В повітрі травами і медом,
Хтось череду зірниць порозганяв
Вхопивши срібну нитку Андромеди,
Купальська ніч спустилася на став…
Наталя Данилюк
7 липня християнська церква святкує Різдво Іоана Хрестителя – останнього зі старозавітних пророків і першого з Христових апостолів. Його життя стало безперервним ланцюгом героїзму, жертви й покути. Пройшовши випробування у пустелі, він проголосив світові про близькість Божого царства і появу месії, він хрестив Ісуса в Йордані, не боявся картати фарисеїв та царський дім за гріхи й поклав голову за Христа. Це християнське свято збіглося зі святом Купала, яке відзначали у дохристиянські часи.
З нагоди свята Івана Купала в Перегінській центральній міській бібліотеці пройшла народознавчий мікс «Купальська ніч – чарівниця». Представлена викладка літератури "Ця чарівна купальська ніч" з народознавства та етнографії.
Мета бібліотечної виставки – показати красу і неповторність цього поетичного свята природи і популяризувати купальський обряд з допомогою книг.
Це дивовижне свято приходить до нас в середині літа, коли сонце стоїть високо – високо в небі, щедрим промінням купає землю, і від його лагідного тепла, щирої животворної сили дерева, квіти і трави буяють розкішною зеленню. Це особливий час, сповнений містики й жартівливих вірувань водночас.
З глибини віків прийшло до нас Купало – свято літнього сонцестояння, свято тепла, буяючої зелені, молодості та кохання. За язичницьким повір’ям, це – ніч шлюбу бога літнього сонця Купала з богинею води Мареною. Від того, як вшанувати це свято, залежав майбутній урожай, тому під час свята слід було «пошлюбувати» Купала з Мареною. Для цього дівчата на селі збирались і наряджали Марену. Робили її з гілки, яку прикрашали вінками, стрічками, свічками, квітами .
Чарівне, неповторне, найпоетичніше, магічне свято Івана Купала! Святкували його всі народи світу. Тож хай і нині засяють купальські вогні по всій Україні.
Немає коментарів:
Дописати коментар