Сторінки

середа, 26 липня 2023 р.

Українська державність: етапи становлення


   28 липня, у День Хрещення Київської – України. ми вдруге відзначаємо День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення. Яке коріння сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

   Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну моно релігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної  писемності.

   Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. ЇЇ державотворчі традиції подовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна. Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі – України – 28 липня – встановлено День Української Державності. Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України. 

   З нагоди Дня Української Державності працівниками Перегінської центральної бібліотеки організовано книжково-ілюстративну виставку-подію «Українська  державність: етапи становлення», на якій представлені книги та статті про доленосні етапи державотворення, які пройдені Україною, здобуваючи незалежність. що дозволяють користувачам відчути подих історії.


   День Української Державності утверджує зв’язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Понад тисячу років державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру.

Тож з нетерпінням чекаємо на зустріч з вами, дорогі наші читачі. 


Немає коментарів:

Дописати коментар