вівторок, 25 лютого 2025 р.

«Окупований Крим: роки опору та спротиву»

 

Україна не може існувати, не володіючи Кримом,
 це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців.

Павло Скоропадський

    26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Саме в цей день, 26 лютого 2014 року, в Сімферополі відбувся масовий мітинг. Він був організований Меджлісом кримськотатарського народу. Кримські татари, українці, представники інших національностей відважно вийшли під будівлю Кримського парламенту на підтримку територіальної цілісності України, на захист своєї свободи та демократії. Ця подія стала символом опору окупації, що триває вже одинадцять років.

   Цей день нагадує нам про глибокі страждання кримськотатарського народу та всіх мешканців півострова під російською окупацією. Ми продовжуємо підтримувати тих, хто веде боротьбу за повернення Криму в склад України. Ця дата визначає необхідність міжнародної єдності та підтримки в усуненні агресії та відновленні територіальної цілісності.

   Наша мета залишається незмінною – повернути Крим на шлях свободи, демократії та принципів міжнародного права.

    З нагоди відзначення Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя працівники Перегінської центральної міської бібліотеки підготували книжкову виставку-дату «Окупований Крим: роки опору та спротиву», основною метою якої є розкрити невідомі сторінки історії Криму. Тут представлені видання які ознайомлять з історією та культурним надбанням кримських татар; документи та фото, які є доказами злочинного характеру окупації півострова; справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року.

                       
  

 Крим - частина України і вона буде звільнена від окупанта. У питанні приналежності Криму весь цивілізований світ на боці України. Наша країна має абсолютну міжнародну підтримку. Повернення Криму до України неодмінно відбудеться.

СТОЇМО!... БОРЕМОСЯ!... ВІРИМО!...

Тож запрошуємо вас до цікавого та змістовного перегляду виставки.

 

«Велична і сильна духом»

 



25 лютого виповнюється 154 роки від дня народження Лесі Українки – української письменниці, поетеси, фольклористки, громадської та культурної діячки, скарбу нашої нації. Це постать світового масштабу, чий образ відповідає іконам стилю 19-го століття. Лариса Косач – геній української літератури.

Леся Українка входить до переліку найвідоміших жінок  давньої та сучасної України. Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, працювала в жанрі фольклористики, брала активну участь в українському національному русі. Вона завжди була в авангарді творчих сил, що виводили українську літературу на широку арену світової літератури.

Якби Леся жила в наш час її б назвали дитиною індіго: навчилась читати ще в 4 роки,  шестилітньою вона вже майстерно вишивала, а у 9 – написала свій перший вірш; Леся Українка вміла грати на фортепіано, у 19 років письменниця написала перший підручник про історію східних народів українською мовою.

Леся Українка перекладала твори Байрона, Шекспіра, Міцкевича, Гюго, Гейне, Гомера, генійка добре малювала, але, на жаль, збереглася лише одна її картина – «Мати й дитина.

До дня народження Лесі Українки в Перегінській центральній міській бібліотеці організована книжкова виставка «Велична і сильна духом», на якій представлені книги про життя та творчість видатної української письменниці.

Заходьте до бібліотеки, ознайомтесь з книжковою виставкою, присвяченій Лесі Українці, доторкніться  частинкою своєї душі до нелегкої долі та незрівнянного таланту справжньої Українки – мужньої жінки та істинної доньки свого народу.   

Спадщина Лесі Українки – це цілюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім нинішнім і прийдешнім поколінням, брати наснагу для життя і праці.

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

«Ти чарівна, рідна мова»

 

Міжнародний День рідної мови - подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.

Наша рідна мова - найкраща і найбагатша в світі! Вона є однією з наймелодійніших і наймилозвучніших мов у світі. Українська мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

Мова – це не просто сукупність слів, що зберігаються в словниках, і не довільний набір значень.

Мова – це спосіб мислення й відображення дійсності,це картина світу, яку почали малювати наші далекі пращури й продовжують довершувати наші далекі нащадки.

 До Міжнародного дня рідної мови в Перегінській центральній міській бібліотеці оформлено книжкову виставку «Ти чарівна, рідна мова», яка допоможе здійснити подорож у дивовижний світ української мови. На виставці представлено словники,посібники, монографії з української мови, аналітичні статті та дослідження мовознавців, а також зразки української художньої літератури.

