Сторінки

вівторок, 27 липня 2021 р.

Хрещення Русі. Історія віків

 




  День Хрещення Київської Русі – України відзначається щорічно 28 липня відповідно до Указу Президента України в 2008 році. В цей день також вшановується святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель Київської Русі. Перегінська центральна міська бібліотека сьогодні, як і в минулі роки, інформують своїх відвідувачів про цю історичну подію. 

   Центральна міська бібліотека організувала для своїх користувачів розгорнуту книжкову виставку-подію  «Хрещення Русі. Історія віків», де представлені книги  про подію, яка відбулася у 988 році на берегах Дніпра, біля стін Києва, про східнослов’янську православну цивілізацію, яка народилася в момент хрещення нашого народу князем Володимиром та про Київ, який    є містом – основоположником  історичної, культурної і духовної епохи в житті всіх слов’янських народів, центром християнства і духовного збагачення.

Запрошуємо всіх зацікавлених користувачів до перегляду експозиції.


понеділок, 19 липня 2021 р.

ВГО "Ділові українські жінки" в бібліотеці

  В Перегінській Територіальній Громаді відбулася зустріч з представники Всеукраїнської громадської організації «Ділові українські жінки » та громадської організації «Всеукраїнське об'єднання «Молодь Прикарпаття».

   Завітала делегація також і в Перегінську центральну міську бібліотеку, де коротко познайомилися з роботою  та функціями  закладу, зацікавив їх  книжковий фонд бібліотеки, а особливо історична та краєзнавча література. Із захопленням переглядали картини художника Володимира Харченка.





   
   Не обійшлося тут і без гумористичного привітання для гостей знаного гумориста Ярослава Люльчака



Дарунок Перегінській центральній бібліотеці від братства УПА

   


      Нещодавно Перегінська центральна  бібліотека отримала в дарунок книгу «Добро Нації – найвищий наказ:Історія однієї родини» від керівника братства УПА     Романа Коріня. Ця книга вмішує історичні нариси та спогади про Українську родину Марійчиних, її жертовність, патріотизм та героїзм у національно-визвольній боротьбі українців за Українську Самостійну Соборну Державу. Унікальність книги в тому, що тут вперше публікується пам'ятка повстанського життя і побуту – «Щоденник Надвірнянського Надрайонного осередку ОУН «ВЕРХОВИНА» за зимовий період 1948/49 року». Автор ідеї випуску книги – онук сім'ї, про яку йде мова в книзі, Андрій Марійчин, депутат Івано-Франківської обласної ради, член постійної комісії з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС на сході України, а упорядник книги, наш земляк, історик , провідний науковий співробітник Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім.Степана Бандери – Петро Ганцюк. 

   Розпочинається книга дуже зворушливими листами батьків до чотирьохтижневого немовляти, дівчинки Мотринки, яку батьки в ті важкі 40-50 роки ХХ ст., змушені були передати на виховання зовсім чужим людям… 

   Книга буде цікавою щирокому колу читачів.

 Працівники Перегінської центральної бібліотеки висловлюють щиру подяку нашому земляку Петру Ганцюку, депутату обласної ради Андрію Марійчину, голові братства УПА Роману Кореню за подаровану книгу, яка стане цінним поповненням краєзнавчого фонду.


вівторок, 13 липня 2021 р.

Книги від благодійників БараБуки


 Приємною несподіванкою для маленьких поціновувачів книги Перегінської громади став подарунок від благодійників БараБуки (БараБука - Простір української дитячої книги" — перший український професійний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва). В розіграші взяла участь Перегінська центральна міська бібліотека і отримала комплект книжок від благодійників БараБуки.

Вже скорим часом діти зможуть прочитати такі книжки:


1. Вільям Грілл, "Антарктична експедиція Шеклтона: Надзвичайна крижана пригода", в-во Віват;

2. Пітер Браун, "Дикий робот", в-во Віват;

3. Аннемарі Ван Герінген, "КОКО та маленька чорна сукня", в-во Артбукс;

4. Лі Бермехо. Комікс "Бетмен. Ноель", в-во Рідна мова;

5. Яна Блажівська, "Усі побачать", вид-во Бона;

6. Ганна Улюра, "Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві", в-во Arthuss.

Книжковий фонд дитячої книгозбірні поповнять художні видання зарубіжних дитячих авторів.



     Працівники Перегінської центральної міської  бібліотеки висловлюють щиру подяку «Простору української дитячої книги" – БараБука,   Яні Блажівській, видавництву ArtHuss та таємній благодійниці, завдяки яким бібліотеки мають змогу отримати ці неймовірні книжки!


четвер, 8 липня 2021 р.

Родинне свято «Рід, родина, рідня – все це моя сім»я»


 Все відцвітає, і жовкне, і гине, 

Вітром розноситься, ніби сміття… 

Тільки родина – як вічна зернина 

На невмирущому полі життя. 

Родина, родина – від батька до сина, 

Від матері доні добро передам.

 Родина, родина – це вся Україна 

   З глибоким корінням, з високим гіллям. 

