Сторінки

середа, 13 листопада 2024 р.

«Я сміявся і плакав з любові»


  13 листопада виповнюється 135 років з дня народження українського письменника, класика сатиричної прози XX  століття,  «короля українського тиражу» Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка).  Неймовірний талант, неймовірна людина. Патріот України в епоху тотальних репресій та колективного насилля. Його друкували мільйонними накладами та називали королем тиражу. Він був другим за популярністю після Тараса Шевченка. 

   Остап Вишня – неймовірно унікальний письменник, який започаткував в літературі новий жанр – «усмішка», як різновид гумористичного прозового твору, що неабияк припав до вподоби читачам.

   Задля того, щоб читати Вишню, багато неписьменних селян прагнули  ліквідувати свою неграмотність, а русифіковані робітники та службовці вчились читати українською мовою.

   Письменник Микола Хвильовий у липні 1930 року писав: «Усмішки» Остапа Вишні я полюбив. Полюбив їх за те, що вони запашні, за те, що вони ніжні, за те, що вони жорстокі, за те, що вони смішні і водночас глибоко трагічні…».

   На його долю випали важкі випробування – арешт, заслання, десятирічна каторга. Та попри усі негоди Остап Вишня не перестав «усміхатись». Поет  Максим Рильський так згадував про нього: «Він світив, як сонце, до нього люди тяглися, як до сонця. Він умів гриміти, як грім, і того грому боялись усі плазуни й негідники».

   До дня народження письменника працівники Перегінської  центральної міської бібліотеки підготували виставку «Я сміявся і плакав з любові», що дає змогу зануритися у світ добродушного гумору та унікальної сатири.

   Виставка дає можливість сучасним читачам побачити, як майстерно Остап Вишня володів словом, як поєднував гумор із соціальною критикою та зробив свій вклад у розвиток української літератури.

   Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду.

четвер, 7 листопада 2024 р.

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва


 9 листопада в Україні святкують Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Ця дата була встановлена в березні 2000 року Указом Президента, втім 2013 року були внесені зміни і свято перенесли на 9 листопада. Свято засноване, щоб вшанувати професіоналів і аматорів, які займаються мистецтвом, підтримують народні традиції, популяризують українську культуру. Цей день об’єднує всіх, хто не уявляє свого життя без української музики, співу, народної творчості та декоративно-прикладного мистецтва, живопису, театру, книги, хто веде величезну просвітницьку та патріотичну роботу.

   Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту і незамуленість.

   Прародителями української культури можна вважати культуру індоєвропейських предків слов’ян,  слов’янські культурні джерела, культури Київської Русі – дохристиянську і християнську.

   Без сумніву, культурний розвиток народів відбувається в процесі їх постійних взаємовідносин. Чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.

   До Всеукраїнського дня  працівників культури та майстрів народного мистецтва працівники Перегінської центральної міської бібліотеки підготували книжкову виставку- огляд  «Мистецька палітра Прикарпаття», яка знайомить із культурно-мистецькою палітрою краю,  з людьми , які творять наше сьогодення. 

  Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду виставки.

   Вітаємо усіх, хто присвятив себе служінню мистецтву, хто дарує людям незабутні зустрічі з прекрасним! Бажаємо міцного здоров’я, нових творчих здобутків, професійних успіхів, невичерпної енергії, миру і добробуту!