Сторінки

понеділок, 27 червня 2022 р.

Історичний колаж «Історія української Конституції»

Ш маток землі, ти звешся Україною.

                                                                     Ти був до нас. Ти будеш після нас.

                                                                                                                                Л. Костенко.


   28 червня 1986 року депутати Верховної Ради на 5 – й сесії прийняли головний закон нашої держави – першу Конституцію незалежної і суверенної України.

   У день прийняття Конституції України Верховна Рада прийняла закон, за яким 28 червня в Україні відзначається День Конституції.

   Прийняття Основного Закону закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, і це стало найважливішим кроком  у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина. Конституція України – це той міцний фундамент, на якому будуються взаємовідносини в політичному, економічному, соціально – культурному житті народу. Це найважливіший правовий документ будь – якої держави, яка єднає людей, перетворюючи населення у націю, а територію на державу. Основний закон наголошує  на абсолютній цінності людини, її життя і здоров’я, честі й гідності, недоторканності та безпеки. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності, на ній грунтується  наше нелегке сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу. 

   Напередодні державного свята Перегінською центральною міською бібліотекою проведено історичний колаж «Історія української Конституції»


 та влаштовано виставку-міркування під такою ж назвою. 

   На виставці висвітлено історію конституцій України від найдавніших часів до сьогодення, а саме від Ярослава Мудрого і Пилипа Орлика і до наших днів. Також читачі дізнаються про перебіг конституційної  реформи, конституційний суд та про сучасний конституційний процес в Україні. 

   Тож нехай це свято об’єднає нас усіх у прагненні творити позитивні зміни, проявляти відповідальність, самовіддано працювати задля розквіту і процвітання нашого краю.

   Колектив Перегінської центральної міської бібліотеки вітає всіх з Днем Конституції України! Бажаємо Вам  Господнього благословення, міцного здоров’я, мирного неба над головою, злагоди, добра та благополуччя.

 


неділя, 5 червня 2022 р.

Віртуальна виставка «Екологія: роздуми, пошуки…».

                      

                             


                                                                           

                                                                           Природа так про все подбала,   

що повсюди ти знаходиш чому вчитися.

 Леонардо да Вінчі

     15 грудня 1972 року Генеральна асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища (резолюція 2994 (XXVII)). Він відзначається з метою поглиблення суспільного усвідомлення громадськістю необхідності зберігати й покращувати довкілля. Обрання дати обґрунтовано тим, що саме в цей день відбулася Конференція Організації Об’єднаних Націй із проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 1972), за результатами якої створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).

    5 червня 2000 року вступила в дію програма «Тисячоліття довкілля – приступити до дій», яка є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.         

      Всесвітній день охорони навколишнього середовища вражається однією з найважливіших дат екологічного календаря й щороку відзначається в понад 100 країнах світу, починаючи з 1973 року. Це допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля й підкреслює гостру необхідність у зміні ставлення людини до природних ресурсів.

     В умовах сьогодення екологічне виховання населення є одним із найголовніших завдань. У цей  напружений час звернімо увагу на мовчазну жертву війни – природу. Неперевершена флора та фауна нашої Батьківщини зазнає надзвичайних втрат. А на кожного із нас покладена величезна відповідальність – зберегти її для майбутніх поколінь. Адже екологічна культура та стійкий розвиток є запорукою гармонізації суспільства й успішного існування людства.

     В Перегінській центральній міській бібліотеці  до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища презентовано книжкову виставку - застереження «Екологія: роздуми, пошуки…».  До уваги наших користувачів пропонуємо книги, наукові, науково – популярні та літературно – художні видання,  які розкривають проблеми охорони довкілля та природокористування в регіоні, аналізують екологічні аспекти використання природно – ресурсного потенціалу та роль екології у вирішенні проблем суспільства і природи.




  Білявський, Г. О. та ін. Основи екології[Текст]: Підручник  / Г.О.Білявський, Р.СФурдуй, І.Ю.Костіков – 2 – ге вид. – К.: Либідь, 2005. – 408 с.

   Підручник підготовлено з урахуванням положень Концепції  екологічної освіти України й вимог та рекомендацій Всесвітньої стратегії еколого – збалансованого розвитку людства в XXI столітті


 Корсак, К.В. Основи сучасної екології[Текст]: навч. пос. / К.В.Корсак, О.В.Плахотнік – 6 – те вид., допов. – К.: Д П «Вид. дім «Персонал», 2011. – 399 с.

