Сторінки

четвер, 25 лютого 2021 р.

"Ні, я жива, я буду вічно жити!"

 У ці знаменні для всіх нас дні вся українська і світова спільнота відзначає 150 –й рік від дня народження славетної дочки українського народу, що кожним словом, кожним променем думки, кожним болем живе в душі нашого народу, людини з осяйним іменем – Леся Українка. Крізь серпанок легендарності яскраво палає незабутній образ поетеси, образ ніжний і чистий. Майже ніколи – веселий, частіше – в задумі чи смутку.

Знаємо, якої сили набирав її голос, високість її помислів, значущість життєвого ідеалу, безмір любові до свого народу. Саме про це свідчать її безсмертні твори.

 Протягом робочого дня в Перегінській центральній міській бібліотеці любителі творчості поетеси читали її вірші



Слова Лесі Українки пророчі і через 150 років. Її поезія запалює вогонь любові до України.

понеділок, 22 лютого 2021 р.

«Я жива, я буду вічно жити»

 

  Цього року 25 лютого в Україні на державному рівні відзначають 150-річчя з дня народження видатної письменниці Лесі Українки – української поетеси, перекладача, культурного діяча, поетеси, яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції.

   На абонементі Перегінської центральної міської бібліотеки діє книжкова виставка-портрет «Я жива, я буду вічно жити», яка дає можливість користувачам бібліотеки ще більше дізнатись про життєві факти Лесі Українки, згадати її твори.

 Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори читаються, надихають, додають сил та впевненості. 

   Усіх, хто любить поезію Лесі Українки, хто уміє її читати, хто хоче її читати, працівники бібліотеки запрошують до поетичного флешмобу «Читаємо Лесю Українку», який буде проходити в бібліотеці в день її уродин – 25 лютого!



субота, 20 лютого 2021 р.

Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні "Вам - наша пам'ять і любов!"

    Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначається день пам'яті Героїв Небесної Сотні.Щоб віддати шану учасникам Революції Гідності та вшанувати пам'ять полеглих, до дня Героїв Небесної Сотні працівники Перегінської центральної міської бібліотеки підготували виставку-пам'ять "Небесна Сотня:Герої не вмирають". Хоч таким невеличким внеском бібліотекарі намагаються висловити вдячність Героям за їхній героїчний подвиг та віддати шану українцям, які загинули в Києві на Майдані по вул. Грушевського та Інститутській, загинули за честь, за волю, за право бути українцями.

    Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам'яті, бо ГЕРОЇ не вмирають, тільки відходять у небеса!

   В цей день до Пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні приходили жителі Перегінська, працівники установ Перегінської селищної ради, щоб взяти участь у відправі Панахиди за вбитими на Майдані та засвітити свічки пам’яті і мовчки згадати всіх тих, хто загинув в цій страшній непотрібній війні. 



Минає час, проходять дні за днями. Битви закінчуються, а пам'ять вічна. 


Співавши гімн холодними ночами,

Буквально зрозуміли Ви слова…

І вкрили землю власними тілами,

А душі полетіли в небеса…

Летять у небеса понад домами,

З яких летіли кулі щойно у вас…

Внизу Дніпро тече, і між мостами

Ви тихо відлітаєте від нас…


День вшанування учасників бойових дій в Афганістані

 


15 лютого 2021 року минає 32 рік з дня виведення військ з Афганістану. Війна тривала майже 10 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців

Виведення військ з Афганістану – важлива подія в житті усіх, хто був причетний. Не забудеться це горе, не відболить іще кілька поколінь. За кожним воїном-афганцем – свій життєвий подвиг, своя доля. Хтось повернувся цілий і неушкоджений, а хтось – скалічений. Афганістан… Він став синонімом людського лиха, справжнього пекла.



Книжка спогадів ветеранів-афганців, в тому числі і перегінчан, "Війна в країні обпалених гір і пісків:АФГАН", яку видала Рожнятівська районна бібліотека, за участі всіх бібліотечних працівників району - це наша спільна вдячність колишнім воїнам-інтернаціоналістам за те, що вони з честю і гідністю виконали свій військовий обов'язок, за їх доблесть і героїзм, за біль втрат, який чинить душі вже 32 роки...







вівторок, 9 лютого 2021 р.

14 лютого - Міжнародний день дарування книг.

