Сторінки

середа, 17 жовтня 2018 р.

УПА – слава і гордість українського народу

     Героям збройної боротьби, всім ,  хто протягом тисячоліть проніс прапор боротьби за Україну! Усім, хто не скорився ворогові , не впав духом, не зрадив, вистояв, залишився безсмертним! Усім , хто  сьогодні кладе на вівтар власне життя за право жити у мирній , вільній державі. Усім, хто гордо несе звання захисника України - в святковий день Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня за участі Голови Рожнятівської РДА Ірини Богданівної Люклян , селищного голови Ольги Василівної Абрам та воїнів УПА в селищі Перегінське біля могили Січовим Cтрільцям відбулася година історичної правди “УПА – слава і гордість українського народу”, присвячена 76 річниці утворення УПА та дню захисника Вітчизни.
       Священнослужителі трьох церков відправили панахиду за померлими воїнами. Отець декан Роман Балагура звернувся до присутніх, заглибившись в  історію створення УПА та її боротьбу  за незалежність України, а також висловив слова подяки, побажання для воїнів , які перебувають на передовій сьогоднішньої війни, повернутись цілими і неушкодженими. Адже наші сьогоднішні герої – це дійсно справжні нащадки запорожців, це наша віра і приклад для нас, приклад мужності, хоробрості, величі духу, совісті, патріотизму.
  Учнівська молодь   поклала квіти до символічної могили Січовим Стрільцям та пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та воїнам АТО.

    Історію створення УПА, її роль у Другій світовій війні і опісля, методи боротьби та довготривалу історію спротиву німецькому й радянському тоталітарному режимам та багато інших питань даної теми висвітлила ведуча Світлана Дутка. Компактна, але пізнавальна і захоплююча розповідь викликала неабияке зацікавлення у  слухачів, залишивши глибокий слід у їхніх серцях і головах.
    З привітальним  словом та словами подяки ветеранам УПА звернулась до присутніх селищний голова Ольга Абрам. Вона зазначила, що у цих святах закладена наша героїчна історія, наш непереборний волелюбний дух, любов до Батьківщини, готовність пожертвувати собою заради її процвітання і її незалежності. І сьогодні, коли агресор переступив наш кордон, цей волелюбний дух виривається і стає на боротьбу з тероризмом і перемагає під могутнім Покровом Богородиці.
   Емоційно згадував події тих років голова районного братства УПА Роман Корінь, та поіменно згадав наших односельчан , тих, що були організаторами визвольної боротьби та віддали своє  життя за державну незалежність і тим самим залишилися у памяті народу, а це: 
« Довбуш»- Депутат Володимир; « Грізний» - Стурко  Юліан; « Ханенко «- Римик Богдан; «Ревай» - Семкович Володимир; «Грабенко» -Трембіцький Петро.
    Невимовним болем пронизали серце слова очевидеці розправ ворога над нашими воїнами земляками, уродженки хутора Ловаги, яка зараз проживає в Перегінську Ярослоави Іванівни Лисяк, які вилились у її поезії.
   Супроводжувався захід патріотичними піснями у виконанні народного аматорського чоловічого гурту «Братове», керівник Я. Люльчак, жіночого вокального ансамблю НД та вокальної групи учнів ЗОШ №2, керівник Світлана Дутка.
   Про людей, які очолювали народну боротьбу на Прикарпатті, – провідників ОУН і командирів УПА, а також простих повстанців, – справжніх героїв України розповідають книги, які представили працівники бібліотеки на книжковій виставці “УПА: сторінки історії”. Особливу цікавість користувачі виявили до книг Михайла Андрусяка «Брати грому». «Брати вогню», «Брати просторів», «Залізо у вогні», Романа Іваничука «Вогненні стовпи», Олени Яворської »На чужих вітрах: роман про УПА» та  інших.

четвер, 11 жовтня 2018 р.

