Сторінки

вівторок, 27 листопада 2018 р.

ЗРОНІТЬ СЛЬОЗУ, НЕХАЙ НЕ ЗГАСНЕ СВІЧКА


Згадайте нас — бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.


 Їм – неоплаканим і невідспіваним... … Їм - замученим  голодом... Їм – похованим без труни й молитви..., позбавлених могили й шани – в Перегінську було  присвячено  вечір-реквієм «ЗРОНІТЬ СЛЬОЗУ, НЕХАЙ НЕ ЗГАСНЕ СВІЧКА».
    Священники о. Михайло Бойчук та о. Богдан Русинкевич відправили панахиду за упокій невинно померлих  душ, присутні засвітили свічки пам’яті.
    Ведуча Оксана Яцишинець згадала страшні сторінки історії  України 1932-1933 років, закликала всіх  пом’янути хоч сьогодні, із запізненням у кілька довгих десятиліть, великомучеників нашої історії. Пом’янути і знайти в собі сили пройти за ними дорогою їхнього хресного путі.
   Декламування вірша Марти Шпак «Голодомор» під мелодію  «Реквієм» Моцарта, який читали Соломія Чічак та Вероніка Країло, справило неабияке враження і не залишило нікого з присутніх байдужим.
   Пісня «Свіча» прозвучала у виконанні Соломії Чічак, а учні 10 класу під керівництвом Ганни Чічак виконали пісню «Свічка пам’яті».
    До Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні, який щорічно відзначається в нашій державі в четверту суботу листопада в Перегінській міській бібліотеці приурочено книжкову виставку «Допоки пам’ять в серці не згасає», на якій представлено документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців та твори українських авторів.
   Запалімо сьогодні свічу. Нехай світло нашої свічі буде знаком скорботи по невинно  убієнних. Хай пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення  нації на власній землі

четвер, 22 листопада 2018 р.

"За честь, за долю, за українську волю"

   П’ять  років минає з початку доленосної події в історії України - Революції Гідності. Гідність і свобода - це плід багатовікових героїчних змагань наших предків, яких ми повинні вшановувати і пам’ятати, бо це вони ціною власної крові здобували мир, волю нації і долю українському народу.
   Ці події в Україні сколихнули весь світ, не залишили байдужою жодної душі.
  21 листопада після Богослужіння  у селищі Перегінське  біля стели Героям Небесної Сотні зібрались представники місцевої влади, духовенство, учасники АТО,активісти селища, працівники організацій та установ, учнівська молодь селища на відзначення Дня Гідності та Свободи , щоб у жалобі схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь, правду і гідність, віддали своє життя за Україну, за наше майбутнє.
   Священник о. Богдан Русинкевич відправив панахиду за вічний спокій Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих борців за волю України.
   До присутніх звернулися о. Богдан Русинкевич, , волонтер Михайло Федірко. Усі згадували подвиг Героїв тих незабутніх листопадових днів,   українську молодь, студентів, які вийшли на Майдан, вибираючи та відстоюючи свою гідність, право стати європейською державою. Волонтер Михайло Федірко розповів про волонтерську роботу перегінчан від часів Майдану по сьогоднішній день і подякував односельцям за підтримку наших Героїв.
   Правдиво висвітлили тему Революції Гідності і Свободи у своєму виступі учні Перегінської ЗОШ №1 під керівництвом вчителя Ганни Чічак. У їх виконанні прозвучали пісні «Плакала калина», «Сніги, сніги».
   В бібліотеці  постійно діє книжкова  викладка «Їм у віках судилося безсмертя»

середа, 17 жовтня 2018 р.