Тож запрошуємо вас до цікавого та змістовного перегляду і пам'ятаймо, що українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Тож шануймо і любім рідну мову, піклуймося про неї, захищаймо, розкриваймо для себе її велич й могутню силу. Збережімо її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Мова – це міцний щит проти ворога.

Вивчаймо українську!

Чекаємо на зустріч!

 

 

 

 

четвер, 20 лютого 2025 р.

"Улас Самчук – літописець України"

 



20 лютого 2025 року виповнюється 120 років від дня народження Уласа Самчука (1905-1987) – українського письменника, публіциста, журналіста, одного із представників літератури XX століття, відомою своєю тематикою та глибоким відображенням історичних подій, відкривши світові ще зовсім невідому Україну. Самчук був літописцем долі українського народу, особливо трагічних подій Голодомор, воєнних років та боротьбу за національну    ідентичність.

 

Перу автора належить 16 романів, низка повістей, оповідань і статей. Світову славу письменникові приніс роман-трилогія «Волинь». Це історичний твір, одним з основних мотивів якого є роздуми про патріотизм, жертву та національну самосвідомість.  У 80-х роках йшли розмови про висунення Уласа Самчука на Нобелівську премію за «Волинь»,але, на жаль, до кінця справа не була доведена. Він одним з перших розповів світові про трагедію Голодомору 1932-1933 років.  Улас Самчук активно працював в еміграції в Канаді, де був одним з основних пропагандистів української культури і мови.

До цієї дати в Перегінській центральній міській бібліотеці організовано тематичну викладку літератури "Улас Самчук – літописець України", на якій представлені найвизначніші твори автора та публіцистика, статті, що висвітлюють його політичні погляди, боротьбу за незалежність України та роль української еміграції.

                                    
                                               

          
       Запрошуємо всіх ознайомитися з творчістю Уласа Самчука – письменника,який своїм словом залишив неоціненний спадок української культури. Його книги допомагають нам краще зрозуміти власну історію, національну пам’ять та українську ідентичність.

Чекаємо вас у бібліотеці!

«Герої Небесної Сотні – воїни світла, люди –титани…»

 

Герої не вмирають! Саме цими словами Україна  проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Ті, для кого «справедливість», «гідність», «свобода», «Україна» були не просто словами, а сенсом життя.

На майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси, їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні. Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелося вимагати права жити. І хоч кулі снайперів – це вагомий  аргумент, але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавалися.

Їх називали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули  за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши іншими Ангелами-Охоронцями на небі.

Указом Президента України від 11 лютого 2015 р. № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в Україні встановлено День Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого.

Сьогодні в Перегінській територіальній громаді відбулася панахида пам'яті Героїв Небесної Сотні, до якої долучилися працівники відділу культури, Перегінської центральної міської бібліотеки, Перегінської дитячої бібліотеки, Народного дому селища Перегінське.

                                                                                                                                                                                                                                              


                       
    

      До Дня Героїв Небесної Сотні Перегінська центральна  міська бібліотека підготувала тематичну викладку літератури «Герої Небесної Сотні – воїни світла, люди –титани…». На виставці представлені документальні та художні видання, що висвітлюють буремні події на Майдані, а також розповідають про мужність і героїзм учасників, що поклали своє життя, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

                                                           

    Тож запрошуємо Вас до перегляду виставки.

     Слава Україні! Героям слава!


         

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

«Сила України – в єдності її народу»

 




16 лютого Україна відзначає нове державне свято – День єднання, яке було впроваджено у 2022 році Президентом України Володимиром Зеленським.

Саме в єднанні  - наша сила.  Коли ми об’єднані одною спільною метою, ми нездоланні! Тож, нехай ця дата нам вкотре нагадає, що ми маємо й надалі підтримувати один одного й лише разом йти до перемоги. В українських містах і селищах підіймають державний прапор і виконують гімн. Приєднатися до святкування можна, одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку або ж підтримати донатом тих, хто зараз бореться за нашу свободу та мир на фронті.

В Перегінській центральній міській бібліотеці пройшла година єднання «Сила України – в єдності її народу», до відзначення цієї дати долучилися Перегінські пластуни гурток «Лунь»

                                       

    Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх Героїв, які віддали своє життя, захищаючи цілісність та незалежність нашої держави. Про історичний шлях українського народу до незалежної держави та про те, як у різні періоди Україна виборювала своє майбутнє, розповіла присутнім бібліотекар Лідія Мельник.

Увазі присутніх була представлена книжкова виставка «Україно, твоя сила в єднанні!»,  книги якої детально висвітлюють історію Української держави.