 14 лютого - Міжнародний день дарування книг. Вважається, що в цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов; вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; навчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе і своїх рідних.

По всій Україні роз'їхалися наші односельці, але завдяки Інтернету Ви разом з нами, цікавитесь новинами рідного села, радієте хорошим та святковим подіям. Дуже приємно було б якби прочитані Вами книги вирушили в подорож до нашої бібліотеки . 



Любі друзі! Запрошую усіх долучитися до благодійної акції

"ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ".

Якщо добру справу зробить кожен, багатшим стане наш бібліотечний фонд, а подаровані книги прочитають інші .Не залишайтеся байдужими, бібліотеці потрібні нові книги!

З вдячністю та повагою бібліотекарі Перегінської центральної міської бібліотеки!  .


Богдан Шляхтич- лауреат Міжнародної мистецької премії імені Куїнджі

 

Оголошено список лауреатів Міжнародної мистецької премії імені Архипа Куїнджі за 2021 рік..

   Міжнародна мистецька премія імені Архипа Куїнджі заснована 2021 року луцькою громадською організацією «Чумацький віз» та київською ГО «Пам’ять без кордонів» для відзначення художників і мистецтвознавців, а також — письменників та журналістів, які популяризують український живопис, інформують "Вікна" з посиланням на Калуський музейно-виставковий центр.

   Знаменитий український художник Архип Куїнджі народився 26 січня 1841 року в Карасівці, передмісті Маріуполя. У 27 років він отримав звання вільного художника, взяв собі прізвище «Куїнджі» (в перекладі «ювелір») – це данина сімейному переказу, за яким дід художника був ювеліром. Славу митцеві принесли його картини «Українська ніч», «Вечір на Україні» та «Місячна ніч на Дніпрі». У 1878 році картини Куїнджі мали теплий прийом на Всесвітній виставці в Парижі. Помер видатний художник 24 липня 1910 року, розповів Василь Слапчук, письменник, літературознавець, співголова журі премії імені Архипа Куїнджі, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Одним із  лауреатів став художник Богдан Шляхтич за цикл живописних місячних ночей.


 Богдан Афанасійович Шляхтич  народився 8 січня 1938 року у селищі Перегінське на Івано-Франківщині. Після закінчення 10-річної загальноосвітньої школи навчався у Станіславському педагогічному інституті імені Стефаника. Почав виставляти свої роботи із 1970 року. Мав чотири персональні виставки у Калуші. Їх провів у 1970-му, 1991-му, 1996-му та в 2014 році. Також у 2014 році провів персональні виставки у Івано-Франківську та в Долині. З 1994 року пенсіонер.

    З роками творчої праці Богдан Шляхтич сформував свій неповторний почерк творчості як в олійному живописі, так і в тремтливій акварелі. Головне в кожному його творі -  передача відчуття мотиву чи сюжету. Особливо приваблюють художника вечорові мотиви, зачаровують своєю таємничістю місячні ночі, бентежить душу краса осені. Вабить його і побутова старовина

     Богдан Шляхтич — калуський пейзажист, історик, педагог. Особливо хвилююче сприймає природу. Митець — автентичний художник, твори якого вимагають тонкого сприйняття. Він самоук, навчаючись на репродукціях відомих художників, отримав знане ім’я — його картини знаходяться у приватних колекціях не тільки в Україні, у Чехії, Канаді, США, Аргентині, Польщі.

Отже, лауреатами Міжнародної мистецької премії імені Архипа Куїнджі стали троє митців з Прикарпаття:

- Художник Ярослав Савчин (Україна, м. Долина) – за серію живописних творів «Під карпатським сонцем»;

 -Художник Богдан Шляхтич (Україна, м. Калуш) – за цикл живописних місячних ночей;

- Художник Володимир Семчук (Україна, м. Івано-Франківськ) – за серію експресивно-символічних живописних робіт «Парейдолія».

Богдан Шляхтич. "Зимовий ранок". Картон, олія. 1996 рік. Власність виставкової зали Калуша

Богдан Шляхтич неодноразово відвідував Перегінську міську бібліотеку, він є упорядником та художником книги поезій перегінчанина Йосипа Кузя «Нескорена пісня», подарував для користувачів бібліотеки свій альбом «Богдан Шляхтич.Живопис».