УПА – слава і гордість українського народу

     Героям збройної боротьби, всім ,  хто протягом тисячоліть проніс прапор боротьби за Україну! Усім, хто не скорився ворогові , не впав духом, не зрадив, вистояв, залишився безсмертним! Усім , хто  сьогодні кладе на вівтар власне життя за право жити у мирній , вільній державі. Усім, хто гордо несе звання захисника України - в святковий день Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня за участі Голови Рожнятівської РДА Ірини Богданівної Люклян , селищного голови Ольги Василівної Абрам та воїнів УПА в селищі Перегінське біля могили Січовим Cтрільцям відбулася година історичної правди “УПА – слава і гордість українського народу”, присвячена 76 річниці утворення УПА та дню захисника Вітчизни.
       Священнослужителі трьох церков відправили панахиду за померлими воїнами. Отець декан Роман Балагура звернувся до присутніх, заглибившись в  історію створення УПА та її боротьбу  за незалежність України, а також висловив слова подяки, побажання для воїнів , які перебувають на передовій сьогоднішньої війни, повернутись цілими і неушкодженими. Адже наші сьогоднішні герої – це дійсно справжні нащадки запорожців, це наша віра і приклад для нас, приклад мужності, хоробрості, величі духу, совісті, патріотизму.
  Учнівська молодь   поклала квіти до символічної могили Січовим Стрільцям та пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та воїнам АТО.

    Історію створення УПА, її роль у Другій світовій війні і опісля, методи боротьби та довготривалу історію спротиву німецькому й радянському тоталітарному режимам та багато інших питань даної теми висвітлила ведуча Світлана Дутка. Компактна, але пізнавальна і захоплююча розповідь викликала неабияке зацікавлення у  слухачів, залишивши глибокий слід у їхніх серцях і головах.
    З привітальним  словом та словами подяки ветеранам УПА звернулась до присутніх селищний голова Ольга Абрам. Вона зазначила, що у цих святах закладена наша героїчна історія, наш непереборний волелюбний дух, любов до Батьківщини, готовність пожертвувати собою заради її процвітання і її незалежності. І сьогодні, коли агресор переступив наш кордон, цей волелюбний дух виривається і стає на боротьбу з тероризмом і перемагає під могутнім Покровом Богородиці.
   Емоційно згадував події тих років голова районного братства УПА Роман Корінь, та поіменно згадав наших односельчан , тих, що були організаторами визвольної боротьби та віддали своє  життя за державну незалежність і тим самим залишилися у памяті народу, а це: 
« Довбуш»- Депутат Володимир; « Грізний» - Стурко  Юліан; « Ханенко «- Римик Богдан; «Ревай» - Семкович Володимир; «Грабенко» -Трембіцький Петро.
    Невимовним болем пронизали серце слова очевидеці розправ ворога над нашими воїнами земляками, уродженки хутора Ловаги, яка зараз проживає в Перегінську Ярослоави Іванівни Лисяк, які вилились у її поезії.
   Супроводжувався захід патріотичними піснями у виконанні народного аматорського чоловічого гурту «Братове», керівник Я. Люльчак, жіночого вокального ансамблю НД та вокальної групи учнів ЗОШ №2, керівник Світлана Дутка.
   Про людей, які очолювали народну боротьбу на Прикарпатті, – провідників ОУН і командирів УПА, а також простих повстанців, – справжніх героїв України розповідають книги, які представили працівники бібліотеки на книжковій виставці “УПА: сторінки історії”. Особливу цікавість користувачі виявили до книг Михайла Андрусяка «Брати грому». «Брати вогню», «Брати просторів», «Залізо у вогні», Романа Іваничука «Вогненні стовпи», Олени Яворської »На чужих вітрах: роман про УПА» та  інших.

четвер, 11 жовтня 2018 р.

Он-лайн спілкування

       З метою розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги, 11 жовтня 2018 року головний спеціаліст Перегінського бюро правової допомоги Іванна Мельник, за сприянням робочого колективу Перегінської міської бібліотеки, провела он-лайн консультування громадян з правових питань через мережу Skype. Цього дня послугами безоплатного правового консультування скористалися жителі громад сіл Сливки, Ясень та селища Перегінське. Громадян цікавили питання з земельного, сімейного законодавства та соціального забезпечення.
   На завершення зустрічі всіх було проінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, основне завдання якого є підвищення рівня знань українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності захисту своїх прав та інтересів.

середа, 10 жовтня 2018 р.

Здоровий спосіб життя і як його вести?

