Сторінки

вівторок, 26 листопада 2019 р.

Вечір-пам'яті жертв Голодомору «Свічка плакала в скорботі»

Несла свій хрест мовчазна Україна
Але не стала в скруті на коліна
Хоча й звірячий був над нею суд.
                                                                                                                            М. Василенко

       Щорічно в четверту суботу листопада Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 32-33 років перед тими страждальцями, могили, яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та цвинтарях, де насипані великі могили. Голодомор… Це злочин проти людини, проти народу, проти всього людства. Це наша історія. Розбиті життя, покалічені долі, втрачені надії…
    23 листопада в селищі Перегінське біля символічної Могили зібралися односельчани, щоб вшанувати пам'ять загиблим в часи голодомору.
    Священнослужителі декан  о. Богдан Русинкевич,о. Михайло Бойчук та о. Василь Бойчук відправили панахиду за упокій невинно померлих душ.
  В своїх зверненнях до присутніх священники о. М. Бойчук та о. Б. Русинкевич   наголосили, що  в цей день кожний із нас переосмислює нашу історію, її трагічні сторінки, незворотні наслідки та духовний резонанс. Ця трагедія спричинена суспільною колективізацією, людино-ненависницькою політикою сталінських часів. Як сталося, без стихій, без засухи, без війни, в центрі Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод звів у могилу мільйони людей?. Що це було? Це був геноцид, це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу.
  Під мелодію  Моцарта «Реквієм»  Віра Абрам продекламувала вірш Марти Шпак «Голодомор»
  Присутні засвітили свічки пам'яті  та згадали їх хвилиною мовчання та у тихій молитві.
Хай світло від свічки у небо летить
Хоча б одну душу зігріє в цю мить
Щоб душа ця загублена спокій знайшла
І у вічність до Бога вона відійшла.

пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

"Згадаймо живих і ненароджених"

   Пам'яті тих, хто загинув від голодомору 1932-1933 років в Перегінській міській бібліотеці діє виставка-спомин  «Згадаймо живих і ненароджених". У виданнях, які представлені на виставці, переконливо розкриваються причини, перебіг, масштаби та наслідки цієї страшної події, яка забрала мільйони життів безвинних людей. 
   
          Хай в кожній оселі, в кожній родині українці схилять голову перед пам'яттю тих, хто не хотів помирати, хто хотів жити, але їх убили голодом-геноцидом. Хай ця хвилина увійде в наші серця тихою поминальною молитвою...
«Схиліться! Свічку запаліть. Хто у молитві, хто у серці чуйте…»

“У їхніх серцях жила Україна”

Всім серцем вірили вони у кращу долю,
За неї на Майдані полягли,
За українців і за їхню волю
Своє життя не завагавшись віддали!

  21 листопада - це день, який знаменує початок двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). У цей день ми думаємо про майбутнє, але, водночас, згадуємо і вшановуємо тих, хто віддав життя в боротьбі за це майбутнє. 
  Цього дня в селищі Перегінське після Богослужіння біля стели Героям Небесної Сотні зібрались представники місцевої влади, духовенство, учасники АТО, волонтери, активісти селища, працівники організацій і установ, учнівська молодь, щоб відзначити День Гідності та Свободи, у жалобі схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь, правду і гідність, віддали своє життя за Україну, за наше майбутнє.
  Священники декан  о. Роман Балагура, о. Михайло Бойчук та о. Богдан Русинкевич відправили панахиду за вічний спокій всіх загиблих.
   До присутніх звернулися  декан о. Роман Балагура, учасник бойових дій на сході України Богдан Мельник, волонтер, голова Майдану селища Михайло Федірко, які згадували ті незабутні листопадові дні 2013 року та волонтерську допомогу воїнам, яка надається жителями селища і по сьогоднішній день.

     Вірші «Жінко, чого ви плачете» (Ванджура В.) «Мамо, твій син Герой» прочитали Віра Абрам та Павло Семкович.
     Пісня «Молитва за Україну» прозвучала у виконанні Ані Глушко
   На завершення гурт «Братство УПА» та всі присутні виконали Гімн України, а  також засвітили свічки пам’яті загиблим на Майдані та у бойових діях на сході України і всім, хто загинув за свободу і незалежність нашої держави.
   Задля вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, на абонементі Перегінської міської бібліотеки  організовано книжкову експозицію «Революція Гідності: згадаймо головне». Представлені на експозиції видання розповідають про героїв, про події на Майдані Незалежності очима свідків, які ризикували своїм життям, майбутнім та творили історію на очах у всього світу. З матеріалами виставки цікавляться юнацька молодь та різна категорія користувачів бібліотеки.
    Революція Гідності залишила незабутній слід в історії і глибокий біль в серцях українців. Україна заплатила й продовжує платити надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність була першою із чеснот українців.