четвер, 8 травня 2025 р.

«Мама, найдорожча, на світі єдина»

 


       ... Так будь вовік, благословенна,
                                                         мамо,
Твоя любов вчить, як у світі жить.

Микола Мозговий

Є дві речі у світі, які нас ніколи не покидають: очі Бога, які завжди все бачать і серце матері, яке завжди ходить за нами…

Для вшанування всіх мам існує у календарі визначений особливий день, який відзначають в Україні у другу неділю травня, цьогоріч він припадає на 11 травня.

Мама… Перше слово, перша пісня, перше тепло…

Для кожного з нас – вона цілий світ.

Слово Мама несе в собі багато значень, відтінків, виразів. Це   і любов, і і ніжність, і сила, і віра, і турбота, і тепло,  і радість. Яке б значення воно не мало, це все одно – найкраще у світі слово.

Мама – це пташка, лебідка, лелека! Мама – це очі, які бачать здалека, й сонце, яке усім світить. Мама – це людина, якій від тебе потрібно лише дві речі: аби ти був живий і щоб у тебе все було добре.

Українська мама – особлива. Вона з дитинства відкриває нам душу народу: вчить молитися, пам’ятати коріння, берегти рідну землю.

А ще – через ласку і турботу оживляє традиції: співає колискові, варить борщ за бабусиним рецептом, вишиває рушники, запалює свічку у свята.

Тепла , щира  розмова пройшла в Перегінській центральній міській бібліотеці до Дня Матері  «Мамині традиції - скарб нашого життя» зібрала спогади про веснянки , паски, родинні обереги та затишок материнських рук. І кожна з присутніх - не лише берегиня цих спогадів, а й мама, яка передає їх своїм дітям і внукам


   Любителька поетичного слова, активна користувачка бібліотеки Василина Семкович прочитала вірш Наталі Данилюк. присвячений Матері.
    

А мама - це початок усього. І поки живелюбов до рідного - живе й Україна.

А також, з нагоди Дня Матері в бібліотеці діє виставка-вшанування «Мама, найдорожча, на світі єдина». У цій унікальній підбірці об’єднані книги про найсильніше у світі почуття – материнську любов.

Запрошуємо до перегляду!


Немає коментарів:

Дописати коментар