понеділок, 23 грудня 2024 р.

 

Український народ має свої звичаї і традиції, що сформувались впродовж століть і освячені віками. Серед них – зимові, різдвяні – одні з найулюбленіших і найбажаніших для дітей і дорослих. Це добрі і світлі свята. З ними люди повязували свої надії, мрії, сподівання на зустрічі з рідними, тепло родинного вогнища, любов і турботу про близьких.

До цих свят треба підготуватися заздалегідь: вивчити щедрівки і колядки, прибрати оселю, придбати продукти для куті і скромні гостинці рідним, але найголовніше – дарувати добро, милосердя, щедрість тим, хто цього потребує, а молитви – до Бога про перемогу і мир.

В Перегінській центральній міській бібліотеці організовано виставку-інсталяцію «Різдвяні свята в Україні», на якій зібрано книги про звичаї, традиції, побут, історію українців,колоритну календарну обрядовість нашого народу.


Тож хай над Україною лунають найкращі колядки і щедрівки,щоб здійснилась наша спільна мрія.

Хай наші рідні повернуться до своїх домівок,щоб разом з нами сісти за довгий стіл,помолитися за світлу пам’ять тих, хто вже не з нами,завдяки кому ми маємо хліб на столі,дах над головою, завдяки кому ми живі.

Тож пізнавайте, читайте,любіть українське!

 Пориньмо в атмосферу Різдва, бо Син Божий народився!

 

 

середа, 18 грудня 2024 р.

«Феномен Марії Матіос» ( 65 років від дня народження Марії Матіос)

 

  Марія Матіос – український філолог, поет, прозаїк, публіцист, народознавець.

 Народилася одна з найпопулярніших сьогодні письменниць Марія Василівна Матіос в с. Розтоки, що на Буковині, 19 грудня 1959 року. Здобула вищу освіту в Чернівецькому університеті. Працювала бібліотекарем університетської бібліотеки. Деякий час керувала Спілкою письменників Чернівецької області, займалась видавничою справою, була одним із засновників науково-літературного «Буковинського журналу». Одне з найунікальніших надбань у її мистецькому доробку – дослідження своєї родини, що сягає корінням углиб понад двох століть.

 Письменниця є авторкою близько 25 книг поезії та прози. Лауреатка Шевченківської премії, триразова переможниця премії «Книжка року», володарка Гран-прі «Коронації слова», орден княгині Ольги III ступеня – за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм За творами Марії Матіос поставлені п'єси. Твори перекладені англійською, німецькою, французькою, польською, івритом та іншими мовами.

  До 65-річчя від дня народження української сучасної письменниці та політичного діяча Марії Василівни Матіос в Перегінській центральній міській бібліотеці оформлена виставка-портрет «Феномен Марії Матіос», на якій представлено творчий доробок відомої української письменниці і поета.

  Завітавши до бібліотеки, ви зможете ознайомитися з творами «найпліднішої» письменниці України. У бібліотеці є практично всі твори, які вона написала: «Солодка Даруся», «Щоденник страченої», «Нація», «Армагедон уже відбувся» та інші. Її твори відзеркалюють сьогодення і вражають своєю чуттєвістю опису. Наприклад, «Приватний щоденник.  Майдан. Війна…» нікого не залишить байдужим, адже події Майдану та війни, свідком яких була авторка, назавжди закарбувалися в серцях українців.\

  Нові твори Марії Матіос з надзвичайною швидкістю захоплюють у свій полон читачів. Серед них  роман «Букова земля», який був виданий у 2019 році, та роман «Мами» у 2023 році.

  Тож запрошуємо всіх охочих у бібліотеку на огляд виставки, щоб відкрити для себе нові літературні горизонти

середа, 11 грудня 2024 р.

Презентація збірки Федора Костура "ДАВАЙ ТВОРИТИ РАЗОМ СВІТ"

    10 грудня  у Перегінській центральній міській  бібліотеці  було людно, цікаво, чуттєво. Тут  відбулася презентація книги Федора Костура. Федір Федорович народився на Прикарпатті в смт. Перегінське. Багато років працював начальником відділу охорони праці, екології, технічного нагляду та пожежної безпеки в АТ «Укрспецтрансгаз», що входить в структуру НАК «Нафтогаз України».  Літературна творчість є давнім захопленням п. Федора, адже презентована збірка вже четверта, що вийшла в світ.


   Отець Богдан  Русинкевич  розпочав літературну зустріч молитвою і словом Божого благословення.

   Бібліотекар Галина Василів подякувала нашим військовим за можливість проводити подібні заходи , а потім коротко пройшлася біографічними сторінками  п. Федора Костура і запросила до розмови автора презентованої книги «Давай творити разом світ» 

   Цікавиться Федір Костур й історією рідного краю, що зазначив, розповідаючи про історичні дослідження Василя Лаби – автора багатьох видань про різні міста й села Галичини.

   Активно сприйняли учасники заходу прем’єру пісні «Осінній цвіт яблуні» у виконанні автора Федора Костура та акомпоніатора Народного Дому Олега Стурко. Пісню автор  присвятив  своїй дружині і подарував всім присутнім жінкам.

