші 90-і роки на перших етапах розвитку незалежної України, про «живий ланцюг», коли 22 січня 1990 року близько трьох мільйонів людей взялися за руки, з'єднавши  Львів –Київ. Серед них були сотні жителів Рожнятівщини. Цей живий ланцюг був одним з наймасштабніших у світовій історії і став ще одним кроком до здобуття незалежної України.
     На зустрічі  обговорювалася програма належного вшанування жертв тоталітарного режиму та впорядкування місць їх поховання. На захід до бібліотеки завітали учасник бойових дій на Сході України  Богдан Мельник, волонтер Михайло Федірко, депутати  районної Ради Володимир Тулубінський, Йосип Мельник, директор територіального центру Мар’ян Бардяк, голова товариства УПА Роман Корінь, представники громадських організацій селища, члени клубу «Надвечір’я» та небайдужі односельці.     Зворушливим був виступ учасника АТО Богдана Мельника, який розповів про військові будні, складні завдання на війні на Сході України, про бойових побратимів, щиру чоловічу дружбу та дякував волонтерам, які з  допомогою народу забезпечили військових та добровольців усім необхідним для захисту України.
    На засіданні вирішили створити  в селищах координаційні центри по національно-патріотичному  вихованню та делегувати трьох представників до такого ж районного центру, який буде займатися питаннями вшанування жертв тоталітарного режиму та вирішили подати цю програму на розгляд районної Ради.
     Сьогодні весь український народ святкує одне з найбільших церковних свят Різдво божого сина, а наш край зберіг традиції і у своїх колядках прославляють Бога та бажають миру та щастя всій Україні та українському народові. Свої музичні вітання та колядки присутнім дарували молодь церкви святого Духа, під керівництвом Лідії Каганяк. Колядку «В Вифлиємі новина» виконала бандуристка, студентка ІІІ курсу Дрогобицького музичного коледжу Ярослава Каганяк..
  Завершився захід  спільним виконанням «Боже великий єдиний».

Немає коментарів:

Дописати коментар