      Здоров’я – це безцінний дар, який подарований людині природою та Богом.  Природа створила все, щоб людина була щасливою. Яскраве сонце, чисту воду, чарівні квіти, хвилі достиглого жита, тьохкання соловейка в лузі і нас людей – сильних, здорових, розумних. І в цьому житті кожній людині доводиться вибирати: Бути здоровим і щасливим чи хворим і нещасним? Звичайно, краще бути здоровим і щасливим. Бо немає нічого ціннішого за життя і здоров’я. Зрозуміти про те, чого не треба робити, щоб не втратити  здоров’я допомогла учням виставка - роздум «Не зламай свою долю» ,яка влаштована на абонементі Перегінської міської бібліотеки. На ній  представлені видання, які допомагають зрозуміти, що шкідливі звички не можуть дарувати радості, дарувати гарне майбутнє. Тому треба  бути розумними, обачними і не забувати про страшні наслідки.
    З учнями 9 класу працівники бібліотеки провели пізнавальний урок «Здоровий спосіб життя і як його вести?». 
  Бібліотекар Лідія Мельник обговорила з учнями питання дотримання здорового способу життя і звернула увагу на актуальні акценти піднятого питання.  Також зауважила, що здоров’я  потрібно заслужити постійною роботою над собою, над своїм розумом, над своїм тілом, над своїми звичками. Змарнувати здоров’я легко, а повернути його дуже й дуже складно. Тому треба  бути розумними і обачними. Знайти в собі сили загасити  жагу підступного бажання, яке може зруйнувати майбутнє. 

четвер, 4 жовтня 2018 р.

“У мій сад заблукала вже осінь…”

    Осінь асоціюється із схилом людського життя. Так хочеться, щоб вона була благодатною і погідною. Саме осінньої пори року відзначається Міжнародний день людей похилого віку та день ветерана праці. За давньою традицією працівники Перегінської міської бібліотеки спільно з народним домом  влаштували справжнє свято для наших шановних людей поважного віку та свято ветеранів бібліотечної справи, провівши вечір спілкування «У мій сад завітала вже осінь…», який відбувся 3 жовтня в читальному залі бібліотеки. Винуватці святкування зібралися в чудовому товаристві для невимушеного спілкування. Посмішки сяяли на обличчях запрошених пенсіонерів, ветеранів бібліотечної  праці. Їм є про що розповісти, є про що згадати.
    Ліричні вірші і сердечні слова чергувалися з музичними номерами вокального ансамблю народного дому та щирими привітаннями на адресу людей похилого віку з уст поетеси, педагога, переможця багатьох літературних конкурсів, активної учасниці Івано-Франківського міжрегіонального поетичного клубу «Об’єднані словом» і літературного об’єднання «Горгани», лауреата премії ім. Андрія Малишка, члена Національної спілки письменників України Наталії Данилюк, та доброго друга бібліотеки, краєзнавця, поетеси  Галини  Гринечко  (Свистович)
      Ведучі Галина Василів та Люба Абрам зауважили, що ми мало замислюємося над тим, хто ж такі люди похилого віку, чим маємо завдячувати їм. Передусім - це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство - досвід, знання, уміння, мудрість. 
    Пам'ятаймо повсякчас про свій борг перед людьми поважного віку. І робімо все, щоб вони щоденно відчували повагу й турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності
    Маємо надію, що радісні святкові миті, подаровані старшим людям, надовго залишаться у їхній пам'яті. І пам’ятаймо, що осіння пора -це чудова пора, кожен день якої потрібно цінувати та дивитися у майбутнє із оптимізмом і надією.

середа, 29 серпня 2018 р.

Україно, розквітай у любові й доброті!

    В смт. Перегінське відбулося святкування 27 –ї річниці Незалежності  України : «Україно, розквітай у любові й доброті»
      В центрі селища,  біля церкви  святого Юрія священники трьох церков розпочали  святкування молитвою за Україну . До всіх присутніх з привітальним словом звернувся отець-декан Роман Балагура та отець Михайло Бойчук.
   Селищний голова О.В. Абрам  також привітала   всіх  із святом Дня Незалежності.
   Після молитви біля  могили Січовим стрільцям  відбувся концерт за участю  дитячого фольклорного колективу  «Маленькі бойки».

вівторок, 21 серпня 2018 р.

