Сторінки

пʼятниця, 13 грудня 2019 р.

Чашка, повна благодаті

Все  починається з простої чашки чаю,
Похід у гості, дружба і кохання.
Із чаєм, краще книги всі читають.
Із чаєм до вподоби є – мовчання.

   15 грудня щороку відзначають Міжнародний день чаю. Ідея створення свята належить Центру з освіти та спілкування. Це свято відзначається в усьому світі, особливо в тих країнах, що вирощують запашні листочки.
   З нагоди Міжнародного дня чаю в Перегінській міській бібліотеці влаштовано виставку-інсталяцію “Чашка, повна благодаті”. Крім книг про приготування цього напою та різних сортів чаю на ній викладені і художні твори однієї авторки – Світлани Талан.
   За вікнами – прохолодно, а  у бібліотеці справжні любителі книг, можуть  поговорити про чай та книги з зимовим настроєм. Бібліотекар Ірина Бурмас розповіла про історію, походження, сорти та властивості чаю, і те як найдавніший напій завоював мільйони сердець по всій земній кулі. А також про те, що українці полюбляють більше трав’яні чаї та узвари. Секретами приготування традиційно-зимових напоїв ділилися присутні. Це – гарячий напій з калиною та апельсиновим соком; шипшини, м’яти та меду; ягодами та м’ятою; яблучно-імбирний та вітамінні узвари, які особливо корисні взимку.
   Коли за вікном негода, то хочеться загорнутися теплим пледом і з горнятком запашного чаю з імбиром і медом насолоджуватися цікавою книжкою. Її можна читати під шум дощу чи довгими зимовими  вечорами. Завідувачка бібліотекою Галина Василів  підготувала і розповіла про романи Світлани Талан - сучасної авторки художньаої літератури, тричі лауреата премії «Коронація  словом»,  багатьох літературних конкурсів, володаря  відзнаки  «золотий письменник України», лауреата міжнародного конкурсу «Невідома Україна»(Канада, Монреаль).  А це книги про жіночі  долі, випробування, вибір, жахи війни, стійкість і про все, що додає міцності у житті кожної людини.
Приходьте.Читайте, у нас є нові книги Світлани Талан.

вівторок, 26 листопада 2019 р.

Вечір-пам'яті жертв Голодомору «Свічка плакала в скорботі»

Несла свій хрест мовчазна Україна
Але не стала в скруті на коліна
Хоча й звірячий був над нею суд.
                                                                                                                            М. Василенко

       Щорічно в четверту суботу листопада Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 32-33 років перед тими страждальцями, могили, яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та цвинтарях, де насипані великі могили. Голодомор… Це злочин проти людини, проти народу, проти всього людства. Це наша історія. Розбиті життя, покалічені долі, втрачені надії…
    23 листопада в селищі Перегінське біля символічної Могили зібралися односельчани, щоб вшанувати пам'ять загиблим в часи голодомору.
    Священнослужителі декан  о. Богдан Русинкевич,о. Михайло Бойчук та о. Василь Бойчук відправили панахиду за упокій невинно померлих душ.
  В своїх зверненнях до присутніх священники о. М. Бойчук та о. Б. Русинкевич   наголосили, що  в цей день кожний із нас переосмислює нашу історію, її трагічні сторінки, незворотні наслідки та духовний резонанс. Ця трагедія спричинена суспільною колективізацією, людино-ненависницькою політикою сталінських часів. Як сталося, без стихій, без засухи, без війни, в центрі Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод звів у могилу мільйони людей?. Що це було? Це був геноцид, це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу.
  Під мелодію  Моцарта «Реквієм»  Віра Абрам продекламувала вірш Марти Шпак «Голодомор»
  Присутні засвітили свічки пам'яті  та згадали їх хвилиною мовчання та у тихій молитві.
Хай світло від свічки у небо летить
Хоча б одну душу зігріє в цю мить
Щоб душа ця загублена спокій знайшла
І у вічність до Бога вона відійшла.

пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

"Згадаймо живих і ненароджених"

   Пам'яті тих, хто загинув від голодомору 1932-1933 років в Перегінській міській бібліотеці діє виставка-спомин  «Згадаймо живих і ненароджених". У виданнях, які представлені на виставці, переконливо розкриваються причини, перебіг, масштаби та наслідки цієї страшної події, яка забрала мільйони життів безвинних людей. 
   
