Сторінки

четвер, 30 вересня 2021 р.

«У мій сад завітала вже осінь»


 Осінь - пора, коли квітнуть хризантеми. Без перебільшення ця квітка може слугувати уособленням людей, свято яких 1 жовтня щороку відзначається на міжнародному рівні. День літньої людини - це чисте і світле свято.

   Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі люди похилого віку, чим маємо завдячувати їм. Передусім - це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство - досвід, знання, уміння, мудрість. Та найголовніше - це покоління тих, хто пережив війни, голодомори, утиски та переслідування, безпідставні та безглузді втрати рідних. Цього не можна забувати!

   Пам'ятаймо повсякчас про свій борг перед ветеранами та людьми поважного віку. І робімо все, щоб вони щоденно відчували повагу й турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності.

   Про це йшла мова на вечорі спілкування    «У мій сад завітала вже осінь», який відбувся 30 вересня в читальному залі  Перегінської центральної міської бібліотеки, зорганізований спільно з працівниками територіального центру соціального обслуговування населення Перегінської селищної ради. Винуватці святкування зібралися в чудовому товаристві для невимушеного спілкування. Посмішки сяяли на обличчях запрошених пенсіонерів, ветеранів праці. Їм є про що розповісти, є про що згадати. 

   По особливому тепло звучали привітальні слова, адресовані присутнім від Голови Перегінської селищної ради Ірини Богданівни Люклян, заступника голови Василя Леоновича Глинки, директора територіального центру соціального обслуговування населення Лесі Юріївни Бойко.



   Своїми враженнями та думками від прожитого ділились вчителі-пенсіонери Оксана Степанівна  Кулик, Ганна Федорівна Зозук, бувший аптекар Марія Василівна Депутат, бібліотекар Ярослава Василівна Рошко, завідувачка  клубом Дарія Йосипівна Котик та інженер Софія Яківна Романко.

        Ліричні вірші і сердечні слова чергувалися з музичними номерами та щирими привітаннями на адресу людей похилого віку у виконанні методиста народного дому Віти Олексій та солістки аматорського колективу «Маленькі бойки» Соломії Чічак.
     
     Завідувачка центральною міською бібліотекою Люба Абрам  та ведучі Лідія Мельник та Оксана Яцишинець завершили свято побажаннями, щоб у всіх не лише сьогодні а й завжди був хороший настрій, щоб кожен день додавав бадьорості, щоб сонячне проміння зігрівало серця, а слова подяки возвеличували, щоб постійно відчували свою повагу, шану, гордість, ніжність, відданість любові…




вівторок, 28 вересня 2021 р.

Бабин Яр: біль нашої пам’яті


                                                             Великий Боже, ми з твоєї згоди

                                                              Проходимо дорогу в Бабин Яр,

                                                              Де смертю Ти поєднуєш народи,

                                                                     Щоб зберегти життя й свободи дар.

                                                                                                         Д. Павличко

    Бабин Яр… Полюс нелюдськості… Наш біль… Наша пам’ять… Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю. Тут розстрілювали, тут спалювали трупи і тут просівали попіл. Це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні.   

   Цього місяця минає 80 років від однієї з найболючіших трагедій, внесених до сторінок української історії, – масового винищення євреїв, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, що відбувалося 29-30 вересня 1941 року в Бабиному Яру. Трагедія Бабиного Яру стала для українців занадто гірким уроком, який має засвоїти і знати кожен, щоб уникнути повторення давніх помилок.

   Напередодні 80 роковин цієї страшної трагедії для старшокласників в Перегінській центральній міській бібліотеці  проведено годину пам’яті «Бабин Яр: біль нашої пам’яті».


   Бібліотекар Лідія Мельник  розповіла  присутнім про Київ за часів німецької окупації, представили хронологію подій, які відбувалися в Бабиному Яру, масштаби трагедії та кількість загиблих, серед яких і відома українська поетеса Олена Теліга.

   В бібліотеці діє книжкова виставка «Їх тисячі лягло у Бабин Яр глибокий…», де користувачі можуть познайомитися з літературою про всесвітньо відоме місце трагедії, що стало символом Голокосту, найбільшим інтернаціональним цвинтарем в Україні, а також із творами поетів Д.Павличка, М. Бажана,  В. Сосюри,  Л. Костенко, в яких висвітлена тема подій у Бабиному Ярі.

      Історія Бабиного Яру – страшна і повчальна. Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і маніакальне бажання панувати над світом. Водночас, це повчальний урок для нинішнього покоління, яке має знати всю правду про одну з найбільших трагедій людства, щоб не повторити його помилок.


понеділок, 6 вересня 2021 р.

Славний син Підгір'я

    02.09.2021 року з нагоди 210-ї річниці від Дня народження нашого славнозвісного земляка І.М.Вагилевича біля музею та пам'ятника видатного етнографа,поета та краєзнавця відбулося літературно-музичне свято "Славний син Підгір'я". 


                                   
Панахиду за упокій душі славного поета бойківського краю Івана Вагилевича відправили настоятелі храмів св. Арт  Михаїла ПЦУ о. Володимир Васюта та св. Апостолів Петра і Павла ПЦУ о. Василь Депутат.


    До присутніх із словами вдячності та гордості за земляка звернулись заступник голови Перегінської ОТГ Володимир Вагилевич та староста села Мирослава Гулій, начальник відділу культури Перегінської ОТГ Світлана Богданівна Худик.
   



                               

На святі були присутні заступник голови Перегінської ОТГ Василь Глинка та старости сіл Перегінської ОТГ,начальник відділу освіти Перегінської ОТГ, також житель села Ясень Мотрюк Василь Васильович.
    Працівники Перегінського НД підготували та провели літературно-музичне свято "Славний син Підгір'я". Ведучі дійства Віра Абрам та Віта Олексій пройшлися сторінками життєвого та творчого шляху Івана Вагилевича, прочитали його вірші, а тріо  «Плеяда» з Ясеня виконали пісню на його слова.



   До 210 -ї річниці славного земляка у видавництві Час Інформ вийшла з друку поетична збірка "Зерна добра і любові", присвячена цій даті, завідувачки Народного Дому с. Ясень, члена Літератуного об'єднання "Ґорґани" Зінаїди Смик, яка  продекламувала вірш, присвячений поету-земляку.



   Вшанування пам’яті супроводжувалось пісенним співом у виконанні аматорського зразкового чоловічого гурту «Братове», солістки Віти Олексій, та церковних хорів.




   У святі взяли участь  працівники бібліотечної системи ОТГ на чолі з завідуючою Перегінською центральною бібліотекою Любою Богданівною Абрам.