Сторінки

четвер, 25 квітня 2024 р.

Чорнобиль – бентежить пам’ять і серця

 


      Чорнобиль… Для мільйонів українців та жителів країн це слово назавжди закарбувалося у пам’яті, стало синонімом небезпеки, скалічених доль невимовного жалю та довічного болю. Ця трагедія не тільки забрала життя та здоров’я тих, хто першим кинувся на боротьбу з лихом, вона і сьогодні нагадує про себе пустими населеними пунктами, землями, які на довгі роки виведені із господарського користування, тисячами скалічених доль.

   26 квітня 2024 року виповнюється 38 років Чорнобильській трагедії – однієї з найбільш масштабних катастроф ХХ століття, катастрофи, що зламала долі сотень-тисяч людей, катастрофи, яка розділила життя на до і після. З  нагоди вшанування дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу в Перегінській центральній міській бібліотеці представлено книжкову виставку-застереження «Чорнобиль – бентежить пам’ять і серця».

  На виставці представлені книги, які розповідають про Чорнобильську трагедію. Це документальні і художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом, жахливі наслідки аварії, спогади про тих, хто ризикував своїм життям і здоров’ям задля порятунку мільйонів інших людей, сучасне життя чорнобильської зони.

   Сподіваємось, що книги, рекомендовані працівниками бібліотеки, ще раз нагадають усім про одну із найжахливіших трагедій ХХ ст., наслідки якої дають  про себе знати й сьогодні.

   Також, учні  10 –го класу Перегінського ліцею № 2 переглянули відеофільми «Чорнобильська трагедія – біль України», «Чорнобиль. Видих…».

   Сьогодні ми віддаємо шану тим, хто став на захист всього світу від атомного лиха. 

    Пам’ятаймо про подвиг кожного ліквідатора, висловлюймо їм щирі слова подяки за мужність, героїзм, самовіддачу, адже саме вони захистили кожного з нас від атомного лиха.


четвер, 18 квітня 2024 р.

Безмежні можливості: досвід безбар’єрності в бібліотеках



   Створення безбар’єрного середовища   в бібліотеці – це важлива задача, оскільки бібліотеки повинні бути доступними для всіх груп населення, включаючи осіб із різними видами обмежень та потребами. Наразі наша країна стикається з численними викликами, бібліотеки виконують нові соціальні функції у відповідь на запити суспільства та громад, з’являється все більше прикладів безбар’єрних рішень бібліотек.

   Завдання бібліотек сьогодні -  створити максимально комфортне середовище для своїх особливих читачів і забезпечити умови для рівного та вільного доступу інформації всім громадянам.

   Наше суспільство не повинно в чомусь обмежувати чи відокремлювати людей з інвалідністю, сприймати їх як людей, що потребують особливої опіки в ізольованих умовах. Ми маємо сприймати їх як рівних людей, які можуть жити поміж нас, мати можливість проявляти себе, не боятись якогось осуду і бути потрібними суспільству. Думаємо, що кожна бібліотека, навіть найменша сільська, має змогу та ресурси для допомоги і підтримки таких користувачів.

   Приєднуйтесь до нашої виставки-інформації  "Безмежні можливості: досвід безбар’єрності в бібліотеках", щоб дізнатися інноваційні підходи до обслуговування людей з обмеженими можливостями в бібліотечному середовищі. Відкрийте для себе безбар’єрний доступ до культурних та освітніх ресурсів, які розширять ваш горизонт і дозволять вам насолоджуватися світом знань разом з усіма. Приєднуйтеся до нашої місії створення та інклюзивного  простору       для всіх.


вівторок, 16 квітня 2024 р.

Зустріч робочої групи ОВА із сім’ями загиблих захисників та захисниць України

   10 квітня, в Перегінській територіальній громаді відбулася зустріч з представниками виїзної робочої групи з організації надання допомоги членам сімей загиблих ветеранів війни Перегінської та Дубівської територіальних громад.



    Напередодні зустрічі представники робочої групи відвідали Алею слави в центрі селища Перегінське та вшанували їх хвилиною пам’яті.

   На зустрічі було обговорено ряд проблемних питань, з якими сьогодні стикнулися сім’ї та родини загиблих службовців, очікування змін та прийняття Урядом підзаконних актів у відповідності до чинного законодавства, отримання разової допомоги сім’ї у випадку загибелі військовослужбовця, отримання необхідних документів, які засвідчують участь у бойових діях.

   Головним напрямком є забезпечення ветеранської політики. Так, на рівні області вже створено Управління з питань ветеранської політики та реалізовується проєкт “Турбота про родину Героя”, діють програми підтримки сімей загиблих військовослужбовців.

   На зустрічі відзначено Перегінську громаду як одну з найкращих в області у реалізації програм підтримки сімей загиблих. Тут тісно взаємодіє орган місцевого самоврядування з вищевказаними сім’ями та родинами.

   Учасники зустрічі мали змогу отримати відповіді на свої питання як під час зустрічі, так і під час особистих консультацій з відповідними спеціалістами виїзної робочої групи.