          Хай в кожній оселі, в кожній родині українці схилять голову перед пам'яттю тих, хто не хотів помирати, хто хотів жити, але їх убили голодом-геноцидом. Хай ця хвилина увійде в наші серця тихою поминальною молитвою...
«Схиліться! Свічку запаліть. Хто у молитві, хто у серці чуйте…»

“У їхніх серцях жила Україна”

Всім серцем вірили вони у кращу долю,
За неї на Майдані полягли,
За українців і за їхню волю
Своє життя не завагавшись віддали!

  21 листопада - це день, який знаменує початок двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). У цей день ми думаємо про майбутнє, але, водночас, згадуємо і вшановуємо тих, хто віддав життя в боротьбі за це майбутнє. 
  Цього дня в селищі Перегінське після Богослужіння біля стели Героям Небесної Сотні зібрались представники місцевої влади, духовенство, учасники АТО, волонтери, активісти селища, працівники організацій і установ, учнівська молодь, щоб відзначити День Гідності та Свободи, у жалобі схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь, правду і гідність, віддали своє життя за Україну, за наше майбутнє.
  Священники декан  о. Роман Балагура, о. Михайло Бойчук та о. Богдан Русинкевич відправили панахиду за вічний спокій всіх загиблих.
   До присутніх звернулися  декан о. Роман Балагура, учасник бойових дій на сході України Богдан Мельник, волонтер, голова Майдану селища Михайло Федірко, які згадували ті незабутні листопадові дні 2013 року та волонтерську допомогу воїнам, яка надається жителями селища і по сьогоднішній день.

     Вірші «Жінко, чого ви плачете» (Ванджура В.) «Мамо, твій син Герой» прочитали Віра Абрам та Павло Семкович.
     Пісня «Молитва за Україну» прозвучала у виконанні Ані Глушко
   На завершення гурт «Братство УПА» та всі присутні виконали Гімн України, а  також засвітили свічки пам’яті загиблим на Майдані та у бойових діях на сході України і всім, хто загинув за свободу і незалежність нашої держави.
   Задля вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, на абонементі Перегінської міської бібліотеки  організовано книжкову експозицію «Революція Гідності: згадаймо головне». Представлені на експозиції видання розповідають про героїв, про події на Майдані Незалежності очима свідків, які ризикували своїм життям, майбутнім та творили історію на очах у всього світу. З матеріалами виставки цікавляться юнацька молодь та різна категорія користувачів бібліотеки.
    Революція Гідності залишила незабутній слід в історії і глибокий біль в серцях українців. Україна заплатила й продовжує платити надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність була першою із чеснот українців.

четвер, 10 жовтня 2019 р.

Під покровом Святої Богородиці

     14 жовтня в Україні відзначається відразу чотири великі свята: Свято Покрови Пресвятої Богородиці; День Українського Козацтва; Річницю створення УПА (1942 р.); День Захисника України.
  Напередодні відзначення  таких свят нашого народу, працівники Перегінської міської бібліотеки та вчитель історії Депутат Юлія Миколаївна з учнями 10 класу провели історичну годину “Під покровом Святої Богородиці”.
   Завідувачка  Галина Василів розповіла учням, що існує кілька переказів про історію свята  Покрови Пресвятої Богородиці  та про День козацтва, День створення УПА і День захисника України. У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська Повстанська Армія. День захисника України – символ нерозривного зв'язку всіх поколінь захисників України, пам'ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверенітет. Сьогодні заступництва й опіки Богородиці потребує весь український народ. Бо вже від самого початку існування нашої держави, ми мали великих і сильних ворогів. Тож нічого дивного, що наш народ шукав такої помочі й опіки, проти якої не може встояти жодна людська сила, а тією поміччю був якраз покров Пречистої Діви Марії. Тому свято Покрови завжди було і є для нашого народу днем великого вияву любові і вдячності Пресвятій Богородиці.
   Книжкова виставка «Покрова свята покровителька козацтва і воїнів України» була дуже доцільною, оскільки нею зацікавилася велика кількість молодих людей.