                                                                                               В. Крищенко 

    8 липня в Україні відзначається День родини. Це відносно молоде свято, яке почали відзначати в нашій країні з 2012 року. З давніх часів родина для українців відігравала надзвичайну роль, це найбільша цінність у житті, джерело життєдайної енергії, надія на щасливе майбутнє.

   До Українського дня родини в Перегінському Народному домі пройшло родинне свято «Рід, родина, рідня – все це моя сім»я» проведене для працівників культури селища та їх родин.

Присутніх привітала із святом завідуюча бібліотекою для дітей Оксана Яцишинець.

 Пісенні вітання звучали від солістки - методиста Народного дому Віти Олексій.

 Своїм гумором розважив гостей Ярослав Люльчак

Вірші про маму та сім'ю прочитали прочитали бібліотечні працівники - Ліда Мельник та Галина Василів, Надія Люклян та Ольга Петреній.
                     

                                       
   А вокальна група в складі бібліотечних та клубних  працівників завершили свято піснею «Родина, родина» на слова В. Крищенка.

    Додатком до свята була представлена   книжкова виставка  « Українська родина – найбільша цінність нації», яка діє в бібліотеці.

      Література,  яка представлена на виставці, допомагає ознайомить зі звичаями, традиціями української родини,  розповість про родинні взаємини, допоможе пізнати секрети виховання дітей.

   Особливе місце на виставці займає література, яка буде цікава для всієї родини, бо традиції спільного читання батьків і дитини благодатно впливають на всю родину і, що найважливіше, стають приємним та улюбленим сімейним дозвіллям.

   Сім’я – це життєвий осередок, що приводить людину в цей світ, плекає найвищу цінність людства – дітей, цвіт нації, майбутнє народу, завдяки яким кожен батько й мати мають реальну можливість повторити та продовжити себе у своїх нащадках

Сьогодні потрібно відроджувати традиції читання в сім’ї. Саме батьки повинні пройти з дитиною довгий шлях саморозвитку й морального вдосконалення. А завдання книгозбірень – задовольняти найрізноманітніші інформаційні потреби всіх категорій користувачів, мати відповідні ресурси для відродження та популяризації сімейного читання.

В бібліотеці створений центр популяризації сімейного читання «Сім’я і книга», де відвідувачі зможуть підібрати літературу до душі, поспілкуватися з іншими родинами. При організації сімейного читання  в бібліотеці використовується така форма обслуговування, як «сімейний формуляр»,  що сприяє залученню до бібліотеки нових читачів. 

Перегінська центральна міська  бібліотека щиро вітає всі українські родини із цим чудовим святом! Бажаємо, щоб затишок, спокій, любов, достаток, взаємоповага та взаєморозуміння завжди панували у ваших родинах! Нехай для кожного з вас родина буде надійною фортецею, тим місцем, де завжди вас підтримають і допоможуть.


вівторок, 6 липня 2021 р.

Народознавчий мікс «Купальська ніч – чарівниця»


                              В повітрі травами і медом,

                         Хтось череду зірниць порозганяв

                        Вхопивши срібну нитку Андромеди,

                       Купальська ніч спустилася на став…

                                                                                                                                                 Наталя Данилюк

    7 липня християнська церква святкує Різдво Іоана Хрестителя – останнього зі старозавітних пророків і першого з Христових апостолів. Його життя стало безперервним ланцюгом героїзму, жертви й покути. Пройшовши випробування у пустелі, він проголосив світові про близькість Божого царства і появу месії, він хрестив Ісуса в Йордані, не боявся картати фарисеїв та царський дім за гріхи й поклав голову за Христа. Це християнське свято збіглося зі святом Купала, яке відзначали у дохристиянські часи.

   З нагоди свята Івана Купала в  Перегінській центральній  міській бібліотеці пройшла народознавчий мікс «Купальська ніч – чарівниця». Представлена викладка літератури "Ця чарівна купальська ніч" з народознавства та  етнографії.


       Мета бібліотечної виставки – показати красу і неповторність цього поетичного свята природи і популяризувати купальський обряд з допомогою книг.

         Це дивовижне свято приходить до нас в середині літа, коли сонце стоїть високо – високо в небі, щедрим промінням купає землю, і від його лагідного тепла, щирої животворної сили дерева, квіти і трави буяють розкішною зеленню. Це особливий час, сповнений містики й жартівливих вірувань водночас.

   З глибини віків прийшло до нас Купало – свято літнього сонцестояння, свято тепла, буяючої зелені, молодості та кохання. За язичницьким повір’ям, це – ніч шлюбу бога літнього сонця Купала з богинею води Мареною. Від того, як вшанувати це свято, залежав майбутній урожай, тому під час свята слід було «пошлюбувати» Купала з Мареною.  Для цього дівчата на селі збирались і наряджали Марену. Робили її з гілки, яку прикрашали вінками, стрічками, свічками, квітами .

         Чарівне, неповторне, найпоетичніше, магічне свято Івана Купала!  Святкували його всі народи світу. Тож хай і нині засяють купальські вогні по всій Україні.