Он-лайн спілкування

       З метою розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги, 11 жовтня 2018 року головний спеціаліст Перегінського бюро правової допомоги Іванна Мельник, за сприянням робочого колективу Перегінської міської бібліотеки, провела он-лайн консультування громадян з правових питань через мережу Skype. Цього дня послугами безоплатного правового консультування скористалися жителі громад сіл Сливки, Ясень та селища Перегінське. Громадян цікавили питання з земельного, сімейного законодавства та соціального забезпечення.
   На завершення зустрічі всіх було проінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, основне завдання якого є підвищення рівня знань українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності захисту своїх прав та інтересів.

середа, 10 жовтня 2018 р.

Здоровий спосіб життя і як його вести?

      Здоров’я – це безцінний дар, який подарований людині природою та Богом.  Природа створила все, щоб людина була щасливою. Яскраве сонце, чисту воду, чарівні квіти, хвилі достиглого жита, тьохкання соловейка в лузі і нас людей – сильних, здорових, розумних. І в цьому житті кожній людині доводиться вибирати: Бути здоровим і щасливим чи хворим і нещасним? Звичайно, краще бути здоровим і щасливим. Бо немає нічого ціннішого за життя і здоров’я. Зрозуміти про те, чого не треба робити, щоб не втратити  здоров’я допомогла учням виставка - роздум «Не зламай свою долю» ,яка влаштована на абонементі Перегінської міської бібліотеки. На ній  представлені видання, які допомагають зрозуміти, що шкідливі звички не можуть дарувати радості, дарувати гарне майбутнє. Тому треба  бути розумними, обачними і не забувати про страшні наслідки.
    З учнями 9 класу працівники бібліотеки провели пізнавальний урок «Здоровий спосіб життя і як його вести?». 
  Бібліотекар Лідія Мельник обговорила з учнями питання дотримання здорового способу життя і звернула увагу на актуальні акценти піднятого питання.  Також зауважила, що здоров’я  потрібно заслужити постійною роботою над собою, над своїм розумом, над своїм тілом, над своїми звичками. Змарнувати здоров’я легко, а повернути його дуже й дуже складно. Тому треба  бути розумними і обачними. Знайти в собі сили загасити  жагу підступного бажання, яке може зруйнувати майбутнє. 

четвер, 4 жовтня 2018 р.

“У мій сад заблукала вже осінь…”

    Осінь асоціюється із схилом людського життя. Так хочеться, щоб вона була благодатною і погідною. Саме осінньої пори року відзначається Міжнародний день людей похилого віку та день ветерана праці. За давньою традицією працівники Перегінської міської бібліотеки спільно з народним домом  влаштували справжнє свято для наших шановних людей поважного віку та свято ветеранів бібліотечної справи, провівши вечір спілкування «У мій сад завітала вже осінь…», який відбувся 3 жовтня в читальному залі бібліотеки. Винуватці святкування зібралися в чудовому товаристві для невимушеного спілкування. Посмішки сяяли на обличчях запрошених пенсіонерів, ветеранів бібліотечної  праці. Їм є про що розповісти, є про що згадати.
    Ліричні вірші і сердечні слова чергувалися з музичними номерами вокального ансамблю народного дому та щирими привітаннями на адресу людей похилого віку з уст поетеси, педагога, переможця багатьох літературних конкурсів, активної учасниці Івано-Франківського міжрегіонального поетичного клубу «Об’єднані словом» і літературного об’єднання «Горгани», лауреата премії ім. Андрія Малишка, члена Національної спілки письменників України Наталії Данилюк, та доброго друга бібліотеки, краєзнавця, поетеси  Галини  Гринечко  (Свистович)
      Ведучі Галина Василів та Люба Абрам зауважили, що ми мало замислюємося над тим, хто ж такі люди похилого віку, чим маємо завдячувати їм. Передусім - це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство - досвід, знання, уміння, мудрість. 
    Пам'ятаймо повсякчас про свій борг перед людьми поважного віку. І робімо все, щоб вони щоденно відчували повагу й турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності
    Маємо надію, що радісні святкові миті, подаровані старшим людям, надовго залишаться у їхній пам'яті. І пам’ятаймо, що осіння пора -це чудова пора, кожен день якої потрібно цінувати та дивитися у майбутнє із оптимізмом і надією.