середа, 25 вересня 2019 р.

Про роботу дистанційного пункту доступу до БПД

Про роботу дистанційного пункту доступу до БПД в Перегінській міській бібліотеці:
   Протягом III кварталу 2019  року працівники Перегінського бюро правової допомоги продовжували забезпечувати, згідно графіку, роботу дистанційного пункту доступу до системи безоплатної правової допомоги. Так, безкоштовні юридичні консультації жителі Рожнятівщини можуть отримати кожного другого четверга з 10.00 до 12.00 год. в Перегінській міській бібліотеці (по Skype-зв’язку) за допомогою системи "Бібліоміст".
   Крім того, забезпечено доступ до безоплатної правової допомоги впродовж робочого тижня з 9.00 до 18.00 год. у телефонному режимі (тел. 034 74 9-71- 25), Skype-зв’язку, по електронній пошті - perehinske@legalaid.if.ua, а також під час особистого прийому в приміщенні бюро за адресою вул. Сагайдачного, 26, смт. Перегінське.
   Налагоджена робота дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги дає можливість кожному громадянину отримати кваліфіковану юридичну допомогу з різних правових питань за місцем проживання. 
   Протягом кварталу селянам надано правові консультації щодо питань житлового права, соціального забезпечення, сімейного, спадкового та земельного права. Проінформовано про Всеукраїнський правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та розповсюджено тематичні матеріали.

четвер, 22 серпня 2019 р.

Україно моя, незалежна державо!

   24 серпня 2019 року весь український народ відзначає державне свято – День Незалежності України. В цей день наша країна відсвяткує 28 річницю незалежності. Це надзвичайно важливе свято для кожного українця. Тож давайте привітаємо один одного з Днем Незалежності!
   Своєрідне привітання для мешканців та гостей селища підготували працівники Перегінської міської бібліотеки, організувавши виставку-інсталяцію “Україно моя, незалежна державо !".
Працівники читального залу підібрали велику добірку тематичної літератури, періодики, альбоми світлин.
   Користувачі бібліотеки зацікавлено знайомилися з матеріалами виставки, прослухали серію історичних  бліц-інформацій про цю знаменну для України подію, охоче декларували свої патріотичні настрої, гордість і водночас біль за велику ціну Незалежності, яку ми платимо аж дотепер.
З Днем Незалежності, Україно!

четвер, 1 серпня 2019 р.

Добро добром відізветься !


   Добрі справи завжди повертаються добром, а якщо ці справи заради жителів нашої громади, людей, що не мислять свого життя без книжки, без читання, - добра справа, яка неодмінно дасть добрі, щирі, світлі паростки.
    Незважаючи на те, що ми живемо в епоху стрімкого розвитку інформаційних технологій, значущість книги у розвитку пізнавальних процесів людства  тільки зростає. Книга незнищенна, як незнищенний людський розум. Тому ми, бібліотечні працівники та користувачі  книгозбірні завжди з задоволенням і великою приємністю приймаємо книги в дарунок нашій бібліотеці  і з  глибокою повагою і вдячністю ставимося до людей, які роблять цю добру справу.
   Сьогодні  наші слова подяки висловлюємо Богдану Шляхтичу та його сім»ї.


  Ваш дарунок стане відчутним джерелом поповнення бібліотечної колекції  і кожна з цих книг, чи то світова класика, чи детектив, а чи безцінні томи Марії Вальторти «Богочоловік» неодмінно знайдуть свого зацікавленого читача.
    Ще раз висловлюємо щиру вдячність за все, що Ви зробили для нашої книгозбірні. Бажаємо успіхів і завжди раді бачити Вас у наших бібліотечних залах!
   Ми щиро дякуємо всім, хто відгукується на заклик «Подаруй бібліотеці книгу», добру справу робите, шановні односельці.

середа, 31 липня 2019 р.

Задля цього варто жити

   

  28 липня  в Перегінському музеї відкрито  музейну експозицію «Задля цього варто жити» присвячену діяльності покійного  вчителя-географії  Перегінської  №1 ЗОШ І-ІІІ ступенів  із понад 50-тирічним стажем, вчителю-методисту, відміннику народної освіти, наставнику та мудрому виховнику не одного покоління школярів, одній із найвідоміших постатей  у шкільному  туризмі та краєзнавстві не тільки рідної Івано- Франківщини, але й України – Роману Корниловичу Свистовичу.