Консультації з правової допомоги

   21 серпня 2018 року головним спеціалістом "Перегінсько бюро правової допомоги" Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Іванною Мельник було проведено робочу зустріч з працівниками та відвідувачами Перегінської міської бібліотеки, в ході якої було обговорено шляхи реалізації конституційного права громадян на отримання безоплатної правової допомоги, та забезпечення принципу доступності до безоплатної правової допомоги.
   Також було обговорено та проаналізовано правові потреби громади, основні питання правового характеру з якими звертаються громадяни, та правові позиції щодо їх вирішення.
Наприкінці зустрічі було роз’яснено про он-лайн сервіси Міністерства юстиції та загальнонаціональний проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО», основне завдання якого є підвищення рівня знань українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права.

середа, 25 липня 2018 р.

Хрещенню Київської Русі-України -1030

   Хрещення Русі стало точкою відліку, з якої розпочалася нова епоха духовного розвитку та становлення слов’янських народів. Писемність, освіта та духовна культура отримали потужний імпульс до розвитку. Вони стали тим фундаментом, на якому сьогодні ґрунтується державність та соціум
   В рамках святкування  1030 -річчя хрещення Київської Русі в Перегінській міській  бібліотеці  функціонує книжкова виставка «Історія хрещення України-Русі», яка присвячена цим пам’ятним подіям, що поклали початок утвердження християнства як державної релігії та вшанування пам’яті величної постаті Володимира Великого, яка відіграла надзвичайну роль у становленні великої держави Київської Русі – Русі – України.
   Книжкова виставка представляє друковані видання, які розповідають про історичну подію, що відбулася у 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі, а саме  «Повість минулих літ…», «Невідома Україна», «Видатні постаті в історії України», Миколи Костомарова «Історія України в життєписах визначних її діячів» . Поряд з літературою історичного напрямку, книжкова виставка пропонує художні твори:В. Скляренка «Володимир», В. Малика «Князь Кий» , П. Загребельного «Диво» та інші художні твори, які висвітлюють події тисячолітньої давнини.
   Знайомлячись з матеріалами виставки «Історія хрещення України -Русі»  користувачі мають змогу повернутись до своїх витоків, щоб усвідомити, яку велику роль відіграло прийняття християнства в духовному житті нашого народу.
         Користувачі бібліотеки також здійснили віртуально-історичну подорож на тему «Величні храми України». Віртуально вони побували в найвідоміших храмах України, зокрема, в Софії Київській, Києво-Печерській лаврі, Володимирському соборі та інших.

четвер, 17 травня 2018 р.

Вишиванка – національна святиня

   17 травня у приміщенні  Перегінської міської бібліотеки з нагоди відзначення Всеукраїнського Дня вишиванки відбулася вишивана патріотична акція “Вишиванка – національна святиня”.
    Свято, що популяризує українську культуру і традиції, відзначається щороку в третій четвер травня. У цей день українці вдягають вишиванки і вирушають у своїх справах: на роботу, навчання тощо.  Одягнувши національний одяг, бібліотекарі долучилися до популяризації та збереження прадавніх українських цінностей, представивши колоритні вишивані роботи із колекцій своїх родин та колекцій читачів на виставці «Вишиванковий розмай» .


 Протягом робочого дня обслуговували користувачів у вишиванках. Користувачі бібліотеки і просто перехожі з зацікавленням зупинялися біля яскравої виставки, розглядаючи чудові вишиванки різних років.


   В рамках цього Дня вишиванки відбулася книжкова презентація, завдяки якій читачі дізналися, що вишиванка не тільки символ краси і  молодості, а й наш генетичний код, тому, що ми українці пам’ятаємо і шануємо наші традиції і обряди. Присутніх зацікавили книги Ірини Свйонтек “Гуцульські вишивки Карпат” та ”Українська вишивка” Тетяни Кара-Васильєвої, а також альбом «Вишивана Україна»,в якому зібрано матеріал про особливості вишивання, орнамент, колорит в різних районах Українських Карпат.





     “Бережи українське – носи вишиванку” – ці слова Ліни Костенко є своєрідним заповітом для всіх українців