   Наприкінці матері військового Ярослава КУЗЯ вручено символічний та цінний пам’ятний подарунок з нагоди дня її народження.





Робоча зустріч Перегінського бюро безоплатної допомоги з працівниками бібліотек

    Юристами сектору «Перегінське бюро правничої допомоги» Калуського відділу правничої допомоги Західного управління правничої допомоги Західного міжрегіонального центру з надання правничої допомоги Ольгою Матіїв та Іриною Гайдук на базі консультаційного пункту Перегінської центральної міської бібліотеки 11 квітня проведено тематичну робочу зустріч з працівниками бібліотеки та мешканцями Перегінської громади, щодо домашнього насильства під час війни.

   Повномасштабна війна, яка триває в Україні, не зупиняє вчинення правопорушень, які були поширеними в нашій державі й раніше. Домашнє насильство є одним із тих явищ, яке у період війни може лише загострюватися і при цьому залишатися невидимим.

   На зустрічі фахівці бюро з присутніми обговорили основні ознаки насильства та методи протидії, а також поговорили про відповідальність, яку несуть особи, що вчинили домашнє насильство та насильство за ознакою статі.

  Першим кроком у боротьбі з домашнім насильством є розуміння, що відбувається саме домашнє насильство. Для нього характерна повторюваність, інколи воно може тривати десятиліттями.

Домашнє насильство можуть вчиняти:

чоловік щодо дружини, дружина щодо чоловіка (у тому числі колишньої/го);

дорослі діти щодо батьків, батьки щодо дітей;

люди, що разом проживають і ведуть спільне господарство, однак не є родичами тощо.

   Юристом бюро Іриною Гайдук проінформовано присутніх про відповідальність за вчинення даного правопорушення, це адміністративна, цивільно-правова та кримінальна відповідальність. Також, наголошено постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатно допомогу юриста або адвоката, звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги.

   Юристом бюро Ольгою Матіїв, надано контакти, куди потрібно звертатись постраждалим від домашнього насильства:

1547 Урядовий контактний центр. Інформація, психологічна підтримка, реєстрація відповідного звернення до державних органів.

116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного) Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства. Інформація, соціально-психологічна та юридична підтримка.

116 111 (з мобільного) 0 800 500 225 (зі стаціонарного) Національна гаряча лінія для дітей та молоді

   Після проведеної зустрічі було здійснено особистий прийом громадян. Окрім того, всі бажаючі отримати інформаційні буклети «БПД».

   Нагадуємо, за отримання консультації та захисту своїх прав мешканцям громади можна звернутися до Перегінського бюро правничої допомоги за адресою: с. Небилів, вул. Незалежності, 32, тел.: 068 632 88 09. Також діє цілодобова гаряча лінія безоплатної правничої допомоги тел.: 0800 213 103.


четвер, 11 квітня 2024 р.

Город без турбот(година корисних порад)


    Весна – пора пробудження природи після холодів.. Весна – гаряча пора для всіх любителів вирощувати на своїй ділянці овочі, фрукти, ягоди, плодові дерева і, звичайно ж, прекрасні запашні квіти. Однак, не всі власники присадибних ділянок володіють необхідними знаннями та навичками про вирощування, догляд та зберігання врожаю. 

   Корисні поради господарям, щодо впорядкування присадибної ділянки та вирощування культур будуть не зайвими. Працівники Перегінської центральної міської бібліотеки провели годину корисних порад «Город без турбот».

    Також для всіх бажаючих оформлена книжкова виставка «У саду, і на городі…», яка розміщена в читальному залі. Видання, які ми пропонуємо для вашого огляду допоможуть любителям садово-городньої справи  отримати знання для ефективного впорядкування присадибних ділянок, догляду за садом та городом .

   Із приходом весни багато садоводів-любителів покладають життєдайну надію на сад.. Квітень – це хороший час для посадки і пересадки буквально всіх дерев і чагарників – і плодових, і декоративних. Один із розділів виставки «Сад вашої мрії» присвячений саме садівництву.

   Мрія кожного городника отримати якісну продукцію. Реалії теперішнього часу заставляють господарів переглянути вирощування багатьох культур з точки зору рентабельності. В цьому їм допоможуть матеріали ще одного розділу виставки «Город без турбот», а також матеріали про унікальні добрива, які збільшать вашу врожайність і покращать якість продукції.

   Якої б краси не був ваш дім, але коли біля нього немає квітів він виглядає сумно… Тому дуже важливо, щоб у вашому дворі квіти квітували з ранньої весни до пізньої осені. Світ квітів чудовий таємничий та загадковий. Про це – наступний розділ нашої книжкової виставки «Барвистий квітник».

   Облаштування власного городу і саду, посадка овочів і догляд за квітами стануть приємним заходом, якщо Ви будете віддаватися цьому процесу зі знанням.

   Сподіваємось, що ці книги допоможуть не лише отримати необхідні знання, але і одержати від спілкування з природою моральне та фізичне задоволення