       Тут зібрались його колеги по туризму, рідні та знайомі. 


   Ведуча Віра Абрам перегорнула сторінки його цікавої біографії. Так вже сталося, що історик за дипломом,  Роман Свистович майже все своє життя пропрацював вчителем географії. І більшість із них – у Перегінській СШ№1. У своїй роботі себе повністю віддавав дітям, школі, улюбленому предмету. Як згадують його колеги по роботі: «Це була людина дуже привітна, енергійна, веселої вдачі, всебічно розвинена і знаюча. Це був справжній інтелігент». В числі перших в районі Роману Корниловичу присвоїли вищу кваліфікаційну категорію і встановили звання «Вчитель-методист». 
   Роман Свистович  був справжнім патріотом рідної землі. Його активна туристично-краєзнавча робота  у школі стала справжнім прикладом для наслідування.

   А дочка Галина Гринечко-Свистович продовжила розповідь про батька, про його захоплюючі туристичні походи. 



    Невтомний мандрівник  Роман Свистович  багато уваги та часу віддав дорослому туризму. Протягом  1970-1990р.р. Р. Свистович у складі групи туристів області та України  побував  у серйозних категорійних походах на Камчатці, Таймирі, Сіхоте-Аліні, Тянь-Шані, в  Саянах, на Алтаї, Хребті Черського, Приполярному  Уралі. З далеких мандрівок привозив мінерали та гірські породи, створивши чудову приватну колекцію. 
   Ще одне із захоплень вчителя – це фото- та кіносправа. Його фотороботи, його колекція слайдів-діапозитивів(близько 15 тис. кадрів) із далеких мандрівок були унікальними. Свій фото-слайдо-доробок  вчитель використовував у своїй щоденній праці на уроках, як ілюстрації  до природних явищ, природних ландшафтів і т.д. Ними ділився із іншими вчителями географії району та області. А також його фотографії використано у фотоальбомах про Прикарпаття.
    На відкриття експозиції прибули колеги по туризму:

   Красій Роман Павлович– в минулому заступник голови обласної федерації по туризму Прикарпаття,- розповів, що Роман Корнилович  пройшов не тільки Карпати, Кримські гори, Приполярний Урал, Кавказ, Західний та Східний Саян, Алтай та Якутію, Примор’я, Тянь-Шань, Таймир та на Камчатцу , а й  свою любов до рідного краю, до туризму посіяв по всій нашій області, не тільки в Перегінську. Він був всюди. Завдяки його зусиллям Центр дитячого туризму переїхав з Коломиї до Івано-Франківська. Якщо на той час, коли він почав займатися туризмом у нас було 10 туристських організацій у області, то сьогодні їх більше 500. Людям прищеплюють любов до рідного краю, до активних подорожей.

    Куцук Oмелян Йосипович,– старший тренер збірної команди України зі спортивного орієнтування, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України, – щорічно є ініціатором сходження на одну з карпатських вершин в честь Романа Свистовича. Омелян Куцук почав із спогадів про свій педагогічний шлях, який розпочався  з Перегінська, де він працював учителем фізкультури. «Саме з далеких 60тих років минулого століття зародилася наша  дружба із Романом Свистовичем. Ми були одні із перших туристів з Прикарпаття, хто пройшов не тільки Карпати, а й вийшли за межі Карпат. Першим таким походом був сорокаденний похід на Алтай. Роман Корнилович був великий педагог, ніколи не кричав на дітей. У відповідь діти також поводили себе відповідно, поважалт свого наставника» Також Омелян Йосипович згадав Дмитра Волошина, активного послідовника туристичної справи Свистовича, який, на жаль, у 2012році трагічно загинув після підкорення найскладнішої кавказької вершини Ушба. Для експозиції музею пан Омелян подарував книгу Богдана Тимківа «Штурмани лісових трас», де є спогади Романа Корниловича.