В кінці заходу юні пластуни об’єдналися синьо-жовтою стрічкою, вшановуючи героїзм всіх воїнів, які, об’єднавшись. борються за наше мирне майбутнє.

                                   

Нехай єдність стане запорукою процвітання України, а серце кожного сповнюється гордістю за рідну землю та вдячністю до тих, хто своєю кров’ю виборює наше майбутнє.

Ми українці – один народ! Ми всі – одна країна!

Єднаймося! Разом ми непереможні!

«Афганістан: історія та пам’ять»

 

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

 Щорічно українці відзначають цей день як день пам'яті тих, хто чесно виконував свій війсьовий обов'язок у локальних збройних конфліктах.

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 36 річниці виведення військ колишньої СРСР з Афганістану в центральній міській бібліотеці з 12 по 18 лютого діє книжкова виставка-реквієм «Афганістан: історія та пам’ять».


    З 1979 року до 1989 року близько 160 тисяч українців пройшли через горнило афганської війни. З них 3360 не повернуться додому ніколи. Книжкова виставка-реквієм  «Афганістан: історія та пам’ять» є даниною пам’яті й шани усім воїнам, долю яких обпалила жорстока війна у далекій    гірській країні. На виставці представлені видання про страшні події війни в Афганістані, фотографії учасників бойових дій - наших земляків, художні твори, у яких відображено мужність і героїзм воїнів.

Неможливо викреслити з пам’яті воїнів, ні тих, хто загинув, ні тих, хто пройшов через пекло афганської війни і для кого вона триває й досі. У книгах, спогадах, у снах, у думках… Память про ці події завжди залишиться в пам’яті українського народу та буде прикладом для молодого покоління.

Запрошуємо всіх охочих ознайомитися з матеріалами виставки.



Подяка читачам

 

   Книга була, є і завжди буде найкращим подарунком бібліотеці. За кожною обкладинкою живе цілий світ, кожна сторінка – знайомства, зустрічі, переживання. Подарована бібліотеці книга - це радість більша, ніж одній людині,адже вона може стати улюбленою для багатьох шанувальників паперових видань. Бо книги в бібліотеці – це книги-мандрівниці,які мандрують від одного читача до іншого… Мабуть, саме ці думки спонукають тих, кого прочитана книга надихає на бажання подарувати її бібліотеці.         

   14 лютого Міжнародний день дарування книг. В межах благодійної акції «Подаруй бібліотеці українську книгу». Отримали неймовірні книги від наших читачів. Безмежно вдячні   нашим користувачам, всім, хто сьогодні завітав до Перегінської центральної міської бібліотеки з книжковими подарунками!

          
                                                   
                           

       Ваші книги є цінним доповненням до нашого фонду і вони принесуть задоволенням нашим читачам. Ваша підтримка та допомога для нас дуже важлива

   Щиро вдячні нашим дарувальникам за тепло сердець, доброту,розуміння, любов до книги та читання!

    Наша бібліотека завжди відкрита для нових подарунків!

   АКЦІЯ "Подаруй бібліотеці українську книгу" продовжується!

пʼятниця, 7 лютого 2025 р.

Акція «Подаруй бібліотеці українську книгу»

 

14 лютого – Міжнародний день дарування книг. Книжкове свято відзначається з 2012 року у понад 30 країнах світу. Головна ідея свята – надихати людей дарувати хороші книги та продемонструвати, що книга залишається актуальним подарунком і не втрачає своєї цінності, навіть у час високих технологій.

Міжнародний день дарування книг – це особливий день для всіх книголюбів, для всіх, хто не може прожити, не прочитавши сторінки. Книга – найкращий подарунок. Книга навчає, розвиває, надихає, підтримує, дарує спокій. Книга – це про тепло обіймів, радісну посмішку на вустах, про біль від втрати і розчарування, жагучу пристрасть і вірну дружбу, мрії сподівання.

Друзі, Перегінська центральна міська бібліотека запрошує долучитися до Міжнародного дня дарування книг.  Долучайтеся до святкування – даруйте книги друзям, рідним, Бібліотеці! Можливо, ваша книга стане для когось джерелом натхнення, яскравих емоцій та заспокоїть душу від тривожного сьогодення.

Приєднуйтесь до акції! Не залишайтесь байдужими! Добрі справи робити приємно!

Будемо щиро вдячні за ваші подарунки та підтримку!