   Вірш «Давай збудуєм разом світ!» прочитали бібліотекарі Перегінських бібліотек.

  Всім присутнім автор подарував збірник, а дуже відрадним було те, що його вірші відразу зацікавили користувачів і вони зачитали їх. 


                                                                    
                                                                                                                                 

  На заході була присутня учениця 4 класу  Наталочка Дутка, яку доля наших днів змушено заставила  переїхати із Херсонської області до нашого селища. Вона віднайшла себе у читанні і любить такі міроприємства і також долучилася до читання дитячого віршика автора «Ангелику мій»

  Неабиякого настрою додали всім пісні на слова місцевих поетів у виконанні чоловічого народного  аматорського гурту «Братове».

    Поділилися своїми думками і враженнями та побажали майстру слова ще багато років впевнено йти до нових перемог і підкорювати нові творчі вершини поетеси, членкині  літературного об’єднання «Горгани» Наталія Данилюк , Богдана Пілецька та Зіна Смик, а також обмінялися книжковими подарунками.

Активна читачка бібліотеки Василина Семкович подякувала автору за гарний настрій та духовне піднесення, а також відкрилась, як поет-початківець і прочитала свій вірш.

   На завершення зустрічі начальник відділу культури Перегінської ТГ  подякувала автору та нагадала присутнім слова із Святого Письма, які любить використовувати автор   «Багато покликаних та мало обраних».


   Душевну атмосферу  заходу доповнила художня виставка художниці Наталії Сметаняк із м. Долини.

    Цей день виявився днем  справжніх емоцій, теплоти і душевності, повної тиші в заслуханій залі, проникливого читання і сприйняття, щирої молитви і світлих надій, шани Героям і непохитної віри.




вівторок, 3 грудня 2024 р.

 

                                                                     

                         ЗАПРОШЕННЯ

               У вівторок 10 грудня 2024 року             у приміщенні Перегінської центральної міської бібліотеки 

       відбудеться презентація збірки

Федора Костура 

"Давай творити 

                                разом світ"


   Запрошуються всі бажаючі!


                                                                                                                      Поч. о 12.00 год.

                                                       


Листопадові подарунки для бібліотеки





   З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. А вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. А подарована книга для бібліотеки продовжить життя книзі, а читачам додасть насолоду в читанні. 

   Місяць листопад завершився  для працівників Перегінської центральної міської  бібліотеки  добрими справами і подарунками. До нашої бібліотеки завітав ще не віданий для перегінчан поет, уродженець Перегінська , але на даний час   житель міста Калуш Федір Федорович Костур  з книжковим дарунком від автора  «Давай творити разом світ».

    Працівники бібліотеки щиро дякують гостю за подарунок та запрошують всіх бажаючих на презентацію цієї збірки, яка відбудеться 10 грудня 2024 року у приміщенні Перегінської центральної бібліотеки. 



      Щиро дякуємо також користувачкам Вероніці Країло та Соломчак Яні    за неодноразові книжкові дарунки бібліотеці!


   Дякуємо всім, хто дарує книги для наших користувачів , за щедрість,  тепло серця,  доброту, любов до книги і читання.  Книги – це найкращий подарунок для нашої бібліотеки.

Нехай добро повертається до Вас сторицею!


неділя, 1 грудня 2024 р.

СНІД – ворог непомітний, але смертельний



  Щорічно 1 грудня у світі відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з цими захворіннями.

   Перегінська центральна міська бібліотека не залишається осторонь від цієї проблеми і для уваги користувачів провела годину застереження «СНІД – ворог непомітний, але смертельний».

  Що таке ВІЛ/СНІД? Які симптоми з’являються у людини після зараження? Якими шляхами вони передаються? Куди звертатися, коли є підозри на ці захворювання? На ці та багато інших питань можна знайти відповідь, ознайомившись з запропонованою однойменною тематичною виставкою  «СНІД: подумай про майбутнє, обери життя».

   Про небезпечність СНІДу (синдрому набутого імунодефіциту) чули всі. СНІД – пізня стадія інфекції, спричиненої вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Під дією цього вірусу імунна система стає настільки слабкою, що не може боротися з певними видами інфекцій та пухлин. У більшості людей, інфікованих ВІЛ, за умови вчасно розпочатого адекватного лікування СНІД не розвивається. ВІЛ та СНІД вже більше ніж сорок років продовжують вражати мільйони людей у всьому світі. Зараз на планеті понад 38 мільйонів ВІЛ-інфікованих людей. Але тих, кого безпосередньо торкнулася ця епідемія, щодня стає все більше. Наприклад, в Україні на кінець 2022 року під медичним наглядом перебували 157 746 людей, які живуть з ВІЛ (157 510 громадян України та 236 іноземців), та 4 101 ВІЛ-експонована дитина. Показник поширеності ВІЛ-інфекції становив 384,2 на 100 тис. населення.

   Щороку Всесвітній день боротьби зі СНІДом підвищує обізнаність людей та нагадує про те, що ця епідемія не закінчилася.