   Шиптур Михайло Васильович -– майстер спорту з легкої атлетики, чемпіон світу серед ветеранів, учасник олімпійських ігор, –сказав золоті слова, що  із тисячі вихователів учителів – це одна людина, яка залишила такий пам’ятний слід про себе.
   Підліснюк Oлександр Андрійович - колишній редактор радіо телебачення «Галичина», телеоператор, який брав участь майже в усіх походах. «Люди шанують багатих. Але не та людина багата, що має багато грошей, їй навряд чи такий куток присвятять. А багата людина та, про яку багато людей пам’ятають. Такий є наш товариш Роман Свистович».

  Згадували вчителі, які працювали разом з Романом Корниловичем:.   Ганна Миколаївна Ковалевич, Новицька Юлія Миронівна, Попович Василь Миколайович

   Найтеплішими словами звучали спогади учнів Романа Корниловича:Сухоцького  Андрія та Тодоріва Володимира  та інші, які були ініціаторами створення бронзового погруддя , яке було встановлено в приміщенні музею і освячено о. Василем Бойчуком.
      


     


     Пам’яті Вчителя   присвятив свою поезію   його колишні учні (о.Дмитро Халус, вчителька Перегінської школи Наталія Тодорів.
   Дочка Галина Романівна подякувала всім присутнім за працю і теплі слова. «Особлива щира моя подяка колишнім учням тата, бо саме їм належить  ініціатива створення в Перегінському музеї  меморіальної експозиції пам’яті свого Вчителя. Це дуже зворушливо для нашої родини. Саме цим чудовим людям, їх моральній та матеріальній допомозі завдячуємо, що тепер  в музеї  є ця прекрасна картина на стіні із найвищою вершиною наших Ґорґан – горою Сивулею (автор–івано-франківська художниця Олена Матура) і погруддя  Романа Свистовича  (робота відомого скульптора Ігора Семака з Калуша). Хочу  від всієї родини  і від себе особисто сказати найщиріші слова глибокої подяки  Петрові Ганцюку, Миколі Лесюку, Романові Семку, Василеві Семку, Михайлові Федірку, Володимиру Атаманчуку, Ярославу Люкляну, Надії Волошин, Оксані Витвицькій, Роману Кореню.  А також щиро вдячна гостям з Івано-Франівська, Калуша, Рожнятова  і всім тут присутнім за добре слово і пам’ять про нашого дорогого тата».
           Оригінальним та незабутнім  доповненням до дійства  в музеї  став той факт, що саме в день відкриття експозиції невелика група колишніх учнів Романа Корниловича здійснила  сходження на гору Сивулю ,присвятивши  її своєму Вчителеві. Про це сходження в експозиції буде нагадувати камінь, принесений із Сивулі із написом 28.07.19
 
     Завершився захід виступом  Галини Романівни Гринечко-Свистович і  Софійки Болонної (наймолодшої внучки Романа Свистовича), які заспівали відому туристичну пісню  «Люди ідуть по світу» в українському перекладі Зеновія Медюха.
https://www.youtube.com/watch?v=5Vptx7NEP4o
  У своїх спогадах Роман Корнилович згадував і ніби передбачив сьогоднішню подію : «І як приємно через багато років зустрітися з людиною, якій ти продемонстрував перший крок у туризмі, прищеплював навики орієнтування на місцевості, вчив любити природу, рідний край. Задля цього варто жити!»

    В свій час Роман Корнилович був одним із кращих читачів бібліотеки, залишив на згадку та для використання користувачами бібліотеки зібрані понад 4000 коломийок нашого регіону та цінні фотографії. На даний час залишилась користувачами та постійними учасниками всіх заходів бібліотеки його дружина п. Любомира та продовжувачка його справи дочка Галина Гринечко.

    Кажуть, що люди бувають схожі на вічнозелені дерева, навіть з плином часу вони не втрачають своєї сили і привабливості, і порам року вони не підвладні. Мабуть до таких належав покійний  талановитий вчитель-географ Роман Свистович. Пам’ять його добрих справ , його чесного ім’я , його працьовитої, шляхетної  і скромної вдачі, його високопрофесійності та  відданості в педагогічній справі, його щирості та надійності  в дружбі, любові та родинності в сім’ї  залишилася поміж людей у спогадах, у повазі, згадках і справах, які живуть і досі поміж нас. 