   У навчальному посібнику вперше в екологічній літературі України запропоновано і обґрунтувано цілком реальний шлях ліквідації загроз існуванню людства та забезпечення його стійкого розвитку, який спирається на створення і розумне використання нано-, піко- і фемтотехнологій, чим посібник істотно відрізняється від існуючих праць науковців. Для студентів вищих навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться проблемою екологічної безпеки людства у майбутньому.

 

   
Кучерявий,  В.П. Екологія[Текст] / В.П. Кучерявий.  – Львів: Світ, 2001. – 500 с.

   У підручнику відповідно до програми вузів природничого профілю відображено зміст сучасної екології в системі природничих наук.


               

 Мусієнко М. М.Екологія. Охорона природи[Текст]: Словник – довідник  / М.М.Мусієнко,В.В. Серебряков. – К.: «Знання», КОО, 2007. – 624 с.

    Пропонована  книга  - найбільш повний словник – довідник термінів і понять (понад 5000) у галузі екології та охорони  природи.                          


Мусієнко М.М.  Екологія
[Текст]: Тлумачний словникМ.М. Мусієнко,В.В.Серебряков, О.В. Брайон - К.:Либідь, 2004. – 376 с.
   Уміщено  тлумачення більш  як 1500 базових термінів і понять із різних галузей сучасної екології.


Салтовський, О.І . Основи соціальної екології[Текст]: Курс лекцій /  О.І.Салтовський– К.:МАУП, 1997. -  168 с.

    В навчальному посібнику викладаються основи нової інтегративної науки про оптимізацію та гармонізацію взаємовідносин суспільства та природи – соціальної екології.  


      Всесвітній день охорони навколишнього середовища  є прекрасною нагодою нагадати кожному про необхідність зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Дехто візьме за правило хоч інколи відмовлятися від поїздки на власному автотранспорті, хтось посадить дерево, а дехто просто не залишить слідів відпочинку на природі.

Разом ми зробимо наше довкілля  кращим !


пʼятниця, 3 червня 2022 р.

Безвинні жертви агресії

 

4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули  внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

 


   Верховна Рада України на засіданні 1 червня ухвалила проєкт постанови про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії проти України. Рішення підтримали 308 народних депутатів. Згідно з постановою, 4 червня в Україні будуть вшановувати на державному рівні пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

  Це державний пам’ятний День в Україні, що відзначається  щороку  4 червня та був запроваджений для ушанування пам’яті дітей, що загинули внаслідок російсько – української війни з 2014 року рішенням  Верховної Ради України від 1 червня 2021 року.

   До Дня вшанування пам’яті дітей, які загинули  внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України в  Перегінській центральній міській бібліотеці проведено інформаційний дайджест «Безвинні жертви агресії».  Неможливо уявити  біль, який відчуває мати, втративши найдорожче – свою дитину. Не можна  виправдати нелюдів,   які цілеспрямовано відбирають життя у беззахисних, ні в чому не винних українців.

  Починаючи з 2014-го року, через російську збройну агресію на Донбасі, Україна дізналась, як це втрачати дітей на війні. Міжнародний день безневинних дітей — це своєрідний протест проти насильства і війни. Метою цього Дня є спроба відчути біль і страждання дітей усього світу, які піддаються фізичному насильству, морально-психічній і духовній обробці.

   Порушуючи тему дітей і їх майбутнього, неможливо сьогодні не згадати про те, що є діти, у яких немає сьогодення – це діти, що перебувають у зоні воєнних конфліктів. Навряд чи ведеться статистика, яка враховує, скільки дітей гине під час локальних конфліктів по всьому світу.

   Питання захисту дітей – жертв агресії сьогодні, як ніколи раніше, стало актуальним і болючим питанням для України. За час військового конфлікту на Сході нашої держави постраждало близько 1 мільйона 700 тисяч безневинних українських дітей, які втратили можливість жити у власному будинку, ходити у школу, спокійно гратися й відчувати всі барви дитинства. Багато з них живуть у бункерах та бомбосховищах, засинають під мелодію «градів» та прокидаються від свисту куль.

   Міжнародний день безневинних дітей – це своєрідний протест проти насильства і війни

  Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять дітей,  які загинули під час війни розпочатої Росією проти України.

                                     Віддайте шану українським дітям…

Памятаємо...Не пробачимо!!!