Щороку в четверту суботу листопада ми знову і знову повертаємося до трагічних подій Голодомору 1932–1933 рр., низько схиляємо голови і запалюємо свічки в пам'ять про мільйони загублених людських душ. Щорічний національний пам’ятний день в 2020 р. припадає на 28 листопада. На знак вшанування пам`яті жертв Голодомору в Перегінській міській бібліотеці влаштовано тематичну книжкову виставку до 87-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні під назвою «Допоки пам’ять в серці не згасає».
На виставці представлено найважливіші книги національної пам’яті України –чотиритомне видання «Великий голод в Україні» матеріалів Конгресово-президентської Комісії США з вивчення Великого голоду в Україні 1932-1933 рр., що містить свідчення очевидців-емігрантів з України. У книзі «Свіча пам’яті» Валентини Борисенко на основі матеріалів усної історії розкривається глибина трагедії українського народу під час Голодомору-геноциду у 1932-1933 роках.
Дуже зворушливою для користувачів буде краєзнавча книга «Моєї пам’яті печаль». Це книга свідчень очевидців, які самі пережили Голодомор і пам’ятають усі його жахи. Тут вміщені спогади жителів Прикарпаття, в тому числі і наших односельців: Депутат Ірини Євтухівної, Костур Галини Іванівної, Мельникович Олександри та Моторної Марії Павлівни.
Також представлені художні твори українських письменників про ті трагічні роки Уласа Самчук «Марія», Василя Барки «Жовтий князь», Світлани Талан «Розколоте небо» , Михайла Мулика «Трагедія нації» та ін. В цих творах одне спільне – це згадка про трагічне минуле і й пересторога перед тим , щоб воно не повторилося в нашому майбутньому.
Світла пам'ять кожному, хто став безневинною жертвою небаченого світом тяжкого злодіяння в Україні у 1932-1933 роках, масового знищення людини людиною, назва котрому – Голодомор!
На колінах стою перед вами,
Сповідаю жалобу сумну.
Україно! Страднице-мамо!
Хто загоїть цю рану твою?
Немає коментарів:
Дописати коментар