вівторок, 16 липня 2019 р.

Чарівна і велична молодість моя

   12 липня 2019 р. в смт. Перегінську на місцевому стадіоні було проведено святкування Дня молоді "Чарівна  і велична молодість моя" .
   Піснею « Край, мій рідний край» свято розпочала Віта Олексій.
   Ведучі  Віра Абрам та  Ігор Люклян запросили на благословення священника церкви Пресвятої Богородиці о. Богдана Русинкевича.З вітальним словом до молоді звернулась голова РДА Ірина Богданівна Люклян та селишний голова Ольга Василівна Абрам. Селищний голова вручила нагороди молодіжним спортивним командам: футболістам, волейболістам.


  У святковому концерті  приймали участь:
                    Народний аматорський хоровий колектив «Бойківщина»,
                    солісти Анастасія Дуда, Марія Патрійчук с. Закерничне,



                                         Аня Глушко, Віта Олексій.


                             Молодіжний хор церкви Пресвятої Богородиці,


                                                                      Маленькі бойки,


                                                           Чоловічий гурт «Братове»


                 танцювальний колективи (молодша і середня група) «Оксамит» с. Закерничне.
   Після концерту відбувся Богатирський турнір, головним суддею яких був Прикарпатський богатир Назарій Павлів.



   Після турніру молодь привітали своїми виступами Арсен Вітрецький - учасник конкурсу «Голос Країни», Олег Люклян, та гурт "Полюс".
    Свято закінчилося феєрверком та дискотекою.

середа, 19 червня 2019 р.

Дистанційнийх пункт доступу до системи БПД продовжує роботу




    Впродовж II-го кварталу 2019 року юристи Перегінського бюро правової допомоги продовжували забезпечувати згідно графіків, роботу дистанційних пунктів доступу до системи безоплатної правової допомоги. 
  Нагадуємо, що безкоштовні юридичні консультації жителі Рожнятівщини можуть отримати другого четверга кожного місяця з 10.00 до 12.00 год. в Перегінській міській бібліотеці (по Skype-зв’язку) за допомогою системи "Бібліоміст". 



вівторок, 4 червня 2019 р.

ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ ЗАГИБЛИМ МУЧЕНИЦЬКОЮ СМЕРТЮ ВІД РУК НАЦИСТІВ ДЕСЯТЬОХ ЖИТЕЛІВ РОЖНЯТІВЩИНИ


             
                   Їх імена – як символ боротьби,
                  Як прапор, що завжди   веде до волі,
                  І дух  окрилює  і  надає снаги
                 Життя покладене за України долю.

   2 червня працівники бібліотек взяли участь у відкритті  Меморіальної дошки   десятьом жителям Рожнятівщини  , які загинули мученицькою  смертю   від  рук  нацистів 5 лютого  1944року.  Це:

1.  Юречко  Теодор   народжений 1914 року  с  Цінева;
2. Бельник Матій             1911 року с. Цінева;
3. Дирів  Іван                     1900 року  с. Ясеновець;
4.Стефанишин  Михайло  1920року с.Ціненва;       
5.Борик  Володимир          19214року  с. Ріпне.
6. Белей  Михайло            1914 року  с. Дуба;
7.Шикор  Дмитро             1920 року  с. Дуба;
8. Чопей  Мирослав         1924 року  с Дуба;
9. Кучер  Михайло         1906 року  с. Дуба;
10.Тунків  Василь            1921 року с. Ду ба.

  Меморіальну дошку встановлено на будівлі Перегінської дитячої школи мистецтв, так як на цьому місці під стіною будівлі їх було розстріляно.


   Декан о. Роман Балагура та священники трьох церков відправили панахиду за померлими та освятили Дошку.




  Голова братства УПА  Корінь  Роман у своєму виступі розповів коротку історію загибелі наших краян, також віддав шану родичам, які були присутні на заході.


  Патріотичні пісні  «Гімн українських націоналістів» та  "За Україну" прозвучали у виконанні гурту «Братство УПА» , керівник Ярослав Люльчак .

                  
                    Історії читаючи  рядки
                  Звертаємось  до постатей великих,
                  Що  землю   рідну  батьківську  навіки
                  Хотіли визволить з недолі й лиха